Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam ;)

Może ten wątek już był, ale nie sposób odnaleźć. Chcę zasięgnąć porady.

Zamierzam pracować w domu. Chcę kupić maszynę stębnówkę jednoigłową- do szycia tkanin lekkich i średnich, JUKI lub BROTHER.
Ale nie znam się zbytnio na zasilaniu maszyny. Nie wiem jaka będzie najlepsza w warunkach domowych. Nie wiem też jaki konkretnie wybrać model.

Dlatego proszę o pomoc :) będę bardzo wdzięczna.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Witaj :) Mam maszynę przemysłową na zwykłe zasilanie do szycia tkanin cienkich i średnich, ponieważ w domu , w którym mieszkam nie ma prądu siłowego, a wynajmowanie lokalu nie opłacało mi się zbytnio, owerlok tez mechanik przerobił mi na zwykły prąd i pracuje bez zastrzeżeń tak jak wcześniej, nie wyobrażam sobie szycia zarobkowego na zwykłej maszynie. Jeżeli chodzi o markę maszyny to każdy ma jakieś swoje przekonania, doświadczenia, ja mam stębnówkę w zasadzie na podzespołach JUKI ale nazywa się GEMSY, owerlok mam JUKI MO-804 podobno nie do zajechania, na razie działają obie bez zarzutu, ale nie wiem czy to najlepszy sprzęt bo nie pracowałam na innym :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam ;)

Dziękuję za zainteresowanie postem.
A czym głównie mam się kierować przy kupnie? Jakieś ważne wskazówki?

:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Możesz mi podesłać linki modeli maszyn, które są warte uwagi i odpowiednie do moich potrzeb?

:):)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Powiem tak, znam się na szyciu a nie na maszynach więc korzystam z porad fachowców w tym temacie, tylko że musisz być pewna że ktoś nie wciśnie Ci bubla, bo mój pierwszy zakup to tragedia, ja się nie znam na maszynach, pojechałam do punktu sprzedaży maszyn krawieckich i powiedziałam panu który był sprzedawcą i jednocześnie mechanikiem co będę szyć i proszę o pomoc w wyborze maszyn w określonych ramach cenowych. Chciałam używane maszyny z oczywistych względów (cena), ale tak naprawdę nie wiadomo co ta maszyna przeszła i z jakich powodów została sprzedana. Mnie sprzedano drogo i sprzęt z błędem fabrycznym, którego usunięcie wymagało wymiany części, na szczęście w trakcie mojej pracy poznałam właściwego fachowca od naprawy maszyn który potrafi znakomicie doradzić i wiem że to co poleci mi kupić sam sprawdza i na pewno nie kupie bubla. Musiałabyś pochodzić po punktach pooglądać i jak wiesz jak pracuje taka maszyna to zaopatrzyć się w łatki żeby na miejscu móc usiąść do niej i wypróbować, sądzę że jak będzie miała jakieś wady to szybko się to ujawni, może ktoś z forumowiczów ma jakieś wskazówki na co zwracać uwagę przy zakupie maszyn i się podzieli :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Możesz mi podesłać linki modeli maszyn, które są warte uwagi i odpowiednie do moich potrzeb?

:):)
Ja polecałbym ,,JUKI 8700 '' lub ,,JUKI DLN-5410N'' z transportem ząbkowym i igłowym.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuje za linki ;)

a co sądzicie o takiej? da radę w warunkach domowych? JUKI DDL-5550N MASZYNA STEBNÓWKA 230V - i czy w ogóle jest odpowiednia.

Ja niestety na maszynach się nie znam, jedynie potrafię korzystać z nich :)

--- Ostatnio edytowane 2012-05-19 22:15:02 przez zanka92 ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
A co znaczy "zamierzam pracować w domu" i "w warunkach domowych"? :) Szycie produkcyjno - usługowe czy wyłącznie tzw. "użytek własny"?

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
To oznacza, że będę szyła na zamówienie pewne rzeczy, ale to nie jest odzież. ;) i to nie jest na mój prywatny użytek.
Słyszałam, że trzeba uważać na moc silnika przy kupnie maszyny, bo pada zasilanie, czy to prawda?

Pozdrawiam ;)

--- Ostatnio edytowane 2012-05-20 12:09:23 przez zanka92 ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
I wystarczy ci ścieg prosty?

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.