Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak mi się nasunęło, podczas dyskusji o wadach/zaletach Burdy/ZK:
byłyśmy z pociechami w dość oddalonym od nas sklepie z włóczkami; a tam:


Katalogi były za darmo (z prośbą o datek na lokalne hospicjum!); były też Simplicity, Butterick, etc.
Zawsze chciałam taki katalog mieć, ot tak, żeby pooglądać. Zobaczyć-na spokojnie różne modele; bo kupując w sklepie, przeważnie jednak robi się to "na chybcika"...
Moje pociechy-stwierdziły, że będą z tego świetne wycinanki, więc długo się pewnie nie nacieszę moim "skarbem".

I takie refleksje, po przeglądnięciu modeli (wiele z nich było w czasopismach Burdy);
moim zdaniem, oznaczenia trudności w/g Burdy i w/g mnie niewiele mają ze sobą wspólnego. Przykład piewrszy z brzegu: żakiety, odcinane, na podszewce...3 stopień trudności.
A sukienka (z marszczeniem, prostym) 4!
Sukieneczki składające się z wielu elementów, które trzeba dopasować -drugi...
Dużo modeli praktycznie niczym się od siebie nie różni (typu: spodnie różniące się...kieszeniami!). Sukienki-różniące się -chyba?!-długością a oferowane jako osobne modele.

I przykładowa strona oferująca "gotowce" które tak lubię:


Tak jak to napisałam w innych wątkach, lubię szyć z gotowców. Ale trochę się rozczarowałam, po DOKŁADNYM oglądnięciu modeli w katalogu...nb. wiele z nich jest dostępnych w o obecnym; one nie zmieniają się jakoś radykalnie z roku na rok.
Ciekawa jestem, jakimi tak faktycznie kryteriami kierują się autorzy, przyznając te "stopnie trudności" wykrojom?
To wszystko w sklepie z włóczkami, gdzie można było niektóre modele kupić od ręki, a inne zamówić.

A jeszcze ciekawostka, dla lubiących modę ślubną w stylu książęcym -te modele były dostępne od ręki:


albo alternatywa, hi hi:


Poszłam do sklepu kupować włoczki....i nic nie kupiłam!:D

________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
:) zastanawiam się ile kosztują takie pojedyńcze modele z Burdy?

W mojej miejscowości niestety takich nie uświadczę :)

--- Ostatnio edytowane 2012-04-23 11:21:55 przez selene82 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:) zastanawiam się ile kosztują takie pojedyńcze modele z Burdy?

W mojej miejscowości niestety takich nie uświadczę :)

--- Ostatnio edytowane 2012-04-23 11:21:55 przez selene82 ---
Wiesz, ja nie mieszkam w Polsce, więc po prostu nie wiem.Mogę jedynie orientacyjnie podać jaka jest cena tutaj w przeliczeniu na złotówki:
od ok 20zl (najtansze) do ok. 45zl te najdroższe. Burda, jest jednym z najtańszych wydawnictw oferujących gotowe wykroje. Vogue zaczyna się od ok. 90zl/wykrój; Marfy (zwłaszcza wykroje ślubne) to wydatek rzędu 400 i więcej złotych.
Na stronie Burdy
http://www.burdastyle.com/patterns
wszystkie wykroje są w jednej cenie 5.40 dolarów.

Ale teraz ważna uwaga do tego co napisałam powyżej -to są ceny katalogowe. Tutaj na okrągło są jakieś promocje, zniżki, specjalne oferty etc. Ja sama prawie nigdy nie kupuję wykrojów za takie ceny -tylko spokojnie czekam na kolejną promocję... ;)
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Administrator
:) zastanawiam się ile kosztują takie pojedyńcze modele z Burdy?

W mojej miejscowości niestety takich nie uświadczę :)

U nas w promocji (znaczy w przecenie bo nikt nie kupuje :P ) - 6 zł :D

KLIK


amatorskieSzycie Ty szczęściaro! Kurcze gdyby u nas były takie "perełki" do zgarnięcia. Ahhhh...
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
amatorskieSzycie Ty szczęściaro! Kurcze gdyby u nas były takie "perełki" do zgarnięcia. Ahhhh...
Hm...ale ja tam poszłam w poszukiwaniu włóczek...a wróciłam z katalogiem szycia, hi hi hi! To takie połowiczne szczęście -bo włóczek dalej szukamy (chodziło mi o konkretne, dość specjalistyczne).

Tak na marginesie: w/g właścicielki innego, już zamkniętego sklepu robótkowego - prowadzenie takiego się nie opłaca, bo nikt nic nie kupuje... To, że na zamówioną włóczkę musiałam czekać prawie miesiąc, jakoś umknęło jej uwagi. A gdybym zamawiała przez internet-miałabym w ciągu 2-3dni! Buy local - to taki tutejszy slogan; ale moje doświadczenia (poza rzecz jasna żywnością) -są wyłącznie negatywne.

Ten zaś sklep-o którym tu piszę (a byłam tam-poprzednim razem- chyba jakieś 18 miesięcy temu) też jakby chylił się ku upadkowi. Nie wiem, tak na prawdę czy faktycznie nikt nic nie kupuje (bo co by nie mówić jest recesja, a robótki do tanich hobby jednak nie należą); czy po prostu właścicielom nie chce się zabiegać o klientów, wyszukiwać ciekawych włóczek, wykrojów, organizować kursów. W dużych miastach jest inaczej, to fakt, ale tu...

--- Ostatnio edytowane 2012-04-23 12:15:18 przez amatorskieSzycie ---
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Administrator
(...) czy po prostu właścicielom nie chce się zabiegać o klientów, wyszukiwać ciekawych włóczek, wykrojów, organizować kursów. W dużych miastach jest inaczej, to fakt, ale tu...

Przypuszczam że to jest przyczyną upadku sklepu.
Prowadząc taki sklep trzeba być na bieżąco odnoście trendów w modzie i kolorystyce. I trzeba to lubić...
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
U nas w promocji (znaczy w przecenie bo nikt nie kupuje :P ) - 6 zł :D

KLIK

Sus no to mnie zaciekawiłaś :) 6 zł za gotowy model ... jakby tę cenę porównać z kosztem papieru, czasu ... no to się opłaca :) Pewnie promocja już się skończyła ?:)

Szkoda, że Twoje rejony i moje dzieli jakieś 300 km :)



--- Ostatnio edytowane 2012-04-23 12:39:51 przez Susanna ---
Avatar użytkownika
Administrator
U nas w promocji (znaczy w przecenie bo nikt nie kupuje :P ) - 6 zł :D

KLIK

Sus no to mnie zaciekawiłaś :) 6 zł za gotowy model ... jakby tę cenę porównać z kosztem papieru, czasu ... no to się opłaca :) Pewnie promocja już się skończyła ?:)

Szkoda, że Twoje rejony i moje dzieli jakieś 300 km :)

Promocja trwa od dłuższego czasu i pewnie potrwa do wyprzedania ostatniego :) Jeszcze tych pojedynczych modeli sporo zostało. Tylko wiesz - tam są wykroje od ubranek dla lalek po młodzieżowe, damskie i trochę męskich. Niekoniecznie takie "na czasie", raczej starsze, niektóre widzą mi się jako lata 90-te.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
:) Ano lata 90-te mnie jakoś nie ciągną :) Ale ubranka dla dzieci to chyba raczej mają uniwersalne fasony ... trzeba by samemu zobaczyć :)

Przez moment się napaliłam, bo zbieram się i zebrać się nie mogę do ściągnięcia / przerysowania wykroju z Burdy - jakoś wydaje mi się to bardzo skomplikowane :) póki co próbowałam szyć z papavero.

Avatar użytkownika
Administrator
:) Ano lata 90-te mnie jakoś nie ciągną :) Ale ubranka dla dzieci to chyba raczej mają uniwersalne fasony ... trzeba by samemu zobaczyć :)

Przez moment się napaliłam, bo zbieram się i zebrać się nie mogę do ściągnięcia / przerysowania wykroju z Burdy - jakoś wydaje mi się to bardzo skomplikowane :) póki co próbowałam szyć z papavero.


Ano wiesz starałam się wybrać coś na czasie a zarazem coś uniwersalnego - wybór padł na tę jasną sukieneczkę :)
W tych pojedynczych wykrojach tak naprawdę też musisz sobie przekalkować wykrój bo tam przeważnie dwa warianty do wyboru a np. do białej sukienki jest jeszcze żakiecik i spódnica wiec jak potniesz wykrój to nic innego nie przekopiujesz...

TUTAJ step jak przekopiować wykrój z Burdy. Dasz rade, tylko musisz uważać, żeby odrysowywać odpowiedni kontur w odpowiednim rozmiarze.

A ja Ci podchodzi Papavero?
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.