Wersja do druku

25 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
sa stopki do zaprasowanej juz lamowki i stopka ze zwijaczem gdzie sam ja uklada bez zaprasowania
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A jak jest z kupowaniem gotowych lamowek?
Bo wiadomo, ze jakbym robila z wlasnegom aterialu to lepiej kupic ta co sama zawija :) Oszczedza sie czas na zaprasowanie (czy sie myle?).
Widzialam tez na filmie, ze ta pierwsza mozna tez wszywac lamowke juz zaprasowana (trzeba tylko lamowke wlozyc w najwyzszy otwor zamiast z przodu). Zastanawiam sie tylko jakie wymiary musialaby miec lamowka niezaprasowana a jakie zaprasowana, zeby pasowac do tej stopki....
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
niezaprasowana jest z kawalka paska cietego po nitce prostej lub po skosie (nic nie prasujesz)
sa rozne szerokosci lamownikow
na tej 2 samemu sie ustawia szer do lamowki

--- Ostatnio edytowane 2013-03-02 15:51:36 przez roksanitka ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja mam lamowniki dwa (na różną szerokość lamówki) i potwierdzam, że szybciej wszywam sama niż z tą stopką. Z perspektywy czasu uwazam, że chyba nie było warto ich kupować
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mtoto,a dlaczego szybciej bez specjalnej stopki?Ja się też zastanawiałam czy sobie kupić i jaką.

--- Ostatnio edytowane 2013-03-03 12:11:03 przez Tula ---
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
bo wystarczy ja ladnie zaprasowac i podczas doszywania rowno ukladac
i oto cala filozofia lamowania
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A jak to jest ze stopką kroczącą? Przydaje się czy tez nie warto wydawać kupy kasy? (bo jednak jest sporo droższa od zwykłych stopek).
Czy jest jakaś lista "niezbędnych" stopek? Lub chociaz "Najbardziej przydatnych"?
Chodzi mi tu bardziej o osoby początkujące i średniozaawansowane a nie o takie profesjonalistki (bo te to zrobią cuda na zwykłej stopce ;>)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
A jakie dostaniesz z maszyną?

Mam od roku stopkę kroczącą i jeszcze nigdy jej nie używałam, bo nie miałam takiej potrzeby. Dostałam ją razem z maszyną i dlatego mam ;-)

Niezbędne to moim zdaniem /w kolejności przydatności ;-)/ - do zamków krytych, do ściegu krytego, do zamków zwykłych /ze względu na to, że ma jeszcze inne zastosowania/, owerlokowa - o ile nie masz owerloka, rolująca do obrębiania, do ściegu satynowego /naszywania aplikacji/, do ściegu prostego - o ile maszyna ma problemy z szyciem dzianin i stopka do cerowania /haftowania/ - o ile ma się w planie takie zajęcia albo pikowanie z wolnej ręki.

Nad stopką do lamowania wciąż się zastanawiam, ale to pewnie dlatego, że rzadko lamuję i szyję mało "przydasiów" - raczej ciuchy...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bo mam na oku kilka maszyn i nie wszystkie maja te same akcesoria co silverka 9000e :)
I sie zastanawiam czy to takie 'niezbedne... bo jesli nie to moge zaoszczedzic troszke na maszynie.

ma te: All Purpose Foot, Zipper Foot, Buttonhole Foot, Button Sewing Foot, Overcasting Foot, Blind Hem Foot, Satin Stitch Foot.

hemmer foot - to by byla stopka rolujaca? Bo jakby to przetlumaczyc to wyszloby 'krawedziowa' (chyba :D)..

Czy stopka do scigu satynowego nie jest tez do naszywania aplikacji?? Czy cos mieszam?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja jestem za stopką uniwersalną, do ściegu satynowego, półstopka (lub jeszcze lepiej obustronna półstopka)
________________________________________________________

25 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.