Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Administrator
Krótki kurs przyjaznego korzystania z funkcji forum.
Wiem z pewnego źródła, że jest zapotrzebowanie na te informacje :)

Generalnie sprawa jest bardzo prosta i wymaga jedynie pamiętania o domykaniu znaczników poprzeczną kreską. Bez tego operacja nie powiedzie się ;) I to bez względu na to czy umieszczamy link, cytat czy zdjęcie z serwera.

CYTOWANIE
Na forum jest możliwość pojedynczego cytowania postów. Póki co nie ma opcji "wielocytowania" ale jeśli narzędzia forum na to pozwolą - w przyszłości ta funkcja pojawi się.
Aby prawidłowo zacytować czyjąś wypowiedź można skorzystać z jednego z trzech sposobów:

1. [CYTUJ] w okienku wiadomości .
Najprostsza i najszybsza sprawa. Widzimy wypowiedzi w danym wątku i chcemy którąś z nich zacytować. Przy każdym okienku wiadomości jest kilka funkcji do wyboru: [ Skomentuj/Ukryj ] [ Edycja ] [ Usuń ] [ Przenieś ] [ Cytuj ]. Nas interesuje [CYTUJ]. A więc klikamy w [CYTUJ] a forum automatycznie otwiera nam okno odpowiedzi , zaś cała wypowiedź jest umieszczona pomiędzy znacznikami w kwadratowych nawiasach np. <quote> lubię forum ekrawiectwo.net</quote>.

2. Opcja "chmurki".
W tym wypadku klikamy w [Odpowiedz] a forum przenosi nas do pustego okienka odpowiedzi. Teraz wystarczy kliknąć w ikonkę „chmurki.



Pojawiają się <quote> </quote> (w kwadratowych nawiasach) w pomiędzy które należy wpisać pożądany tekst. Aby ułatwić zadanie jest podgląd opublikowanych wcześniej wiadomości - dokładnie pod okienkiem odpowiedzi . Wystarczy zaznaczyć pożądany tekst myszą z wciśniętym lewym przyciskiem, skopiować i wkleić pomiędzy znaczniki: <quote> tutaj wklej zaznaczony tekst</quote>. I gotowe :)

3. Samodzielne cytowanie/wielocytowanie.
Dla Zosi-samosi ;) Nie trzeba korzystać z opcji „chmurki” tylko ręcznie kopiować pożądane teksty i przekopiowywać je pomiędzy znaczniki <quote] i </quote> pamiętając o domykaniu nawiasów poprzeczną kreseczką. Bez tego cytowanie nie uda się a Admin będzie miał pełne ręce roboty...

WKLEJANIE LINKÓW
Czasem chcemy podzielić się z innymi uczestnikami forum jakiś ciekawym linkiem. Wówczas niezastąpiona jest opcja odnośnika. Odnośnik ukrywa się pod ikonką „sznurka” tudzież z krawieckiego punktu widzenia - „supełka” :)



Podobnie jak w przypadku cytowania należy kliknąć w Odpowiedz a gdy forum przeniesie nas do pustego okna odpowiedzi trzeba kliknąć w ikonkę ”sznurka”.
Otworzy się okienko odnośnika:



Teraz należy wpisać w okienko pożądany adres URL czyli np. ekrawiectwo.net/ i zatwierdzić przyciskiem OK.

Wówczas naszym oczom ukaże się taki oto zapis: <url=ekrawiectwo.net/> </url> (tylko w kwadratowych nawiasach). Jeśli już teraz opublikujemy odpowiedz – link nie będzie widoczny. Trzeba koniecznie wpisać jakiś tekst w wolną przestrzeń pomiędzy znacznikami <url>.

W praktyce wygląda to tak:
<url=ekrawiectwo.net/> Forum</url>
lub np. tak:
<url=http://szyjesobie.blogspot.com/2012/01/szyjemy-krolika-tildowego-step-by-step.html> Jak uszyć królika tildowego</url>

Zapamiętajcie: trzeba wpisać tekst pomiędzy znacznikami. Bez tego link nie będzie widoczny.

WKLEJANIE ZDJĘĆ Z SERWERA
Proszę aby nie wklejać zdjęć bezpośrednio z serwera. Dlaczego? Ponieważ niektóre zdjęcia, które wklejacie, są bardzo duże a forum nie przycina ich automatycznie. Jeśli wklejacie je bezpośrednio z serwera to ramki trzymające forum poprzesuwają się i może zapanować chaos...
Do wklejania zdjęć służy ikona ”aparatu” przez którą wklejamy zdjęcia wprost z dysku komputera:



Ale jeśli ktoś bardzo mocno chce wkleić MAŁE zdjęcie z serwera to powinien skorzystać z opcji ”obrazu”.
Czyli znowu klikamy w Odpowiedz a gdy forum przeniesie nas do pustego okna odpowiedzi trzeba kliknąć w ikonkę ”obrazu”:



Znów wyskoczy okno, w które trzeba wpisać ”Image URL” zakończony jpg i zatwierdzić przyciskiem OK. Następnie opublikować wiadomość.



I to byłoby na tyle.
Mam nadzieję, ze nieco rozjaśniłam temat.

Pozdrawiam!
Susanna

--- Ostatnio edytowane 2012-05-24 12:23:22 przez Susanna ---
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cześć,

Proszę o pomoc przy wklejaniu zdjęć. Postępuję zgodnie z instrukcją czli "dodaj obrazy" - wybieram je i klikam załaduj ale zdjęcia się nie załączają. :beczy:

pozdrawiam
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Forum nie wykryło żadnych błędów. Jeśli byłyby - otrzymalibyśmy powiadomienie. Być może zdjęcia które chcesz publikować są bardzo duże - wówczas moga się długo wgrywać a Tobie się wydaje, że w ogóle nie wgrywają się :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cześć,

Zdjęcia rzeczywiście są dużej pojemności, ale zmieniłam przeglądarkę i weszły.

Dziękuję i pozdrawiam,:okok:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Super, bardzo się cieszę :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja zupelnie z innej strony. Nie pamietam hasla i prosze za kazdym razem o jego przypomnienie. Gdy juz sie loguje to nie wchodzi mi obecne haslo wyslane przez was, kiedy chce zmienic swoje, ktore pamietam. jak mam to zrobic, bo kazdorazowo musze prosic o wyslanie nowego hasla, skladajacego sie z samych literek i cyfr. dziekuje :) oliviaswedding.co.uk
Avatar użytkownika
Administrator
Dominiko po zalogowaniu się na hasło otrzymane z forum wejdź w "edycja profilu" a następnie zerknij na "Zmiana hasła" wprowadź hasło to otrzymane z forum a potem swoje własne, nowe hasło. Musi zadziałać, innej rady nie ma :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziekuje, zaraz sprobuje jeszcze raz :)
Avatar użytkownika
Administrator
Mam nadzieję, że się uda :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam! :)

Jestem nowa na forum i usiłuję wstawić link - postępowałam dokładnie jak w instrukcji i nie udaje się :/

oto adres: http://www.motex.net.pl/?f=&a=sklep&k=0&q=lama&x=0&y=0

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.