Wersja do druku

9 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam 4 pozycje:

Maria Bily-Czopowa, Karolina Mierowska "Konstrukcja i modelowanie odzieży damskiej lekkiej" z 1990 roku;
Krystyna Trzecińska "Konstrukcja i modelowanie odzieży lekkiej 1"
Krystyna Trzecińska "Konstrukcja i modelowanie odzieży lekkiej 2"
Zbigniew Parafianowicz "Konstrukcja i modelowanie odziezy ciężkiej"
...ale ja jestem jeszcze na dorobku książkowym.

Gdzieś u mojej mamy leżą "Kulisy kroju i szycia" z ubrankami dla dzieci - pamiętam z dzieciństwa. Muszę kiedyś przy okazji poszperac w biblioteczce.

Jeśli ktoś chce, mogę poskanowac co mam i "pożyczyc" ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Kupiłam w końcu "Proste i modne szycie" i szczerze jestem zadowolona. Dla osoby początkującej, jak ja, jest przydatna. Są opisane rodzaje szwów, jak je robić, krok po kroku, rodzaje kieszeń, jak je zrobić, kołnierzyki, plisy i wiele innych. Oraz, jak dobrze szyć z wykrojem z gazet. Więc mogę szczerze polecić.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ja mam 4 pozycje:

Maria Bily-Czopowa, Karolina Mierowska "Konstrukcja i modelowanie odzieży damskiej lekkiej" z 1990 roku;
Krystyna Trzecińska "Konstrukcja i modelowanie odzieży lekkiej 1"
Krystyna Trzecińska "Konstrukcja i modelowanie odzieży lekkiej 2"
Zbigniew Parafianowicz "Konstrukcja i modelowanie odziezy ciężkiej"
...ale ja jestem jeszcze na dorobku książkowym.

Jeśli ktoś chce, mogę poskanowac co mam i "pożyczyc" ;)

Mąż mi zdradził, że pierwszą pozycję z Twojej listy dostanę na urodziny od naszego przyjaciela...ale pozostałe pozycje bardzo interesująco wyglądają...;)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ja mam Kulisy kroju i szycia- Bluzki i spódnice. Moim zdaniem jest rozpisane łopatologicznie co i jak.
Dołączam spis treści jakby ktoś był zainteresowany.
Oraz wypożyczone z biblioteki "Jak szyć" Zofia Hanus. Nie ma tam konstrukcji, ale jest sporo sposobów na dziurki, ściegi, marszczenia itp. Jak ktos już umie cos uszyć, to tam znajdzie informacje potrzebne jak tę rzecz ozdobić, albo jak uszyć ją fantazyjniej.
Również wypożyczone mam "Szycie moim hobby" Ignatowska. Tutaj jest zarówno o konstrukcji, jak i podane przykładowe modele do uszycia, z modelowaniem i szyciem krok po kroku. Jakby ktos chciał zobaczyć spis treści to piszcze. Dopóki mam je w domu to mogę wrzucić.

W załącznikach spis treści Kulisy kroju i szycia- Bluzki i spódnice
________________________________________________________
Nie rezygnuj z czegoś tylko dlatego, że zdobycie tego wymaga czasu - czas i tak upłynie.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witajcie.
Wiem ze4 sporo pozycji tu poruszylyscie, ale moze doradzicie mi, jaka pozycje najlepiej zakupic, na poczatek? Taki "kursik" dla osoby rozpoczynajacej swaja przygode z szyciem?
________________________________________________________
No fear woman :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie.
Wiem ze4 sporo pozycji tu poruszylyscie, ale moze doradzicie mi, jaka pozycje najlepiej zakupic, na poczatek? Taki "kursik" dla osoby rozpoczynajacej swaja przygode z szyciem?
przyłączam się do tej prośby :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja mam 4 pozycje:

Maria Bily-Czopowa, Karolina Mierowska "Konstrukcja i modelowanie odzieży damskiej lekkiej" z 1990 roku;
Krystyna Trzecińska "Konstrukcja i modelowanie odzieży lekkiej 1"
Krystyna Trzecińska "Konstrukcja i modelowanie odzieży lekkiej 2"
Zbigniew Parafianowicz "Konstrukcja i modelowanie odziezy ciężkiej"
...ale ja jestem jeszcze na dorobku książkowym.

Gdzieś u mojej mamy leżą "Kulisy kroju i szycia" z ubrankami dla dzieci - pamiętam z dzieciństwa. Muszę kiedyś przy okazji poszperac w biblioteczce.

Jeśli ktoś chce, mogę poskanowac co mam i "pożyczyc" ;)

ja bym z miłą chęcią "pożyczyła" sobie coś, jeśli to nadal aktualne :) coś dla początkujących
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mi najbardziej odpowiada "Proste i modne szycie" - tam każdy element jest opisany jak uszyć, np. kieszeń, rękaw, zamek z rozporkiem, itp. Tu można zobaczyć spis treści http://www.xn--ksigarnia-2ib.meble.pl/zdrowie_i_wypoczynek/art560.html
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mi najbardziej odpowiada "Proste i modne szycie" - tam każdy element jest opisany jak uszyć, np. kieszeń, rękaw, zamek z rozporkiem, itp. Tu można zobaczyć spis treści http://www.xn--ksigarnia-2ib.meble.pl/zdrowie_i_wypoczynek/art560.html
dziękuję :) przejdę się do księgarni i ją sobie obejrzę dokładnie ;)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ile warto zapłacić za "Wszystko o szyciu" Reader's Digest? Czy to faktycznie tak dobra książka, jak czytam w recenzjach?

9 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.