Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Administrator
Dziewczyny poradźcie - chcę uszyć poniższa sukienkę. Zastanawiam się z jakiego materiału. Kupić dżersej (ostatnio w "moim" sklepie był jakiś taki cienki) czy uszyć z titanica, który mam już w domu.
Z czego Wy byście ją uszyły??





A tak w ogóle to jest fajowa, no nie :)

Nie wiem czy jest odcięta w pasie ale ja bym ją odcięła :tak:
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Odcięta w pasie I z titanica i z dżerseju będzie dobra, ale na podszewce
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja bym radzila z tkaniny, ktora sie rozciaga choc troche, bedzie ladniej sie dopasowywalo do sylwetki.
Nie znam sie za bardzo, ale wydaje mi sie, ze lepiej nie szyc z cienkiego dzerseju sukienki z metalowym zamkiem. Ja uszylam podobną, tyle ze dol rozkloszowany i uzylam grubszej dzianiny, praktycznie nierozciagliwej.

Odcinana w pasie, na wysokosci zamka widac na boczku szew.



--- Ostatnio edytowane 2011-12-20 21:45:17 przez monikowo ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A mnie się wydaje że góra i dół zrobione są z różnych tkanin...odcięta, głebokie zaszewki na górze a dół to chyba dopasowana konstrukcja spódnicy z wysokim stanie (tak jak w papavero jest spódnica z taka pionową falbaną). Dól jak się bliżej przyjrzeć to jest chyba w takie delikatne romby a góra taka flauszowato wełniana ale delikatnie wygląda:) W sumie można poszalec z takinami ale mnie by coś takiego w konsystencji pasowało grubszego własnie ale stabilne. Owszem, super wzór:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kupić dżersej (ostatnio w "moim" sklepie był jakiś taki cienki) czy uszyć z titanica,
co to jast za tkanina ten "titanic" ?
sukienka jest super :oklasky:- jest na pewno odcinana w pasie, ale jak dopasowany ma dół - musi być elastyczny chyba, nie? :mysli::mysli:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kupić dżersej (ostatnio w "moim" sklepie był jakiś taki cienki) czy uszyć z titanica,
co to jast za tkanina ten "titanic" ?
sukienka jest super :oklasky:- jest na pewno odcinana w pasie, ale jak dopasowany ma dół - musi być elastyczny chyba, nie? :mysli::mysli:
Musi byc elastyczna. Zamek jest tylko do pasa, a dolna czesc sukienki bardzo dopasowana, inaczej by sie nie dalo zalozyc.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Ja bym radzila z tkaniny, ktora sie rozciaga choc troche, bedzie ladniej sie dopasowywalo do sylwetki.
Nie znam sie za bardzo, ale wydaje mi sie, ze lepiej nie szyc z cienkiego dzerseju sukienki z metalowym zamkiem. Ja uszylam podobną, tyle ze dol rozkloszowany i uzylam grubszej dzianiny, praktycznie nierozciagliwej.

Odcinana w pasie, na wysokosci zamka widac na boczku szew.

Monia masz rację - ten cienki dżersej jest za delikatny do metalowego zamka, nie "utrzyma" go :/

W ogóle to titanic jest trochę rozciągliwy choć nie tak jak typowa dzianina.

Monikamagdalena gapię się w te zdjęcie i nie widzę tam dwóch tkanin. Mi się zdaje, ze to jednak jest tylko jedna tkanina.

Pajesiu ciężko opisać ta tkaninę, najlepiej "pomacać" w sklepie. W każdym razie titanic to tkanina z przeznaczeniem na sukienki (chyba głównie, pamiętam, że sporo koleżanek szyło z niej sukienki na Studniówkę) i spodnie. Jest lekko rozciągliwa, lejąca się, całkiem przyjemna w dotyku.

Nadal nie podjęłam decyzji z czego uszyć sukienkę. Wasze sugestie są bardzo pomocne, narysuję sobie szkic sukienki i potem będę myśleć jak ją skroić. Tak jak agaffeek poradziła uszyję ją na podszewce.
Strasznie kusi mnie użyć tego titanica, który leży od dobrych kilku miesięcy i czeka na swój wielki dzień.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Dzianina w romby ;-)

http://asospolska.pl/product.php?id_product=257

A drugi zamek z boku - niewykluczony ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Administrator
Dzięki Aniu :D A cena powalająca.... 300 zł za kawałek dzianiny. No ale jak ASOS to ASOS :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na allegro jest dużo tak jakby sukienek asos do 100 zł ale takiej nie widziałam.
P. S. Te rąby chyba jeszcze wyszczuplają całą kreację:)
________________________________________________________

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.