Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam takie pytanie, bo niby uszyłem 3 pary spodni, czwarte w drodze i chciałbym aby te wyszły wreszcie tak jak powinny. Chodzi mi o kolejność zszywania.

Doszedłem do momentu, że lewa i prawa nogawka są uszyte, ale jeszcze nie zszyłem w kroczu i na tyłku. Przyszyłem do lewej nogawki zamek wraz z odszyciem i teraz pytanie:
1. czy przyszyć zamek do prawej nogawki z podkładem (chyba tak to się nazywa co jest pod zamkiem)?
2. czy lepiej najpierw zszyć od końca zamka do krocza i tyłek?
3. czy jak będę szyć od końca zamka do krocza i tyłek to najlepiej szyć kiedy nogawka w nogawkę włożona, czy jest inny sposób?

Poprzednio jak szyłem tak, że najpierw przyszyłem zamek a potem z szyciem krocza i tyłka się męczyłem. Chyba rozsądniej jest jak się zszyje to nieszczęsne krocze (oczywiście najpierw fastryga, żeby zobaczyć jak leży) a potem doszyć prawą część zamka. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę :)
________________________________________________________
Mój blog o zmaganiach z maszyną do szycia http://bartasde.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Najlepszym sposobem jest sposób nr 3 - ten sposób stosuje sie najczęściej w spodniach garniturowych. Spodnie dżinsowe, sztruksowe ze stębnowaniem szyję w innej kolejności - zależy od tego czy stębnowane są wewnątrz czy zewnątrz nogawki.
Przy szyciu 3 sposobem pasek wszywam w dwóch odcinkach - po zszyciu kroku ( przy włożonych nogawkach jedna w drugą) od zamka do połowy tyłu spodni i wszyciu zamka - przyszywam pasek wraz ze szlufkami. Następnie przeszywam tył spodni przeszywając dwa razy. Musisz pamiętać by podczas zszywania tyłu spodni(siedzenia) naciągnąć podczas szycia na łuku - często zdarza się że spodnie po prostu pękają podczas siadania bądź kucania. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz sobie regulować szerokość w pasie. Mam nadzieję, że trochę pomogłam .
Pozdrawiam
Jolka

--- Ostatnio edytowane 2012-02-11 18:50:57 przez jolka68 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
nie jetem pewna czy jestem odpowiednia osobą do doradzania bo sama dopiero się uczę, ale ja uważam że najłatwiej jest wszyć zamek prawie na początku. jak mam dwie nogawki przodu to najpierw je obrzucam i zszywam po kroku, rozprasowuję sobie szew i zaprasowuje spodnie pod zamek i rysuje linie stębnówki zamka, naszywam zamek na podkładkę i przyszywam na minimetr do przodu jednej ze stron (zależy czy damskie czy męskie szyje) potem upinam szpileczkami odwracam na lewą stronę i przyszywam zamek do drugiej zaprasowanej częsci spodni, na koniec odwracam i stębnuje a dopiero później doszywam tylne nogawki a na końcu pasek.
W sytuacji gdy mam juz uszyte nogawki spodni najpierw połączyłabym posiedzenie, wzmocnione drugim szwem, a resztę zrobiłaby tak jak powyżej.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Xanti znalazła coś takiego:

http://www.threadsmagazine.com/item/3831/video-an-easy-flat-fly-front-zipper ale koniecznie trzeba dać listwę pod spód. Ten sposób sprawdza się również przy szyci jeansów (ale listwa koniecznie)

Ja zwykle zszywam nogawki i jedną wkładam w drugą (tak jest najwygodniej), ale przy jeansach osobno zszywam przody i wszywam zamek, osobno tyły.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
O tak - sposób podany przez Jolę, z niezszytym pakiem z tyłu, jest - moim zdaniem - najlepszy ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję :-) Spodnie testowo z popeliny szyję i chciałem szyć nico inaczej niż dotychczas. Został tylko pasek do wszycia i na końcu długość nogawek :)
________________________________________________________
Mój blog o zmaganiach z maszyną do szycia http://bartasde.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bartku, natomiast jesli chodzi o szycie dżinsów to jak już pisałam kolejność szycia zależy od tego gdzie są one odstębnowane - wewnątrz czy zewnątrz nogawek. Jeśli chodzi o wszywanie zamka w dżinsach bądź sztruksach to robię to jednak prawie na samym początku zaraz po odszyciu kieszeni. Tył spodni: odszywam karczek -jeśli takowy mam, naszywam kieszenie a potem zszywam krok i stębnuję. W spodniach z odstębnowaną wewnętrzną częścią nogawek , zszywam przód z tyłem wewnętrznymi częściami nogawek i stębnuję je po prawej stronie na płasko - bardzo wygodny sposób. Następnie zszywam boki spodni - mogę w ten sposób dopasować je dobrze w pasie. Na końcu wszywam pasek - jest on uszyty jednak z jednego kawałka.
Mam nadzieję że dość klarownie opisałam sposoby, którymi się posługuje i pomogłam trochę dzieląc się moim doświadczeniem
Pozdrawiam
Jola
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo klarownie napisałaś, wielkie dziękuję :kwiatek:

Dżinsy i sztruksy szyłem podobnie jak pisałaś, z tym, że Burda kazała szyć pasek z dwóch kawałków. W ostatnich dżinsach i tych z popeliny to już pasek z jednego kawałka szyję, bo karczek spowoduje, że nie odstają od tyłka nawet przy kucaniu. No i miałem problem, aby w kroku spodnie ładnie zszyć, aby się nie wdawały.

Te z materiału (popeliny) szyłem inaczej, sam sobie trochę pracę czasami utrudniałem, ale to już osobna historia.
________________________________________________________
Mój blog o zmaganiach z maszyną do szycia http://bartasde.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
z wielkim zainteresowaniem śledziłam ten wątek, bo strasznie męczę się z wszywaniem suwaków, żeby to ładnie wyszło i rozporek wyszedł tak odszyty, jak w firmówkach.
Czy mogłabym poprosić o bardziej szczegółowe instrukcje, jak po kolei wszywacie suwak w dzinsy? np męskie?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja takze sie przyalczam, bo ta czynnosc wydaje mi sie bardoz skomplikowana, az do takeigo stopnia ze jeszcze sie nie odwazylam zadnych spodni uszyc ;/

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.