Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
A czy taki efekt jak na moim zdjęciu (biała spódnica) uzyskam z pół koła czy z koła? I czy dodatkowe 30cm w pasie to nie za duzo(musze tyle dodać żeby spódnica przeszła mi przez biodra)?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zamek nie musi być wszyty do wszystkich warstw. Dwie wierzchnie możesz zostawić tylko pęknięcie na szwie nic nie będzie widać przy marszczeniu. Jaśli chodzi o gumkę to przy takiej spódnicy nie będzie to wyglądało elegancko. Wcięcie w talii zatraci się przy gumie i troche poszerzy, no chyba że jesteś bbbbaaaardzo szczupła. Moim zdanie najlepszy pasek wiecej pracy , ale efekt bez porównania.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Chyba masz racje:) tylko z jakiego materiału można zrobic ten pasek, wolałabym uniknac satynowej wstażki:)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Najlepiej z tego, z którego uszyty będzie spód ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ok, dziekuje bardzo za pomoc!:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry,
Zabieram się za szycie takiej spódnicy i chciałabym zapytać o radę.
Zamierzam zrobić 5 warstw tiulu wyciętych z połowy koła plus satynowa podszewka i tu pojawiają się moje wątpliwości:
1. Czy podszewka też ma być wycięta z połowy koła? ( może to głupie pytanie ale dopiero się uczę szyć a nie bardzo mam kogo zapytać więc wolę się upewnić)
2. Suwak lepiej z boku czy z przodu?
3. Najważniejsze- czy najpierw mam zeszyć ze sobą warstwy tiulu i podszewkę a później pasek czy jakoś inaczej.

Będę bardzo wdzięczna jeżeli ktoś mi poradzi.
Pozdrawiam, Ania
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jeszcze jedno pytanie:)
Czy spódnica z połowy koła powinna być szyta z dwóch ćwiartek czy może być to od razu jeden kawałek zszyty na jednym z boków?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj. Gdy szyłam spódniczkę swojej córce podszewkę zrobiłam z pół koła, zamek z boku(dlaczego z przodu, przy takiej spódniczce uroku raczej nie dodaje, ale zrób jak uważasz to Twoja spódniczka:)). Spódniczkę szyłam z połowy koła, z jednym szwem bocznym. Miłego szycia!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za odpowiedź,
Ten zamek to się zastanawiałam czy z boku czy z tyłu:) nie wiem dlaczego napisałam z przodu:) To by na pewno nie wyglądało dobrze:)

A tiul i podszewkę najpierw Pani połączyła ze sobą a później z paskiem czy najpierw podszewkę z paskiem?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie pani-wystarczy Gosia:) Nie wiem czy robiłam prawidłowo bo to była moja pierwsza tiulówka, ale najpierw sfastrygowałam ze sobą wszystkie warstwy tiulu łącznie z podszewką i dopiero doszywałam pasek.

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.