Wersja do druku

9 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
A czy ktoś może mi coś polecić z książek o konstruowaniu męskiej odzieży? bo już mam całą kolekcję książek o konstrukcji, ale wyłącznie dla kobiet i dzieci (m. in. wspomnianą panią Hanus, albo bardzo fajną i używaną przeze mnie często R. Kowalczyka), jakoś tak mężczyźni są traktowani po macoszemu.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kowalczyk wydał też książkę (i?) do konstrukcji męskiej odzieży :) Nie pamiętam tytułu, ale mam w domu to mogę Ci później napisać. Jeszcze przez nią nie przebrnęłam, więc nie wiem jak się sprawdza... ale raczej jest to autor godny polecenia :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Właśnie chyba kiedyś gdzieś mi się obiło o uszy o "męskiej" książce Kowalczyka. Ale trafiałam cały czas na damskie (choć fakt, że jakoś bardzo jej nie szukałam), więc pomyślałam, że mi się wydawało. Byłabym wdzięczna za informacje, bo z tej o odzieży damskiej jestem bardzo zadowolona. Ktoś korzystał?

--- Ostatnio edytowane 2015-04-13 12:29:56 przez kaś ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
mam ksiąźkę o męskim szyciu w PDF . Udostępniałam już kilku osobom zainteresowanym . Nie jest to co prawda książka Kowalczyka, ale bardzo dobrze napisana. Jest ona formą pracy dyplomowej ,bądź egzaminu rzemieślniczego



--- Ostatnio edytowane 2015-04-13 12:55:52 przez jolka68 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Avatar użytkownika
Świeżynek
o, super. Na Kowalczyka się wcale nie upieram, potrzebne mi po prostu coś sprawdzonego o odzieży męskiej. Mogłabyś mi też przesłać? Baaardzo bym była wdzięczna :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Właśnie chyba kiedyś gdzieś mi się obiło o uszy o "męskiej" książce Kowalczyka. Ale trafiałam cały czas na damskie (choć fakt, że jakoś bardzo jej nie szukałam), więc pomyślałam, że mi się wydawało. Byłabym wdzięczna za informacje, bo z tej o odzieży damskiej jestem bardzo zadowolona. Ktoś korzystał?

--- Ostatnio edytowane 2015-04-13 12:29:56 przez kaś ---
Tytul książki to "Krój odzieży męskiej" i wygląda prawie tak samo jak ta od damskiej tylko jest fioletowa :P
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ok, dzięki. Boję się tylko, że kroje będą mocno staromodne. Jeśli tylko workowate to zawsze można zwęzić, gorzej jak np. rękawy jakieś za wielkie (majstrowanie przy rękawach mnie przeraża).
Ktoś coś robił z tej książki?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Książka jest z 1981 roku. Luzy dla marynarki wg autora: 5cm w torsie. Modele są raczej dopasowane.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
o, super. Na Kowalczyka się wcale nie upieram, potrzebne mi po prostu coś sprawdzonego o odzieży męskiej. Mogłabyś mi też przesłać? Baaardzo bym była wdzięczna :)
Kaś prześlij mi proszę swój adres email , wyślę Ci dostęp do folderu z ksiażką

9 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.