Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie!

proszę pomóżcie, jesteście ostatnią nadzieją :)
od kilku dni pracuję nad wykrojem kurtki dla siebie, wczesniej probowalam uszyć bluzę z płótna i też miałam problem z rękawem. wykorzystałam 3 różne wykroje z burdy ( także w różych rozmiarach - reglan i zwykły rękaw) i we wszystkich jest podobny problem, mianowicie pacha jest bardzo, bardzo nisko wykrojona. co powoduje ze nie mozna podnieść ręki. Z racji mojego dużego biustu i relatywnie drobnej "reszty" chciałabym mieć dopasowaną kurtkę ( w plecach i ramionach przede wszystkim)
zamieszczam zdjęcia próbnej formy odszytej z surówki ktora najbardziej mnie satysfakcjonuje ze wszystkich które zrobiłam do tej pory.
zaznaczyłam gdzie skróciłam szew ramienny ( za wszystkich gotowych form zawsze "opadają" mi ramiona)
kreskami zaznaczyłam tez gdzie materiał się "ciągnie"
co zrobić zeby uzyskać dopasowaną formę i jednoczesnie móc się w niej ruszać?
wiem że będzie inaczej jak w rękawach bedzie podszewkaktóra doda poślizgu, ale wydaje mi sie ze jednak forma którą zrobiłam nie jest dobra.

:boisie:

pomocy
:prosi:

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
dołączę jeszcze zdjęcia form papierowych może rzuci się Wam coś w oczy

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
szyjąc kurtkę musisz wziąć pod uwagę że nie może być zbytnio
dopasowana, musi mieć luz na sweter z tego co widzę na zdjęciu to jest wykrój za mały.... szerokość pleców jest za mała :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
jasne, biorę to pod uwagę. ale większe rozmiary leżą moim zdaniem gorzej bo mają wiekszy podkrój pachy, szersze ramiona, szwy ramienne opadają w dół co wygląda okropnie i ręką można ruszyć jeszcze mniej.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mi tu brakuje zaszewek na biust.Przy większym oddechu(też mam)czyli biuście muszą być albo zaszewki albo cięcia.Widzę że pod biustem w kierunku talii robią Ci się pionowe fałdy ,kurtka opiera się na biuście,a pod nim namiot się tworzy.Nie zlikwidujesz tego zwężając tylko musisz zrobić zaszewkę lub cięcie.Forma przodu i tyłu to proste formy,przy takiej figurze nie leżą fajnie.Stracisz w tym fasonie wdzięk i kobiecość.Wytłumaczyłam jak umiałam.Nasza Ania jak tu zajrzy to Ci napisze dokładnie,i załączy pewnie jakieś rysunki-ja nie umiem niestety.

--- Ostatnio edytowane 2012-01-22 14:55:22 przez honia ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
dzięki!
też myślałam o zaszewkach, ale troche chciałam mieć taki worek, nie specjalnie lubię podkreślać atuty :)
ale może właśnie przy mojej figurze nie da sie uzyskać dopasowanej góry i jednoczesnie luzu na dole :(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W każdej figurze można wyglądać dobrze ,nie można się deformować ciuchami.Duży biust nie we wszystkim wygląda dobrze ale odpowiedni krój załatwi wszystko.Radzę poczekać na Anie bo jej rady pomogły już nie w takich problemach.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
tak, tak Ania zajrzy to ci na pewno fachowo doradzi. Ja ze swojej strony mogę tylko dodać ze szyjąc z burdy prawie zawsze miałam problem z rękawami. Podkrój pachy był za głęboki a główka rękawa za wąska. niby wszystko pasowało po uszyciu rękaw lezał ładnie, ale był kompletnie nie funkcjonalny, cięzko się było poruszać. ja radziłam sobie w ten sposób ze pachę wykrawałam troszkę mniejszą, główkę rękawa skracałam z długości i poszerzałam i było ok.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jeśli włożysz rękę pod pachę i podciągniesz szew boczny do góry, to zaczną znikać workowate fałdy.

Zobacz też, co się stanie, jeśli włożysz na ramiona duże poduszki albo pociągniesz do góry szczyt rękawa razem z częścią szwu ramienia.

Wydaje mi się, że masz opadające ramiona, wrrrróć! - ramiona opadające bardziej niż linia ramion na formie.
Jeśli trick z poduszkami pomaga - poprowadź linię ramienia bardziej skośnie i podkrój głębiej pachę.

Jeśli nadal nie będzie idealnie - dołożyłabym klin, rozcięłabym go na części i dołożyła do części formy.

Ciekawa jestem, czy się na coś przydałam... Zdaj relację, proszę :tak:

Na stronie 76 tej książki jest opisane, jak powiększyć formę dla osoby z pełnym biustem, nie dodając zaszewek:

http://books.google.pl/books?id=1gSsXUEIJwIC&pg=PA78&lpg=PA78&dq=too+deep+armholes&source=bl&ots=s1wzdpa3vO&sig=wVjuBh8qM4bD9AxC_QBIhxznYSU&hl=pl&sa=X&ei=X5AcT-awD4OM-wbNp4jFCg&ved=0CEoQ6AEwBjgK#v=onepage&q=too%20deep%20armholes&f=false

A tu jest moim zdaniem genialny krój mocno dopasowanego w pasze rękawa, który mimo tego jest bardzo wygodny w noszeniu:

http://www.threadsmagazine.com/item/12218/cut-on-gusset

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
dziekuje!

rzeczywiście świetny ten rękaw. dziś już nic nie zrobię ale jutro od rana wracam do pracy i będę zdawała fotorelację z moich poczynań. wczesniej przygotowałam tez kolejną formę z zaszewką, ale prześpię się z tym problemem i jutro wrzucam efekty.

Bardzo bardzo dziekuję!

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.