Wersja do druku

11 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam szanse dostać środki na rozpoczęcie działalności,ale szczerze mówiąc nie bardzo wiem od czego mam zacząć. Nie mam pojęcia jak napisać biznes plan .Może ktoś z was kiedyś starał się o taką dotacje i wie jak to zrobić . POMOCY ....
Avatar użytkownika
Świeżynek
chodzi mi oczywiście o usługi krawieckie
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Robiłem biznesplan do Urzędu Pracy jak starałem się o pieniądze na szkolenie dot. szycia. Podesłałem na Twojego meila, może się przyda.
________________________________________________________
Mój blog o zmaganiach z maszyną do szycia http://bartasde.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Robiłem biznesplan do Urzędu Pracy jak starałem się o pieniądze na szkolenie dot. szycia. Podesłałem na Twojego meila, może się przyda.
Bartku , jeśli można prosiłabym także o ten sam temat . Myślę w najbliższym czasie też o skorzystaniu z dofinansowania z EU
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Już się robi :)
________________________________________________________
Mój blog o zmaganiach z maszyną do szycia http://bartasde.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja też będę się starać, ale słyszałam że obowiązkowo trzeba przejść szkolenie
"małe przedsiębiorstwo" i na tym szkoleniu wszystko się dowiesz jak otworzyć działalność i jak napisać biznes plan, a nawet pomogą ci je napisać :-)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo Ci dziękuję Bartku :D Na pewno mi się przyda.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, ja w październiku otrzymałam taką dotację:)Nie wiem jak jest u Ciebie gdzie mieszkasz , ale ja w całym tym biznes planie napisałam wszystko tak jak czuję ( a kocham szycie), bez żadnych nadmuchiwanych wizji i udało się:)
Mam piękne nowe maszyny i powolutku coś zaczyna się ruszać.Życzę powodzenia.
Gdybyś miała jakieś pytania to pisz.
Lila
Avatar użytkownika
Świeżynek
Gotowy formularz na biznes plan ja dostałam w urzędzie pracy( musiałam go tylko wypełnić).
Musiałam przejść kurs abc przedsiębiorczości, ale jest to raczej kurs o prowadzonej dokumentacji( ja wybrałam biuro rachunkowe).
Każdy biznes plan był punktowany, wszystko jest liczone,:
- czy masz takie wykształcenie , jaką chcesz założyć działalność
- czy pracowałaś w tym zawodzie
-referencje od poprzednich pracodawców
-opisanie swojej działalności
- umowy przedwstępne o współpracy, itp. a nawet to czy jesteś samotna.
Każdy dodatkowy punkt zbliża Cię do otrzymania dotacji.
Trzymam kciuki:) Powodzenia
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
mnie najbardziej denerwuje kryteria przydzielenia dofinansowania, już raz się zgłosiłam i odrzucono mnie bo mam wykształcenie za dobre;-/ teraz myślę że uda mi się przeskoczyć, bo już jestem długo na bezrobociu i jestem po urodzeniu dziecka macierzyński skończył i się w listopadzie i żadnych ofert nie mają
A najbardziej mnie dobija jak dają takim bezradnym alkoholikom, którzy jak ino się skończy rok zamykają i sprzedają wszystko co zakupili, po to by mieli na flaszkę :-(
________________________________________________________

11 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.