Wersja do druku

25 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 > »

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wydaje mi się, że "zipper foot" to będzie "zwykła zipper foot", czyli do zamków zwykłych. Upieram się dodatkowo przy stopce do zamków krytych, bo po co się męczyć zwykłą?

Hemming foot - zależy, co przez to rozumieją ;-) Bo może to być stopka tylko do podkładania wąskiego obrąbka płaskiego, nie okrągłego. I wtedy każdy brzeg trzeba przeszyć dwa razy, żeby zamknąć /schować/ surową krawędź. Jeśli skorzystasz ze stopki rolującej, ale przeszyjesz prostym ściegiem - to masz jakby za jednym zamachem dwukrotnie podłożony płaski obrąbek. Jeśli obrzucisz go zygzakiem - masz okrągły obrąbek, tak więc stopka jest jakby ulepszonym wariantem mającym "2 w 1".



Satynową można naszywać aplikacje i używać wszędzie tam, gdzie szyje się gęstym zygzakiem.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A juz widze... bo napisałaś w nawiasie, że to do aplikacji, a ja pomyślałam, że wypisujesz 2 różne stopki :D
Przepraszam za moją ślepotę ;)

Podskoczę jutro do sklepu (lokalnego przedstawiciela) i podpytam się czy mają oba modele i pomacam i pooglądam akcesoria itd.
Mam tylko nadzieję, że w najgorszym wypadku chociaż jeden z upatrzonych modeli będzie dostępny do macania ;)



--- Ostatnio edytowane 2013-03-03 23:27:06 przez Martynior ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
... a ja nie umiem poradzić sobie ze stopką rolującą :D zawsze coś mi wyskoczy (w sensie materiał z prowadnicy), gdy jej używam :rotfl:


--- Ostatnio edytowane 2013-03-03 23:32:46 przez mtoto ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja najpierw zobacze jakie stopki dostanę, a w praniu pewnie wyjdzie czego mi brakuje :)

Póki co szyłam tylko zwykłą stopką i półstopką na starym Singerze i na Alfie.

Ale głównie to poszewki na jaśki, jakiś obrusik, szalik albo fartuszek. Nigdy nie robiłam lamowania, bo wystarczyło podwinąć, aplikacje naszywało się zygzakiem (niezbyt wąskim ;)) a suwak starałam się wszyć raz, źle mi poszło i nie starczyło cierpliwośći więc projekt poszedł do kosza.. ALe teraz starsza jestem ;) mądrzejsza i nauczona cierpliwości przez życie :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
no ja wiele nie szyję (ostatnio przynajmniej chlip chlip) ale na serio z całej walizki stopek uzywałam tych co wymieniłam... no i jeszcze może stopkę do dziurek ale to z lenistwa zazwyczaj :D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może już było... Jak się nazywa stopka (jeśli taka jest) do ozdobnych stebnówek, jak np. w dżinsach? Żeby równo w odległości np. 2 mm od brzegu szyć po prawej stronie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
.

--- Ostatnio edytowane 2013-03-04 10:43:18 przez Natalia_ ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zwykłą stopką nie umiem równo przy brzegu szyć:( W husqvarnie miałam taką niesymetryczną i super się szyło.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dokładnie nie wiem, o jaką stopkę chodzi (bo się niestety nie znam na nazwach), wiem o jaki efekt. Ta moja stara była inna, niesymetria z drugiej strony i bez tego ustojstwa z boku. Ale może są jakieś inne slużące do tego samego celu. Chodzi mi o to, żebym umiała szyć takie rzezcy jak na zdjęciu.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

25 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.