Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
http://zapalov.blogspot.com/ napisał w dniu 2014-01-04 20:28:48:
Generalnie tak jak pisałam, wolałabym wydać 60zł na zwykły manekin z koszulką i go powypychać :P Cały czas myślę żeby temu koszulkę uszyć i wypchać tak jak trzeba, ale ciągle czasu nie starcza i w sumie bardzo rzadko go używam.

Ja kupiłam manekina styropianowego, mam rozmiar 34 na 32, bałam się kupować regulowanego ponieważ telefonicznie ustaliłam, że mają one najmniej 88cm w biodrach, i standardową szerokość pleców oraz opadanie ramion, ja potrzebowałam takiego manekina w biodrach na 84-86cm.
Kupiłam najmniejszego styropianowego roz.34, zdjęłam z niego getrę, dokładne i ostrożne nożem ścinałam nadmiaru styropianu na biodrach i plecach, oraz ścięłam bardziej opadające ramiona. Następnie by nie było chropowatości po ścinaniu styropianu wzięłam wałek kucharski do ciasta i powałkowałam go dociskając styropian tak by był zbity.
Trzeba było się pomęczyć z nożem, ale bardzo się opłacało i mam swoja figurę a nie standardową.
No właśnie o takim myślałam, ale teraz to już za późno :) Kiedyś może sprzedam tego a kupię zwykłego, na razie aż tak mi nie zależy :P
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Temat już trochę zastygł, że tak to ujmę ;), ale szukając idealnego manekina do pracowni znalazłam taki tutorial: http://secondstreet.ru/blog/materiali_i_instrumenti/master-klass-kak-sdelat-maneken-novyj-sposob.html

I tak jeszcze może zapytam tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu- czy ktoś się może orientuje gdzie mogę kupić manekiny tego typu (chodzi mi głównie o całą sylwetkę lub formę z nogami lub udami, ręce nie są mi jakoś szczególnie potrzebne):

--- Ostatnio edytowane 2014-09-30 10:32:29 przez JoanP ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
czy orientuje się ktoś gdzie w Krk można kupić takiego regulowanego manekina i czy w ogóle można:)?
Avatar użytkownika
Administrator
Temat już trochę zastygł, że tak to ujmę ;), ale szukając idealnego manekina do pracowni znalazłam taki tutorial: http://secondstreet.ru/blog/materiali_i_instrumenti/master-klass-kak-sdelat-maneken-novyj-sposob.html

I tak jeszcze może zapytam tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu- czy ktoś się może orientuje gdzie mogę kupić manekiny tego typu (chodzi mi głównie o całą sylwetkę lub formę z nogami lub udami, ręce nie są mi jakoś szczególnie potrzebne):

Z rękami jest do kupienia w Strimie. Kosztuje chyba 1800 zł (albo coś mniej). Manekina krawieckiego z nogami nie widziałam.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Mój szef ostatecznie zamówił takie w stanach, ponieważ te co znalazłam w Europie (głównie Francja) były droższe niż sprowadzenie takiego manekina z USA. Bardzo długo szukałam i powiem szczerz, że trochę się zawiodłam, że nie można takich dostać w Polsce, w końcu mamy tyle wieków tradycji szycia :(.
Avatar użytkownika
Świeżynek
1800 to stanowczo za dużo, to już wolę do Pszczyny się przejechać

5 stron: < 1 2 3 4 5

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.