Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Monia, a w którym momencie nie wychodzi?
No wiec lassem zaznaczylam, potem naciskam ctrl c i ctrlv iwyskoczyla wartswa, ale bez klodki, tylko z ikonka domku. A potem to juz wogole cos robilam isama nie iwem co.
W kazdym razie potem zrobiam cos zupelnie innego. Powiel warstwe ( tam u gory) a potem rozmycie gassowskie.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja photoshopa używam głównie do kadrowania, wydobywania kolorów i czasami do retuszu, np. dziura w ścianie lub plama (ale na gładkiej powierzchni).

Na warstwach niezbyt umiem pracować, tło rozmywałem zawsze poprzez wybranie w pasku zadań "rozmyj" i myszką jeździłem po zdjęciu i rozmywałem...
BArtek, a jak robisz retusz tła? I jak wydobywasz kolory?
Napisz, gdybys mogl:buzki:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
No i dobrze. Pierwsza warstwa z reguły jest zablokowana, dlatego warto powielić całość rysunku na inną warstwę. W tej sytuacji będziesz miała 3 warstwy: tło, kopię tła i obiekt wycięty. Możesz wyłączyć widoczność tła (oczko z lewej strony) i widoczność obiektu, i pracować tylko na kopii tła (obok oczka w okienku powinien się pojawić pędzelek). Najłatwiej rozjaśnić tło zmieniając krycie warstwy (suwak w oknie dialogowym warstw)
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja photoshopa używam głównie do kadrowania, wydobywania kolorów i czasami do retuszu, np. dziura w ścianie lub plama (ale na gładkiej powierzchni).

Na warstwach niezbyt umiem pracować, tło rozmywałem zawsze poprzez wybranie w pasku zadań "rozmyj" i myszką jeździłem po zdjęciu i rozmywałem...
BArtek, a jak robisz retusz tła? I jak wydobywasz kolory?
Napisz, gdybys mogl:buzki:
Kolory: w pasku klikam w obraz i potem autokolor albo autokontrast.
A tło rozmyte to w narzędziach (ja mam przybornik po lewej stronie) wybieram rozmyj (on jest chyba wymienny z wyostrzeniem) wybiera się wielkość z jaką ma się rozmazywać i maże po zdjęciu i wychodzi rozmyte. Czasami coś kliknę, że się robią spirale zamiast rozmazania ;) Chciałbym się zmotywować i robić jednolite tło :)
________________________________________________________
Mój blog o zmaganiach z maszyną do szycia http://bartasde.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czasem cos klikne, ze sie robia spirale, hehe:Dskad ja to znam:D
________________________________________________________

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.