Wersja do druku

11 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Część Zus ( zdrowotne) odpisujesz przy zasadach ogólnych od podatku. Jeśli nie będziesz mieć wysokiego dochodu to może być tak, że to zdrowotne pomniejszy nawet cały podatek. Na Vat nie opłaca się być w sytuacji, gdy masz odbiorców indywidualnych a nie firmy, nikt nie będzie chciał faktur Vat, a będąc vatowcem będziesz musiała Vat odprowadzić do urzedu. Owszem, odpiszesz też Vat od zakupów, ale w sytuacji gdy nie inwestujesz dużo w firmę ( nie kupujesz środków trwałych) raczej zawsze masz Vat do zapłaty. Zresztą zawsze możesz się później zdecydować na bycie vatowcem, raczej nie radziłabym zaczynać od tego, no chyba że rzeczywiście nastawiasz się, że będziesz mieć odbiorców będących firmami, które będą chciały faktury vat.
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
ja jestem na ogolnych (ksiazka)
na wszystko biore faktury (nawet na koszty wysylek),zeby pozniej wszystko odliczyc
nie dygaj, skladaj na dotacje- najwyzej Ci nie przyznaja
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jeśli nie będziesz mieć wysokiego dochodu to może być tak, że to zdrowotne pomniejszy nawet cały podatek.
to chciałam usłyszeć! haha

Roksanitko - Myślałam nad tym, czy by nie zrobić zakupów z dotacji raz, a porządnie, czy może rozbić to na parę miesięcy (da się tak w ogóle? Wiem, że jest zobowiązanie z ruszeniem firmy w ciągu zadeklarowanego czasu ale czy tyczy to wydania środków w tym czasie? )
Avatar użytkownika
Świeżynek
Robiłem biznesplan do Urzędu Pracy jak starałem się o pieniądze na szkolenie dot. szycia. Podesłałem na Twojego meila, może się przyda.
Masz jeszcze ten plan? :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
środki musisz wydać w krótkim określonym czasie żeby rozliczyć się z faktur
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli nie będziesz mieć wysokiego dochodu to może być tak, że to zdrowotne pomniejszy nawet cały podatek.
to chciałam usłyszeć! haha

Podatku przy niskim przychodzie da się nie płacić, ale zdrowotnego pominąć się nie da, nawet w rozliczeniu rocznym nie odlicza się jego całości, więc niewielki może, ale koszt zostaje.
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
jest na to 2 miesiace od rozpoczecia dzialalnosci,a dzialalnosc musisz otworzyc w ciagu miesiaca od otrzymania kasy,wiec jak dobrze rozplanujesz to masz prawie 3 miesiace na zakupy (tylko musisz sie z czasem zmiescic,zeby z posredniakiem te faktury rozliczyc)
u mnie tak bylo nie wiem jak w innych urzedach
Avatar użytkownika
Administrator
jest na to 2 miesiace od rozpoczecia dzialalnosci,a dzialalnosc musisz otworzyc w ciagu miesiaca od otrzymania kasy,wiec jak dobrze rozplanujesz to masz prawie 3 miesiace na zakupy (tylko musisz sie z czasem zmiescic,zeby z posredniakiem te faktury rozliczyc)
u mnie tak bylo nie wiem jak w innych urzedach
U nas w PUPie też z tym, że ja dopiero złożyłam wniosek i beznesplan i czekam na wyniki. Ale wszystko co pisze Roksi to się zgadza.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
skladajcie skladajcie
jak daja to trza brac :)
Avatar użytkownika
Administrator
skladajcie skladajcie
jak daja to trza brac :)
Żeby tylko wszystkim dawali :/
Pula jest ograniczona.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

11 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.