Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam.
Wstyd sie przyznac pewnie ,ale kompletnie nie wiem, jak sie to to uzywa.
Mam photoshopa 7.0 i chcialabym czasem podrasowac zdjecia do bloga.
Chcialabym np zrobic lekko rozmazane tło. Na poczatek.
Czy ktos moze mi pomoc i krok po kroku wytlumaczyc.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jutro rano postaram się zrobić parę zrzutów z ekranu. Tak na pamięć Ctrl+ powiększa (lupka) a Ctrl- zmniejsza. Najlepiej przy pomocy lassa wyciąć obiekt i przekopiować na nową warstwę a tło rozmazać.

--- Ostatnio edytowane 2012-01-31 20:10:29 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Hi. nie zrobię zrzutów z ekranu, ale postaram się wytłumaczyć. Na bocznym pasku z lewej strony, który prawdopodobne otwiera się wraz z programem masz różne ikonki. Gdzieś tam u góry (u mnie w drugim rzędzie) jest takie kanciaste lasso albo pętla. przy pomocy tego narzędzia wycinasz obiekt który chcesz zachować (uwaga: dwa szybkie kliknięcia zamykają obwiednię, jak chcesz to zrobić dokładnie to zajmie Ci to trochę czasu i zszarga trochę nerwów). Następnie ctrl c i ctrl v i wycięty fragment automatycznie kopiowany jest na nową warstwę, która tworzy się bez łaski. Jeżeli nie widać okna dialogowego warstw to w zakładce okno (górny pasek menu)należy włączyć "warstwy". Teraz w oknie dialogowym widać dwie warstwy: tło z zamkniętą kłódeczką i wycięty fragment na biało szarej szachownicy. Tła najlepiej nie ruszać tylko najechać na jego oznaczenie w oknie dialogowym warstw (powinno się podświetlić na niebiesko)i pod prawym klawiszem myszy masz polecenie: "powiel warstwę". Dopiero teraz z tym powielonym tłem możesz robić cuda np rozjaśnić (suwak u góry po prawej stronie w oknie dialogowym warstw - krycie) albo rozmazać (łapka z paluchem w menu bocznym po lewej stronie)albo pobawić się z filtrami. Twój obiekt w tym czasie zostaje nieruszony. Żeby był widoczny wystarczy przeciągnąć go w oknie dialogowym warstw do góry. Jeżeli teraz zapiszesz w jpg. to warstwy zostaną scalone i otrzymasz to co chcesz. A teraz do zabawy:) Pamiętaj, że zawsze można wyjść z programu bez zapisywania zmian.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
gdzie można pobrać photoshopa, szukam i nie mogę znaleźć
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Tutaj masz triala:

http://epliki.info/grafika/edycja-i-tworzenie-grafiki/photoshop

Pochwały zbiera też GIMP, absolutnie darmowy i myślę czy go nie oswoić.

Mój znajomy pracuje na Adobe Photoshop Elements 10, kosztuje to to ok. 300zł. Twierdzi, że dla niego wystarczy (np. do usuwania pryszczy na zdjęciach :) ).
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Administrator
Używam Gimpa ale niezbyt zaawansowania. Aczkolwiek to bardzo fajny i dość intuicyjny program.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No nie wiem, cos mi nie wychodzi.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Monia, trudno to tak pokazać przez net...ale wiesz co...na pewno masz w zakłądkach górnych "filtry" i tam są rózne opcje, jak którąś wybierzesz to masz "edycje" na prawym pasku zadaniowym i tam ikonki jak by któryś efekt w uproszczeniu wyglądał (u mnie np. jest jabłuszko ale mam APE 8). Wybierasz jakiś efekt poprzez kliknięcie na ikonkę i "zastosuj". Hmmm a lekko rozmazane tło...jeśli chodzi tylko i wyłącznie tło z wyodrębnieniem dokładnym postaci czy przedmiotu to już zabawa na warstwach ale jeśli masz Picasse (do ściągniećia przez neta) to w tym programie można rozmazać może nie dokładnie samo tło ale pole dookoła danego przedmiotu.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Monia, a w którym momencie nie wychodzi?
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja photoshopa używam głównie do kadrowania, wydobywania kolorów i czasami do retuszu, np. dziura w ścianie lub plama (ale na gładkiej powierzchni).

Na warstwach niezbyt umiem pracować, tło rozmywałem zawsze poprzez wybranie w pasku zadań "rozmyj" i myszką jeździłem po zdjęciu i rozmywałem...
________________________________________________________
Mój blog o zmaganiach z maszyną do szycia http://bartasde.blogspot.com/

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.