Wersja do druku

4 strony: < 1 2 3 4

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy on ma nóż? Myślę, że lepiej kupić lepszy
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Człowiek uczy się przez całe życie:):). Sądziłam że każdy owerlok ma nóż. Dziękuję Marianka że o tym napisałaś.
Przewertowałam allegro i znalazłam archiwalną ofertę - maszyna mała, 27x21x23cm, z "angielskim" prądem, potrzebna byłaby przejściówka. No to już mi przeszło:):).










--- Ostatnio edytowane 2017-09-02 02:17:11 przez jakłucznik ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej,

pomożcie mi proszę - kupiłam coverloka JUKI Mo735 5-nitkowy i dziś już się popłakałam z bezsilności.
Kompletnie sobie nie radzę z ustawieniami i mam ochotę go odesłać, a jednocześnie wiem że to jest dobra maszyna. Może ktoś ma taki model i ze mną porozmawia.

Justyna
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie proś a będzie ci dane.
Ja mam 5 nitkowy Łucznik ale już próbowałam już go miałam w garści - Merrylocka z 3ma igłami i się popłakałam, nie z bezsilności,tylko dlatego że miał jedną tarczę naprężenia spapraną, a do tego opis chińskiej niewiedzy. Oddałam natychmiast zrzucając na kłopot z internetem i sklepem i nie żałuję,bo nawet transport byłam gotowa opłacić, byle już go nie mieć, b. miłe zresztą towarzycho w tym sklepie w Kielcach. Łucznik był OK, mimo nieco spapranej obudowy.. . no ale nie chciałam już cyrków w Radomiu robić.
Tak że się swoim nerwom nie dziwuj,są gorsze tematy.

Już z tego co wiem o firmie będzie niezły, możesz w najgorszym razie poszukać do Łucznika instrukcji choćby tutaj do Łucznika 850 z 5ma nitkami i tam jest wszystko prosto i w kolorach.

Sposób nawlekania powinien być namalowany, dla struktur mniejszych też musi działać,tylko że nie zakłada się w tych mechanizmach czegoś wychodzącego "poza", blokuje tylko tarczkę albo zakłada inną płytkę do igieł które są dwie, jedna dalej,druga bliżej. Możesz założyć go więc na" full", czyli np.dla łańcuszka środkiem jak w render (nie wiem, ale to chyba tzw. "drabinka") albo - dwie igły i trzy doły dla skomplikowanych ściegów obrzucających ozdobnie. Albo też- dla podwójnej struktury nitek z góry i obrzucenia z dołu. Jest też jeden zszywający ścieg i - bliższe obrzucenie, wygląda jak gotowy ścieg zszyciowy, b. praktyczny.

Ja używam obecnie go jako 1 igłówkę, bo mi za dużo schodziło nitek dla szycia w domu i igły krótkie się okazały niedostępne tymczasowo,zresztą, po co mi miał być do prostego szycia? I tak musi tymczasowo być na wsi i tkwi w szafie przez Putina,tyczasem cham nie chce na głowie zrobić wojny nam, a ja nigdzie się nie ruszam bo od lat okazało się,że chora jestem. Fe...i szyję na hafciarce mimo że Łucznik stary ma niby ściegi "małolepsze",to Chiqui zawsze co doszyje coś przeszyje, coś doda ozdobnie i robi się wzorcowo...

Czego chcesz jeszcze - czyli wiedzieć na start więcej?

Mogę tylko dodać,że Merry 689 to chińska firma co wkroczyła na rynek, Łucznik montuje w Zingzeng-dong i przy mnie się panowie z serwisu uczyli czytać tą instrukcję z 10 latemu, więc mają ją już chyba obczytaną, a ja sobie poradziłam z manewrami i maszynamijuż dość dawno i nie oddam w niczyje już ręce wiernych kochanych i...dobrych w końcu maszyn. Izy888 od lat nikt w serwisach nie widzi, to był z moją ewenement, zresztą i Overlock850 na ogół był w towarzystwie sprawny, więc powyższe maszyny na ogół przez serwisy nie przechodzą wcale.
Nie wiem jak jest z Juki,ale to chyba też mocna maszynka, więc się nie denerwuj, tylko uważnie czytaj instrukcję i postępuj zgodnie z zaleceniami, zresztą ... co tu mówić,masz tu 22 ściegi i 2 dodatkowe na 5 nitek, to aż zbyt wiele.

Ja szyję za to wszystko jak leci,jak włączam nóż to i kroję zaraz do tego, używać lubię czy zszycia i obrzucania,czyli na full ale z braku laku jako i 1 nitkowego mechanizmu, wyłączam 2 szydełka i 1 igłę. Bywają za to rzeczy których na automaticu nie przyszyjesz wcale,tylko z mechanicznym napędem albo - grube - na overlocku.

Aczkolwiek Chickie ma na to odpowiedź prostą ale hafciarską - "po prostu' wrzuć na stopkie kroczącą i dwa razy wyżej go podnieś, no i dwa razy wolniej szyj... i da siem.
;D



--- Ostatnio edytowane 2020-12-29 13:31:14 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
https://www.youtube.com/watch?v=cbxNKcP2UBU
Naprykład.
Home juki - jeszcze widzę i z youtube tutkami spróbuj
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Mam łucznika model 820d5. Nie od razu się z nim zaprzyjaźniłem ale teraz szyje jak trzeba. Znam kilka osób, które tak jak ty wybrały model 620 i wszyscy przeklinali ale ja postanowiłem wybrać najdroższy z oferty łucznika i jest dobrze. Rozważałem też merrylock 689 ze względu na możliwość szycia trzema igłami ale akurat wtedy nie miałem aż tyle kasy.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No właśnie overloki i coverlocki nie są identyczne ale sąpodobne, nauczyć sięmożnaz jednego przejść na inny. Ztego co widziałam na tutkach to nie ma instrukcji jak nawlec, natomiast na Łuczniku jest i moim zdaniem przynajmniej połowa się powinna znaleźć, jak nie tak to na filmach.
Bo tak - to całkiem niezłe maszyny, tylko nieco skomplikowane
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

4 strony: < 1 2 3 4

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.