Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam do Was ogromną prośbe- nie wiem co się dzieję z moją kochaną zosią (to moja maszyna), ale podczas szycia tego jeansu zygzakiem (zaznaczam jest dość cienki) zapętla się nitka tak , że nie mogę ruszyć kółkiem ręczym w żadną stronę, coś hamuje, czasami coś ją też urywa. Mam specjalną iglę do jeansu. Zrobiłam już tak ,że zmniejszyłam bardzo naprężnie nitki, aż na 2 i dopiero wtedy coś ruszyło, ale też tak kiepsko szyję i bardzo lużno. Podczas szycia ściegiem prostym wszytsko jest w porządku... Nie wiem co mam z tym zrobić
Poradzcie coś proszę :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sus możesz chyba zamknąć ten wątek, bo chyba nikt nie wiem co się dzieję z moja maszyna:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli próbowałaś nawlec jeszcze raz igłę, ponownie założyć dolną szpulkę oraz wyjąć i ponownie (dokładnie) zamocować igłę - to brak mi pomysłu...

kolejność nie ta, ale wiesz o co mi chodzi :D

a i jeszcze spróbuj wymienić nici na inne (na próbę)

--- Ostatnio edytowane 2010-03-30 09:51:50 przez Xanti ---

--- Ostatnio edytowane 2010-03-30 09:53:03 przez Xanti ---
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Chciałabym Ci pomóc ale nie mam pojęcia co to może być? Moje maszyny jak na razie niezawodne. Sprawdź szpulkę czy nie jest uszkodzona, potem nici- górna i dolna muszą być takie same, oczyść dokładnie pędzlem,a może i odkurzaczem okolice bębenka i ząbków, bo czasem wystarczy kawałek nitki która gdzieś utkwi i po szyciu.Jeśli Twoja maszyna się oliwi to naoliw ją dobrze po oczyszczeniu.
Avatar użytkownika
Administrator
Monko ciężka sprawa ale jak na zygzaku nitka zrywa się i plącze to jak dla mnie to wina nici - dwóch różnych. Ale w sumie inne podwody też mogą być.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nić jest ta sama, bo z tej dużej szpulki nawinęłam na tę małą szpulkę. Zrobię tak jak Dano mówisz, wszystko dokładnie oczyszcze i może naoliwie. Dzięki:)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
potem nici- górna i dolna muszą być takie same,
Z tym się nie zgodzę ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Faktycznie masz rację Czeremcho, przecież często stebnuję jeans grubą albo nawet bardzo grubą nicią a w bębenku jest zwykła maszynowa i wszystko gra. Czasem jednak zdarza mi się że kiedy nawlokę nici na pozór tej samej grubości(cienkości:))ale różnych producentów na przykład, to wtedy moja maszyna odmawia współpracy i jeszcze się na mnie drze! Więc chcąc doradzić szłam tym tropem.Ale racja,to nie ten trop!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To właśnie jest jakieś dziwne, bo dzieje się tak jak szyję zygzakiem, a jak szyję innym ściegiem to wszystko jest w porządku... Nie wiem o co chodzi
Avatar użytkownika
Administrator
To jaki masz pomysł Czeremcho? Moja maszyna też nie lubi dwóch różnych nici.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.