Wersja do druku

14 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Administrator
Wow pięknie szyjesz! Szczególnie sukienka i żakiecik z wypustką - uwielbiam wypustkę :) W ogóle widzę tu sporo interesujących projektów, ciekawe detale i tkaniny. Naprawdę jestem pod wrażeniem :tak:
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wykrój sukieneczki pochodzi z Burdy 11/2003 tzn. górna część. Dolną zrobiłam w ten sposób, że na prawej stronie materiału co kilka centymetrów robiłam szczypanki (to jakie głębokie i w jakiej odległości zależy od Ciebie). Dopiero jak zrobiłam tak cały kawałek materiału, wykroiłam wyrój dolnej części.

Aktualnie wyciągam stare materiały i myślę co można z nich uszyć, mam nadzieję, że już niedługo będę mogła pochwalić się kolejnym ciuszkiem w mojej szafie.:hura:

Beata
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To mój ostatni uszytek - letnia sukienka na każdą okazję. Mam nadzieję, że jeszcze się nią nacieszę tego lata.

Beata
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Bardzo ładna!

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ta ostatnia to sam miód. Poprzednie rzeczy bardzo ładne, staranne i w ogóle, ale (moim zdaniem) postarzające. Ta sukienka bardzo ładnie na Tobie wygląda, jest zwiewna i zachwycająca. Zupełnie jakby inna osoba:)

Czy kontrafałdy są z prostego kawałka materiału czy jakoś 'zakręcają'? Całe lato przymierzam się do kontrafałd właśnie, ale za każdym razem szyję jednak coś innego.
________________________________________________________
http://www.cytrynna.wordpress.com/ -moje sukienki oraz potyczki z mężem i dzieckiem
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zakładki w sukience jak również cała część spódnicy jest z prostego kawałka materiału. Wykrój pochodzi z Burdy 11/2007 model 107. Jest bardzo prosta do uszycia, ja zmieniłam tylko miejsce położenia zaszewki z piersiowej na linię dołu. W najnowszej Burdzie jest identyczny wykrój sukienki dla dziewczynki, co mnie bardzo ucieszyło, gdyż zostało mi trochę materiału i uszyję mojej córeczce identyczną sukienkę.

Muszę powiedzieć, że faktycznie od zawsze ubierałam się trochę poważniej jak na swój wiek, nawet będąc nastolatką. Ale im więcej przybywa mi lat, tym więcej przybywa w mojej garderobie ciuszków odmładzających. Zawsze byłam przewrotna, jak były modne długie spódnice to chodziłam w mini, jak były modne sweterki i narzutki to ja szyłam żakiety...

Bardzo się cieszę, że oceniacie kunszt krawiecki a nie gust, bo przecież każdy z nas lubi i preferuje coś innego.

A teraz jeszcze zanim moje letnie spódnice schowam głęboko w szafie przedstawię Wam kilka modeli (oczywiście szyte dawniej ale nadal w obiegu. :hura:

--- Ostatnio edytowane 2012-08-26 19:09:19 przez Beatris ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Beatris w tej sukience w groszki wyglądasz jak wyjęta z lat 60-tych :) Czerwień + czarne włosy = połączenie idealne :)

A spódniczki fajowe, przemyślanie uszyte :tak:
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
No tak, mam tę Burdę i nieraz przyglądałam się temu modelowi, ale tam fałdy nie są rozprasowane, przez co całość jakoś do mnie nie przemawia, a w Twoim wykonaniu ten model wygląda naprawdę zachęcająco. A spódniczki również bardzo miłe, nietypowe.
Ja, gdy polubię jakiś model, to go multiplikuję aż do znudzenia, a u Ciebie każda inna:)
________________________________________________________
http://www.cytrynna.wordpress.com/ -moje sukienki oraz potyczki z mężem i dzieckiem
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak będziesz szyła tą sukienkę to nie wybieraj materiału sztywnego lub grubego, bo wówczas zakładki będą odstawać bardzo mocno (chyba, że taki jest docelowy efekt). Materiał, który ja przeznaczyłam na ten model to nieco grubszy rozciągliwy w poprzek batyst. Zakładek też nie zaprasowałam, ale dzięki zwiewności materiału układają się w miarę dobrze.

pozdrawiam,
Beata
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Beatko ładne uszytki!!!Widzę,że spódniczki bardzo lubisz!:)

14 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.