Wersja do druku

62 strony: « < 41 42 43 44 45 46 47 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Zreszta nie wazne.... maszyna byla zepsuta... wymienilam na inna . Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Świeżynek
Z określeniem wieku starej maszyna bywa różnie, w wielu przypadkach nie zachowała się dokumentacja. Sam numer fabryczny bez informacjach o marce czy modelu to zbyt mało, na początek przydatne mogą być zdjęcia.
Nie chciałabym zaśmiecać tematu proszę o przekierowanie do odpowiedniego.
Pogrzebałam trochę w sieci okazało się, że ta maszyna to nie SINGER tylko STURMVOGEL.
Czy temat takiej marki przewija się przez forum? Z miłą chęcią bym wstawiła zdjęcia :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Drogie jestem przed wyborem troszkę lepszej maszyny do szycia i znalazłam takie zestawienie na temat dobra maszyna do szycia i myślę o Singerze 7465 albo o Janome DXL 603 która będzie lepsza ??

--- Ostatnio edytowane 2015-02-23 14:15:31 przez jaddiczka ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam pytanie do posiadaczy maszyn Singer 4423 i 9960 (Ania? :)). Czy mają na wyposażeniu pokrowce/osłony do przechowywania? A może sztywne plastikowe walizki? A może w ogóle nie mają i trzeba dokupić lub samodzielnie uszyć? Szukałam w internecie, znalazłam tylko informację, że 4423 ma miękką osłonę, ale zdjęć nie ma. Dziękuję już teraz za odpowiedź.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam 9960. Ma osłonę z tworzywa ze schowkiem.

--- Ostatnio edytowane 2015-03-03 14:39:40 przez mmstycha ---
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
4423 ma tylko foliową osłonę. Trzymam go w kartonie :-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję Wam :) Szkoda, że 4423 ma tylko folię, nieporównywalnie lepsza byłaby sztywna walizka. Ale rozsądniej chyba będzie kupić zestaw 4423 i Merrylock 689, dokładając trochę grosza, niż samą 9960, zwłaszcza, że chcę szyć głównie dla siebie, a lubię ubrania z dresówki i dzianin.

PS. Nie śmiejcie się, że tyle trwa u mnie to kupowanie, z różnych względów nie mogłam doprowadzić tego do końca, ale w tym miesiącu będę już się cieszyć nowymi nabytkami, sterta materiałów w szafie też się na pewno ucieszy ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Merrylock 689 też ma foliowy pokrowiec.:) Ale te folie są wytrzymałe i dość grube. Jedyne to to, że trochę zżółkną po kilku latach. A jak lubisz dzianiny to na pewno nie będziesz żałować, że Merrylocka kupiłaś:). Ja polecam.:)


--- Ostatnio edytowane 2015-03-03 17:02:11 przez mmstycha ---
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam , ja posiadam maszyne singer futura 2000 , nigdy jej nie uzywalam , jak zaczelam to nic mi nie wychodzi ale to dlatego iz ma inny bebenek i szpolke niz lucznik , i nie wiem jak ta szpulke i nic umiejscowic , probowalam na rozne sposoby ale zawsze petelkuje od dolu ...😞
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Pętelkowanie od spodu to najczęściej źle założona nitka górna. Upewnij się, czy na pewno zakładasz górną nitkę mając uniesioną stopkę w maszynie. I przedmuchaj naprężacz - może coś w nim utknęło.

Wkładając szpulkę do bębenka pilnuj, żeby w trakcie wyciągania nitki szpulka kręciła się w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara.

Ania

--- Ostatnio edytowane 2015-03-23 17:05:10 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

62 strony: « < 41 42 43 44 45 46 47 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.