Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
też mam takie wrażenie, że jedyne co je różni to chyba kolor pokręteł:)

Dzięki!
em
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kupiłam sobie ... Dostałam na Gwiazdkę manekina " My Double ". Ustawiłam go pod swoje wymiary /manekin ma rozmiar M - ja noszę XL górą i L dołem i pasuje/ . Na razie stoi i dostał imię : Felicja. Myślę że Felicja używana będzie . Na razie co na nią nie pasuje , na mnie wygląda jeszcze gorzej. Zobaczymy jak będę wyglądać w czymś co na nią pasuje :) . W razie czego : zna ktoś jakieś fajne diety ?
Pozdrawiam.
Marta
________________________________________________________
Zapraszam na blog moich kotów : www.puszkowewidzimisie.blog.pl
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja dzisiaj albo jutro jadę do Polimexu po My Double S. Na początku chciałam Dianę, ale ona przy rozmiarze A ma w biodrach tylko 104 cm,a ja mam teraz 107, wiec My double z regulacją do 106 jest już bardziej odpowiedni, no i do tego odrobinę tańszy ;)
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja dzisiaj albo jutro jadę do Polimexu po My Double S. Na początku chciałam Dianę, ale ona przy rozmiarze A ma w biodrach tylko 104 cm,a ja mam teraz 107, wiec My double z regulacją do 106 jest już bardziej odpowiedni, no i do tego odrobinę tańszy ;)
Jeśli miałabyś czas to proszę porównaj manekiny "A" pod względem szerokości(obwodu) ramion. Kupiłam sobie LegForm A i moje bluzki, sukienki są po prostu za ciasne na manekina na najniższych ustawieniach a do wyjątkowych kruszynek nie należę. Noszę po prostu 36 czasem 38 jeśli chodzi o górną część garderoby.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja dzisiaj albo jutro jadę do Polimexu po My Double S. Na początku chciałam Dianę, ale ona przy rozmiarze A ma w biodrach tylko 104 cm,a ja mam teraz 107, wiec My double z regulacją do 106 jest już bardziej odpowiedni, no i do tego odrobinę tańszy ;)
Jeśli miałabyś czas to proszę porównaj manekiny "A" pod względem szerokości(obwodu) ramion. Kupiłam sobie LegForm A i moje bluzki, sukienki są po prostu za ciasne na manekina na najniższych ustawieniach a do wyjątkowych kruszynek nie należę. Noszę po prostu 36 czasem 38 jeśli chodzi o górną część garderoby.
dziękuję, sprawdzę w hurtowni :) ja na górze mam rozmiar 38, więc chyba nie powinno być problemu :) najgorzej jest z biodrami, bo obwód klatki piersiowej i talii idealnie się wpisuje w rozmiar A, natomiast w Diane biodra raczej już w B, a w My Double jeszcze jako tako się mieszczę w rozmiarach modelu S.
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Świeżynek
Myślę, że jak już będziesz na miejscu to, ktoś w sklepie poradzi Ci co lepiej wybrać.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam regulowany i w ogóle nie jestem z niego zadowolona - teraz wolałabym kupić zwykły nieregulowany z elastyczną "koszulką" i go trochę wypchać pianką w strategicznych miejscach :) Pewnie zależy od figury :P
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam regulowany i w ogóle nie jestem z niego zadowolona - teraz wolałabym kupić zwykły nieregulowany z elastyczną "koszulką" i go trochę wypchać pianką w strategicznych miejscach :) Pewnie zależy od figury :P
a dlaczego nie jesteś zadowolona?
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Heh nie chciało mi się opisywać, ale chyba nie uniknę tego :P Mam manekin "LegForm" coś takiego: http://polimex.net/images/products/src/ManRegLF.jpg

No i wiadomo każdy kupując manekin chce, żeby jak najlepiej odzwierciedlał jego ciało, ale nasze proporcje są bardzo różne i ciężko się wpasować. Już sam wzrost może być problemem :)

A na moim przykładzie. Manekin ma zakres regulacji ok 20cm, więc to dużo - tak mi się na początku wydawało, ale...
- moje sylwetka jest szersza z przodu, a patrząc z boku wąska, więc regulowanie bocznymi pokrętłami totalnie mija się z celem, regulowanie przód tył to już tylko 10cm (czyli za mało)
- mam krótką, ale wąską talię szybko przechodzącą w biodra - regulowaniem tego się nie uzyska
- regulowaniem nie dorobisz sobie pupy i biustu - co z tego że obwód klatki piersiowej mogę rozszerzyć jak ja te cm mam z przodu a nie np. na plecach.
- rozszerzając obwód klatki piersiowej rozszerzają się manekinowi ręce i czasami nie da rady już założyć bluzki bo obwód pachy jest za mały do jego rąk ;)

Dodatkowo wykonanie manekina średnio mi się podoba, pokrętła są badziewne i ciężko się nimi operuje - za tą kasę myślałam, że będzie to coś lepszego.

Generalnie tak jak pisałam, wolałabym wydać 60zł na zwykły manekin z koszulką i go powypychać :P Cały czas myślę żeby temu koszulkę uszyć i wypchać tak jak trzeba, ale ciągle czasu nie starcza i w sumie bardzo rzadko go używam.

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Generalnie tak jak pisałam, wolałabym wydać 60zł na zwykły manekin z koszulką i go powypychać :P Cały czas myślę żeby temu koszulkę uszyć i wypchać tak jak trzeba, ale ciągle czasu nie starcza i w sumie bardzo rzadko go używam.

Ja kupiłam manekina styropianowego, mam rozmiar 34 na 32, bałam się kupować regulowanego ponieważ telefonicznie ustaliłam, że mają one najmniej 88cm w biodrach, i standardową szerokość pleców oraz opadanie ramion, ja potrzebowałam takiego manekina w biodrach na 84-86cm.
Kupiłam najmniejszego styropianowego roz.34, zdjęłam z niego getrę, dokładne i ostrożne nożem ścinałam nadmiaru styropianu na biodrach i plecach, oraz ścięłam bardziej opadające ramiona. Następnie by nie było chropowatości po ścinaniu styropianu wzięłam wałek kucharski do ciasta i powałkowałam go dociskając styropian tak by był zbity.
Trzeba było się pomęczyć z nożem, ale bardzo się opłacało i mam swoja figurę a nie standardową.
________________________________________________________

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.