Wersja do druku

11 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 >

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Życzę powodzenia i duuuużo klientów.
Dzięki :kwiatek: Na razie nie jest zle, sprzedaję to, co stworzę, a to najważniejsze. Trafiają się również przeróbki, więc zawsze jakiś grosz wpadnie.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja również życzę powodzenia- każdemu kto próbuje bo do odważnych świat należy :)

Mi się właśnie sypią kłody pod nogi bo jak we Wrocławiu nie miałabym większego problemu z ubieganiem się o dotację, tak w Grodzisku Maz. wymagane jest 50% wkładu własnego + 2 poręczenia w wybranej przez siebie formie.
Smutno mi się zrobiło jak przeczytałam ichni regulamin ale głowę podniosłam do góry i kombinuję dalej.
Na zielonej linii, pani poinformowała mnie, że urzędy raczej są przychylne jeśli chodzi i zmianę adresu biura, więc może zarejestruje się tam, gdzie reglamin jest ok, znajdę miejsce na tymczasowe biuro i w ciągu miesiąca przeniosę je do mojego nowego mieszkania.. Co o tym myślicie? Zawsze z dotacji można zrezygnować (i chyba bez dodatkowych opłat.. ?)

Edit: na własne życzenie jestem teraz osobą bez zameldowania, więc mogę rejestrować się wszędzie :P

--- Ostatnio edytowane 2015-08-07 17:53:49 przez wydziergana ---
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
dzialalnosc z dotacji musisz przetrzymac rok z regularnie placonym zusem i us,bo bedziesz musiala wszystka kase oddawac
Avatar użytkownika
Administrator
dzialalnosc z dotacji musisz przetrzymac rok z regularnie placonym zusem i us,bo bedziesz musiala wszystka kase oddawac
Zgadza się.
Nie rozumiem tylko po co dwóch poręczycieli. U nas potrzebny jeden ale nie może być nim współmałżonek więc dla mnie to już jest problem. No i sa obostrzenia co do wieku poręczyciela.

Póki co nie mam wszystkiego, ale staram się w miarę możliwości kompletować. Najważniejsze, że jest zapotrzebowanie na usługi, bo to najważniejsze, resztę można dokupić z czasem :) Życzę powodzenia!

Babo Jago nie kupuj wszystkiego. Krawcowa mojej mamy miała starego singera (takiego na oko 30 letniego), duży stół, deskę do prasowania i zwykłe żelazko. Po latach kupiła sobie overlocka ale maszyny nie zmieniła. A szyła na niej wszystko! I szyła genialnie... Mi się wydaje, że te wszystkie reklamy wmawiają nam że bez tego, tego i jeszcze tamtego nie damy rady poprowadzić własnej pracowni a to nieprawda. Dobra maszyna (niekoniecznie za 5000 zł) i overlock + decha do prasowania i żelazko (niekoniecznie stacja parowa za 1200 zł) i dasz radę :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
u mnie do 65,czy 67 lat juz nie pamietam,wszyscy moga byc byle nie maz wlasnie
Sus u nas podobno jak na samym poczatku dawali te kase,to ktos jak dostaj za nia wyprawil wesele i dlatego 2 poreczycieli jest
najlepsze jest to,zeby MIEC takiego poreczyciela z takimi zrobkami,w naszym kraju (u mnie2-3 trzebabylo miec)
ale jak nie ma sie poreczycieli na pelna kwote,mozna sie takze starac o taka,na ktora mamy tych poreczycieli :)
ja mialam skladac na 16 ty,bo tylko takich mialam ale w ostatniej chwili wujcio mi pomogl i sie udala calosc



Sus ale na cos te kase musisz wydac,musisz wydac i miec na to faktury co do grosza,a najlepiej jeszcze jak swoich dolozysz
mi jeszcze by sie przydalo ze 20 tys ale daje rade z tym co mam :)

--- Ostatnio edytowane 2015-08-11 07:15:58 przez roksanitka ---
Avatar użytkownika
Administrator
Roksi u m nie jest ten problem że w zasadzie poza moim ojcem to nikt mi nie poręczy a tata ma skończone 65 lat. Podobno można pisać prośbę jeśli poręczyciel jet w granicy wieku lub ją nieznacznie przekroczył. Oczywiście gdybam bo nadal nie dostałam werdyktu z UP.

Tak, wiem, że na wszystko trzeba mieć f-ry i wkład własny mile widziany.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
wkladu wlasnego nie sprawdzaja,to troche mozna wymyslec

no wlasnie z poreczycielami jest najwiekszy problem
u Ciebie jest 1,a jaki musi miec dochod min?

mozesz miec rachunki ale potem musisz wziac rzeczoznawce,zeby potwierdzil to
ja sie w to nie bawilam,bo troche nizsza cena na rachunku plus rzeczoznawca,to prawie tyle co faktura,chyba ze dogadac sie z nim,to mozna kombinowac

--- Ostatnio edytowane 2015-08-11 22:08:34 przez roksanitka ---

--- Ostatnio edytowane 2015-08-11 22:11:08 przez roksanitka ---
Avatar użytkownika
Administrator
wkladu wlasnego nie sprawdzaja,to troche mozna wymyslec

no wlasnie z poreczycielami jest najwiekszy problem
u Ciebie jest 1,a jaki musi miec dochod min?

Nie mam pojęcia jaki musi mieć minimalny dochód (choc pewnie mi o tym mówiono ale co będę się wsłuchiwać jak nie wiem czy mi dotację przyznają) ale powinien się wpasować w te ramy bo jak na polskie realia to zarabia nieźle. Problem jest nieco inny bo od października przechodzi na emeryturę przez co jego dochód się zmniejszy.
No cóż ale co teraz będę gdybać ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Robiłem biznesplan do Urzędu Pracy jak starałem się o pieniądze na szkolenie dot. szycia. Podesłałem na Twojego meila, może się przyda.
Hej Bartek 😊 chcę otworzyć swój zakład i staram się o dofinansowanie. Czy podesłałbyś mi Twòj biznesplan?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziewczyny a odkładacie coś w tych trudnych czasach?

11 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.