Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Administrator
Zamierzam samodzielnie uszyć krótki welon do ślubu, szukając w internecie informacji na ten temat natknęłam się na "przepis" więc podaję linka do strony -> Szycie welonu - instrukcja krop po kroku

Jak widać to nic trudnego, ceny welonów w salonach ślubnych potrafią przyprawić o zawrót głowy - myślę, że warto spróbować :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mi również krawcowa doradziła, żebym kupiła tiul na welon, a ona mi go zrobi, bo w sklepach welon kosztuje ok 150zł, a ja zapłąciłam groszę za tiul welonowy. Tylko ja zamisat tasiemki na końcu będe miała koronkę taką samą jak na sukience.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
wow ale łatwizna, uszycie takiego welonu to pestka :)
________________________________________________________
porozmawiajmy o szyciu.


Avatar użytkownika
Świeżynek
Dobry pomysł a i wykonanie nieskomplikowane - no i welon pożądanej długości, wielkości, wzór co trzeba i kasa w kieszeni ;)
________________________________________________________
Miłośnik smoły bez mleka to fan minimalizmu, do życia podchodzi na serio..
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo dobre.

Tylko to wykonczenie troche ordynarne jak na moj gust.
Moze ta tasiemka powinna byc waziutka i jakas dobrego gatunku np.satynowa szerokosci 2-3mm.

Widzialam kiedys welon tylko obciety w zabki,polkola, i wykonczony drobnymi perelkami.
Perelki byly przyszyte przezroczysta niewidoczna nitka.Byly przyszyte rzadziutko,tak co 1 cm.Polkola mialy okolo 5cm dlugosci ,i na nich bylo 5 perelek tez przyszytych polkolem po brzegu obciecia.
Ladnie to wygladalo.
Avatar użytkownika
Administrator
Właśnie od dłuższego czasu zastanawiam się czym bede wykańczać mój welon. Koronka odpada bo suknia z muślinu bez koronki, koraliki też, satynowa tasiemka mi się w ogóle nie podoba. Najgorsze, że potrzebuję jakąś elegancką, cieniutką tasiemkę w dodatku złotą bo welon śmietankowy, sukienka tez a i biżuteria złota. Kupić srebrną tasiemkę to nie kłopot ale złotą? - Oj problem...
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Oj problem...
Wyzwanie :)
________________________________________________________
Miłośnik smoły bez mleka to fan minimalizmu, do życia podchodzi na serio..
Avatar użytkownika
Niespodzianka
Jak tam gotowy?
________________________________________________________
  
Artur


Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sus - a oglądałaś na giełdzie kwiatowej w Tychach? Może tam znajdziesz odpowiednią (złotą) tasiemkę...
Avatar użytkownika
Administrator
Xanti nie byłam tam ale wypróbuję najpierw sposób Małgosi :)

Welon nadal nie uszyty... teraz szyję te spodnie narzeczonemu a na jutro muszę poskracać i zmniejszyć sukienkę koleżanki z pracy bo na wesele w sobotę idzie :> Szewc bez butów chodzi - POTWIERDZAM!
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.