Wersja do druku

11 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Nie popisałeś się, latarniku, z tym spamem. Mogłeś podpiąć się pod bardziej aktualną dyskusję na ten temat, nie prawie równo z rocznym "obsuwem", nie wyglądałoby podpadająco...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
A po co, jeszcze nie jestem gotowy. Jak pomoze to i stary post. Właśnie nowy by był w moim odczuciu nieetyczny...
Avatar użytkownika
Świeżynek
Sam to robiłem, zebrałem całą masę materiałów, ale żeby przez to przebrnąć, trzeba czasuuuu.
Może na Gwiazdkę?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Robiłem biznesplan do Urzędu Pracy jak starałem się o pieniądze na szkolenie dot. szycia. Podesłałem na Twojego meila, może się przyda.
Ja też bardzo proszę. Wywalili mnie z pracy. W naszej miejscowości szanse na coś przyzwoitego są marne i chyba wrócę do tego co mnie zawsze lubiłam...:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Żeby nie tworzyć nowego wątku...

Jak już pisałam kiedyś, też chcę założyć DG specjalizującą się w produkcji ubranek niemowlęco/dziecięcych i rzeczach około dzieciowych. Akcja jest taka, że w mojej miejscowości (20 tyś lud.) nie ma NIC w tym temacie. Nawet kawiarni z bawialnią...
Jestem pewna swego i zrobię co w mojej mocy by plan wypalił ale mam zagwozdkę bo nie wiem jaką formę rozliczania z fiskusem wybrać. Nie mogę sobie zbytnio wyobrazić ile będę miała dochodu ale zakładam, że na początku nie więcej jak tysiąc złotych.
Jest możliwość rozliczania się jako samotna matka, także fajnie móc skorzystać ze wszelkich ulg. Czy dobrze kojarzę, że najlepszym będzie rozwiązaniem rozliczanie na zasadach ogólnych? Dojdzie mi pewnie koszt b.rachunkowego on line bo z dzieckiem to mi w ogóle na nic czasu nie pozostanie, więc co.. karta podatnika za 140 zł m-c, bez ulg, czy podatek na zasadach ogólnych (+b,rachunkowe ok 50 zl mc), a może ryczałt 8,5% ale bez zniżek ...?
:zmeczony:

jak myślicie drodzy krawcowie i krawcowe ? :)

--- Ostatnio edytowane 2015-07-30 14:34:32 przez wydziergana ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
r rachunkowe u nas zaczyna się od 123 zł
i teraz szybko przechodzi się na vat, niestety
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Do największych problemów na początku prowadzenia działalności gospodarczej są koszty jej prowadzenia przy niepewnych zyskach. Niestety przy niskich zarobkach koszty często prowadzą do zakończenia działalności z długami. Można temu zapobiec zakładając spółkę z o.o. tu jedynymi kosztami będzie założenie działalności (ponad 1000 zł i miesiąc łażenia), wkład własny min. 5000 zł (może być w formie pieniędzy, maszyn surowców itp), księgowy (przy sp. z o.o. konieczny) oraz bezpośrednie koszty jak materiały/surowce itp. Spółka może być jednoosobowa, ale ze względów proceduralnych lepiej dwie osoby (np. z kimś z rodziny), nikogo w spółce nie zatrudniamy (nawet siebie), gdyż przepisy zezwalają nieodpłatną pracę właścicielom spółki na jej rzecz - przy nieodpłatnej pracy nie ma ZUS. Gdy spółka osiągnie zyski to właściciele otrzymują dywidendę opodatkowaną na ogólnych zasadach, przy braku zysków nie ma kosztów - przy innych formach koszty są zawsze nawet gdy nic nie zarobimy. Minusem tego rozwiązania jest brak wpłat na przyszłą emeryturę i ubezpieczenia zdrowotnego, ale coś za coś - gdy okrzepniemy i działalność okaże się trafiona wprowadzamy zmiany.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Liczę się z tym, że na początku będzie trudno, a nawet bardzo trudno. Nie zraża mnie to.
Nawet jeśli będę stratna (ZUS, podatki) to zawsze będę miała ubezpieczenie i w razie czego ew. chorobowe także mały ZUS mi niestraszny :)
Problem mam tylko z formą OPODATKOWANIA. Może jest tu ktoś z DG i może podzielić się ile mu to miesięcznie wychodzi na opłaty ? Najlepiej posłuchać innych przy jakiej działalności mają konkretne opodatkowanie..
No i VAT. Raczej więcej jak 20 tyś zarabiać nie będę, więc nie opłaca mi się? Zostać bez Vatowcem ?

EDIT: a jeśli wybiorę op. na zasadach ogólnych to co w moim przypadku może być korzystniejsze- rozliczanie miesięczne czy kwartalne?

--- Ostatnio edytowane 2015-07-30 14:57:37 przez wydziergana ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Do największych problemów na początku prowadzenia działalności gospodarczej są koszty jej prowadzenia przy niepewnych zyskach. Niestety przy niskich zarobkach koszty często prowadzą do zakończenia działalności z długami. Można temu zapobiec zakładając spółkę z o.o. tu jedynymi kosztami będzie założenie działalności (ponad 1000 zł i miesiąc łażenia), wkład własny min. 5000 zł (może być w formie pieniędzy, maszyn surowców itp), księgowy (przy sp. z o.o. konieczny) oraz bezpośrednie koszty jak materiały/surowce itp. Spółka może być jednoosobowa, ale ze względów proceduralnych lepiej dwie osoby (np. z kimś z rodziny), nikogo w spółce nie zatrudniamy (nawet siebie), gdyż przepisy zezwalają nieodpłatną pracę właścicielom spółki na jej rzecz - przy nieodpłatnej pracy nie ma ZUS. Gdy spółka osiągnie zyski to właściciele otrzymują dywidendę opodatkowaną na ogólnych zasadach, przy braku zysków nie ma kosztów - przy innych formach koszty są zawsze nawet gdy nic nie zarobimy. Minusem tego rozwiązania jest brak wpłat na przyszłą emeryturę i ubezpieczenia zdrowotnego, ale coś za coś - gdy okrzepniemy i działalność okaże się trafiona wprowadzamy zmiany.

W życiu nie uzbieram takiego wkładu. Chcę się ubiegać o dotacje z PUP
Ps. Biura rachunkowe on-line kosztują ok 50 zł :P

--- Ostatnio edytowane 2015-07-30 14:50:30 przez wydziergana ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ja wybrałam formę bez vat, bo część mojej działalności opiera się na produkcji - więc własnej pracy, stanowiącej lwią część ceny gotowego wyrobu, nie będę przecież opodatkowywać vat-em...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

11 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.