Wersja do druku

25 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Witam (pewnie powinnam przywitać się na jakimś ogólnym wątku ale...) to jest pierwszy wątek do jakiego zajrzałam i jestem prze szczęśliwa że go znalazłam. W swoim posiadaniu mam chyba 7-8 stopek ale zastanawiam się nad zakupem takich stopek:
http://eti.com.pl/Katalog/Stopki-do-maszyn-do-szycia/Stopka-C-ze-szczoteczka-do-sciegu-owerlokowego-do-maszyn-z-chwytaczem-rotacyjnym.html?pa=3 oraz http://eti.com.pl/Katalog/Stopki-do-maszyn-do-szycia/Stopka-do-patchworku-chwytaczem-rotacyjnym-blister.html?pa=2
Jestem nowicjuszem w szyciu - szyję od października (wtedy pierwszy raz dotknęłam maszyny)
Chciałam zapytać jakie Waszym zdaniem są najbardziej przydatne tzn ułatwiające życie stopki.
Serdecznie Was pozdrawiam i idę przywitać na gdzieś na ogólnym :-)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
zalezy co szyjesz tak naprawde, a chyba byl gdzies watek o stopkach ich zastosowaniu i uzytecznosci, stopek jest duzo, tylko pytanie czy sa ci one tak naprawde potrzebne?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
nie wiem co będziesz szyła, ale jeśli to nie będą skomplikowane kołdry crazy patchwork ;) to w zupełności Ci wystarczą:
- stopka uniwersalna
- stopka do zamków (ale ta dwustronna)
- stopka do ściegu satynowego

mam spoooooro stopek, ale praktycznie tylko tych używam :rotfl:

ewentualnie do obrzucania dziurek, jeśli planujesz (potem będziesz miała wprawę i bedziesz je robiła bez tej stopki ale i tak zazwyczaj dorzucają ją do maszyny, więc nie masz dodatkowego wydatku)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
polstopka czesto sie przydaje rowniez. i do suwakow i trudno dostepnych miejsc.
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
szyję wszystkiego po trochu - mam taką radochę z szycia że wszystko bym chciała szyć ;-) Mam zamiar uszyć trochę rzeczy, do domu - teraz wzięłam się za szycia "pudła" na klocki dla mojego synka. Wykorzystuję do tego cienki sztruks i ocieplinę, chciałam to przepikować. Szyję też fartuchy kuchenne (ale do tego to raczej zwykła stopka mi się tylko przydaje) poszewki na poduszki z aplikacjami, różne ozdóbki do domu, torby na zakupy. Ostatnio uszyłam narzutę i poszewkę na poduszkę dla synka. Oczywiście moim celem jest odzież ale brakuje mi odwagi :-(
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
polstopka czesto sie przydaje rowniez. i do suwakow i trudno dostepnych miejsc.
o rany co to takiego?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
To w zasadzie to samo, co stopka dwustronna do zamków, o której pisze Mtoto. W starszych typach maszyn były stosowane jako stopki do zamków.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja w prawdzie z zapytaniem odnośnie prowadnika do pikowania ale on się mocuje do stopki wiec chyba w dobrym dziale :)...w instrukcji mam że należy go umieścić z boku stopki...hmm patrze na rysunek w instrukcji robię tak samo a tam...jakby ta dziurka za mała???:( nie chce pchać na siłę...jeszcze ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
ja w prawdzie z zapytaniem odnośnie prowadnika do pikowania ale on się mocuje do stopki wiec chyba w dobrym dziale :)...w instrukcji mam że należy go umieścić z boku stopki...hmm patrze na rysunek w instrukcji robię tak samo a tam...jakby ta dziurka za mała???:( nie chce pchać na siłę...jeszcze ;)
jak użyjesz prowadnika to napisz jak się z tym pracuje. Też się nad tym zastanawiam bo mam sporo rzeczy (jeszcze w głowie a nie uszyte) które będą wymagały pikowania.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
nie ma sprawy podzielę sie doświadczeniem a może nawet pokażę jak mi wyszło...lub nie ;)
________________________________________________________

25 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.