Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
MASZYNA ŁUCZNIK KORNELIA 2004
HURA MASZYNA SZYJE NIE KRZYWI SIE JUZ IGŁA POPROSTU TRZEBA MIEĆ TYLKO TAKIEGO ZDOLNEGO SYNA 17 LETNIEGO CO JEST MECHANIKIEM TŁUMIKÓW CZY JAKOŚ TAK I NAPRAWI WAM MASZYNE BO MI WŁASNIE ZROBIŁ PODOKRĘCAŁ I SZYJE :zacieszacz::zacieszacz::zacieszacz::zacieszacz:TE ZACIESZACZE MIAŁY BYC DOPIERO TU A W TYM PIERWSZYM MOIM POSCIE SORY WŁASNIE SKONCZYŁAM SZYC 1 SUKIENKE ZARAZ BIORE SIE ZA 2
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
To pochwal się tą pierwszą :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
HURA MASZYNA SZYJE NIE KRZYWI SIE JUZ IGŁA POPROSTU TRZEBA MIEĆ TYLKO TAKIEGO ZDOLNEGO SYNA 17 LETNIEGO CO JEST MECHANIKIEM TŁUMIKÓW CZY JAKOŚ TAK I NAPRAWI WAM MASZYNE BO MI WŁASNIE ZROBIŁ PODOKRĘCAŁ I SZYJE
Avatar użytkownika
Świeżynek
:hura::hura::hura::zacieszacz::zacieszacz::zacieszacz::zacieszacz::papa2::papa2::papa2:leccccccccccę szyć trzeba nadrobić zaległości jak macie jakieś pytania jak się ustawia ten chwytacz to piszcie moj syn wam napisze tak w prosty sposób bo tu te wszystkie rysunki i tłumaczenia zawodowych mechaników i krawcowych że jest to przez normalną szyjącą nie możliwe jest nie prawda mój syn nigdy nie miał maszyny w ręce tylko zajrzał mi gdzie jest ten chwytacz wziął śrubokręt i podokręcał i szyje jeszcze lepiej jak nowa
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Czasem zdarza mi się przestawienie chwytacza /może raz na rok albo dwa/ i z czystym sumieniem oddaję maszynę do mechanika - bo przy okazji ją porządnie wyczyści, przesmaruje, sprawdzi to i owo.

Maszynie też się należy sanatorium od czasu do czasu :-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Gorzej że takie sanatorium ciut kosztuje w okresie już po gwarancji...

Maszyna zaczeła mi przepuszczac ściegi lub robic je nierówne.

Nierówne czyli jak na załączonej fotce - czasem robi prawidłowe (wskazane białą strzałką) a czasem tak jakby się "chowają" (wskazane żółtą strzałką). Nici góra i dół Ariadna Talia 80E , igła Abra 130/705 H Jeans.
Tkanina - jakaś średnio gruba bawełna. Od dwoch do szęściu warstw (różnie).
Ścieg jako taki jest dobry , trzyma - tylko wygląda do pupy... Irytujące :zly:

Problem pojawił się dośc nagle (a przynajmniej nie stopniowo). Wcześniej przy takich samych ustawieniach/igłach/niciach etc. było OK.

Dodatkowo przy najmniejszych nierównościach lub (oraz) zakrętach zaczyna przepuszczac ściegi.

Co ciekawe problem da się znacznie (prawie całkowicie) wyeliminowac przestawiając położenie igły z centralnego na boczne - szycie kończyłem z igłą ustawioną na lewo.

Gdzie i jak grzebac aby naprawic ?
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Igła Abrakadabra? Miodzio.
Próbowałeś wymienić igiełkę na nową - może być nowa Akra 130/705 H Jeans?


/to "k" w nazwie igieł i mnie kiedyś zmyliło/

--- Ostatnio edytowane 2016-06-09 21:47:53 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Abra czy Akra - działało a teraz już nie bardzo :-S

Igła wymieniona na nową , w środku czysto (czyszczone systematycznie).

Próbowałem z igłami TNI 130/705H - ten sam efekt.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Co ciekawe problem da się znacznie (prawie całkowicie) wyeliminowac przestawiając położenie igły z centralnego na boczne - szycie kończyłem z igłą ustawioną na lewo.
Na odległość to tylko gdybanie, ale opisane objawy prawie zawsze oznaczają konieczność wykonania synchronizacji podzespołów, przeważnie chwytacza lub/i igielnicy.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
.

--- Ostatnio edytowane 2016-06-10 19:16:00 przez Benedek ---
________________________________________________________

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.