Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jako, że chyba wszystkie maszyny dostępne na rynku mają taką samą lub bardzo podobną zasadę działania skopiowałam tekst z mojej instrukcji obsługi.
Usuwanie usterek
Za każdym razem gdy
pojawiają się problemy
z szyciem należy:
• Ponownie założyć górną i dolną nitkę.
• Użyć innej pozycji trzpienia na szpulkę nici (pionowy, poziomy).
• Uzywać siatki na szpuki nici oraz nici dobrej jakości. Dla standardowego szycia zalecamy stosowanie jednakowej górnej i dolnej nitki. Przy szyciu dekoracyjnym zalecamy użycie nici do haftu jako nitki górnej, oraz
standardowej nitki jako dolnej.
Marszczenie materiału
• Sprawdzić igłę, może być uszkodzona.
• Ponownie założyć górną i dolną nitkę.
• Zmienić rodzaj nici, aby dostosować rodzaj włókna do techniki szycia.
• Stosować nici dobrej jakości.
• Skrócić długość ściegu.
• Użyć stabilizatora / usztywniacza.
• Sprawdzić naprężenie nitki.
Przepuszczone ściegi
• Sprawdzić igłę, może być uszkodzona.
• Zmienić igłę na zalecany rodzaj i grubość.
• Upewnić się, czy igła jest prawidłowo założona i maksymalnie wsunięta do uchwytu igły.
• Ponownie założyć górna i dolną nitkę.
• Stosować zalecany rodzaj stopki.
• Wyłaczyć i ponownie włączyć maszynę.
• Skontaktować się z punktem serwisowym.
Łamanie igły
• Nie ciągnąć materiału podczas szycia.
• Założyć nową igłę, zalecany rodzaj i grubość.
• Prawidłowo założyć igłę jak opisano w instrukcji
Nieprawidłowe naprężenie
• Ponownie założyć górną i dolną nitkę – stosować nici dobrej jakości.
• Założyć nową igłę zgodną z zalecaniami co do typu i grubości.
• Przestrzegać zaleceń dotyczących naprężenia nitki.
Zrywanie górnej nitki
• Sprawdzić czy nitka rozwija się gładko, bez blokad.
• Stosować siatki na szpulki oraz nici dobrej jakości. W przypadku nici specjalnych jak nici metalizowane należy zajrzeć do Poradnika z Akcesoriami po zalecenia dotyczące stosowania igieł specjalnych.
• Ponownie założyć górną i dolna nitkę, sprawdzić prawidłowe naprężenie nitki.
• Zastosować inne pozycje trzpienia na szpulkę nici (pionowy, poziomy).
• Jeżeli otwór w płytce igłowej jest uszkodzony należy wymienić płytkę.
• Czy na górna szpulkę nałożono prawidłowy krążek blokujący?
Materiał nie przesuwa się.
• Podnieść ząbki transportera.
• Zwiększyć długość ściegu.
Zrywanie dolnej nitki
• Napełnić nową szpulkę.
• Wymienić dolną szpulkę, sprawdzić poprawność założenia dolnej nitki.
• Jeżeli otwór w płytce igłowej jest uszkodzony należy wymienić płytkę.
• Wyczyścić okolice dolnej szpulki.
Nieregularne napełnianie
dolnej szpulki
• Sprawdzić założenie nitki do napełniania dolnej szpulki.
Nieprawidłowy ścieg, nieregularny lub wąski ścieg
• Wyłączyć i ponownie właczyć maszynę.
• Wymienić igłę, ponownie założyć górną i dolną nitkę.
• Użyć usztywniacza / stabilizatora.
Maszyna wolno szyje
• Sprawdzić ustawienie prędkości.
• Zdjąć płytkę igłową i wyczyścić okolice bębenka i ząbki transportera.
• Serwisować w autoryzowanym punkcie sreiwsowym.
Maszyna nie szyje
• Ustawić trzpie ń do napełniania dolnej szpulki w pozycji szycia.
• Sprawdzić czy wszystkie wtyczki maszyny są prawidłowo podłączone.
• Sprawdzić podłączenie do głównego źródła zasilania.
Zablokowany silnik
• Usunąć pozostałości nici z okolic bębenka.
• Zdjąć płytkę igłową i usunąć pozostałości nici.
• Ponownie założyć górna i dolną nitkę.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wydaje mi się, że ta moja usterka to zablokowany silnik, w mojej istrukcji obsługi raczej skromnie opisali usterki...
Xanti kupiłam książke taką jak Ty masz :D ale jestem małpa, a kosztowała 9zł i znalazłam jeszcze fajną książkę " uszyję sama" chyba ignatowskiej :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeżeli miałabyś zablokowany silnik, to maszyna nie szyłaby również prosto.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
To jaki masz pomysł Czeremcho?
Nie mam pojęcia.

Tak na rozum, to coś jest nie tak z podawaniem nici. Bo szyje prosto, a nie chce zygzakiem. Przy ściegu zygzakowym musi podawać tej nici więcej i tu się robi jakiś problem.

Tu się trzeba jeszcze zastanowić - która nitka się zapętla. Z opisu bowiem nie wynika czy górna, czy dolna. W mojej poprzedniej maszynie przy stębnowaniu jeansu /grubego/, przy zastosowaniu bardzo grubej nici górnej i zwykłej, maszynowej w bębenku zapętlała się /po lewej stronie, czyli od strony niby to bębenka/ właśnie nić górna. Tak, jakby maszyna nie nadążała z odciąganiem igły do góry i naprężaniem jej. I tak pewnie było - grubsza nić plus gruby materiał stawiały dość duży opór, który nie był na tyle duży, żeby uniemożliwiać szycie w ogóle, ale wystarczający żeby jej nie napinać zanim igielnica ruszała z powrotem w dół. Pomagała wtedy grubsza igła i mocniejsze naprężenie górnej nici.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moja maszyna szyje podobnie jak ta Czeremchy, przy grubej nici muszę bardzo zwiększyć naprężenie nici górnej.
Stary Łucznik, też czasami wymagał dokręcenia naprężacza przy szyciu zygzakiem zwłaszcza przy dziurkach, ale było to raczej drobne pętelkowanie, a nie takie zapętlanie nici, że maszyna wcale nie chce szyć.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Xanti kupiłam książke taką jak Ty masz :D ale jestem małpa, a kosztowała 9zł i znalazłam jeszcze fajną książkę " uszyję sama" chyba ignatowskiej :D
Cieszę się, że znalazłaś też te stare książki :D Wydaje mi się, że napisane są na tyle zrozumiałym językiem, że można z nich wiele nauczyć się. Chciałabym jeszcze dokupić drugą książkę z serii - sukienki i coś tam jeszcze... może kiedyś znajdę... na Allegro z przesyłką wychodzi za drogo (a aż tak mi nie zależy)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nitki używałam tej samej na dole i na górze i była to taka zwykła nitka, cienka, chyba firmy arena. A ten jeaans nie jest gruby, jest raczej cienki. Polużniłam naprężenie nitki i wtedy nawet szyję, ale ten zygzak jest tak luźny, że wydaje mi się, że w praniu się wszystko popruje. Igłe założyłam tą specjalną do jeansu, taka z niebieską końcówką.
Szczerze powiem , że mnie to strasznie denerwuję, szyje właśnie spodnie też z tego jeansu i się tylko denerwuję, że idzie mi to jak krew z nosa, bo ta nitka się zapętla i musze podnosić stopkę, kombinować jak wyciągnąć ten materiał. Może ta igła jest nieodpowiednia? Aha i właśnie jak się tak zapętli to wtedy jest taki dziwny dzięk, jakby ta nitka na górze jakoś się tak dziwnie obkręcała i wydawała taki dziny dzwięk. nie wiem o co chodzi... Czeremcho nie wiem któa to nikta się zapętla czy dolna czy górna, ale tak jak napisałaś wydaje mi się, że to coś z tym podajnikiem nitki...
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Czeremcho nie wiem któa to nikta się zapętla czy dolna czy górna, ale tak jak napisałaś wydaje mi się, że to coś z tym podajnikiem nitki...
Zmień jedną nitkę na kontrastową w kolorze - wtedy zobaczysz, której masz więcej w plątaninie na dole.

Słyszysz dziwny dźwięk - może pochodzi z bębenka? Kiedyś zdarzyło mi się tak skutecznie złamać grubą igłę, że uszkodziła bębenek - nie było to duże uszkodzenie, taki zadziorek tylko, ale wystarczył, żeby nitka zahaczała się o niego. W takiej sytuacji problem powinien dotyczyć górnej nici.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wyczysciłam, naoliwiłam i dalej to samo... szyła dobrze może przez 15 min i zaczęła znowu się zapętlać. Coś jest z podajnikiem nitki górnej, tak jakby za szybko szpulka się kręciła i sychac taki dziwny dzwięk- nie wiem co to, wczoraj odkryłam super ścieg ala overlockowy, elastyczny i tak mi się super szyło i ciach i po sprawie- mogę szyć, ale tylko sciegiem prostym.
Dzianina się pruję? tak mi się fajnie szyję ta dzianine, ale ręcznie obrzucać mi się nie chce :(:(:(
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Dzianina się pruję?
Niektóre rodzaje się prują, niektóre nie. Z reguły - nie powinny za bardzo.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.