Wersja do druku

7 stron: 1 2 3 4 5 6 7 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W związku z nabytymi w strimie umiejętnościami i przyborami tu będę się z Wami dzieliła naszymi (bo firmowymi, a nie tylko moimi) dziełami filcowymi :D

tutorial filcowanie na sucho już jest na moim blogu :D

http://krawiectwomelanii.blogspot.com/

pierwsze zdjęcie to moje próby w Łodzi na zlocie

dorzucam odnośnik do mojego wątku o szyciu :) http://ekrawiectwo.net/board/thread/44862/sukienkowy-zawrot-glowy/?page=20

--- Ostatnio edytowane 2012-10-14 21:53:02 przez wikuniakwl02 ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Ja bym c chciałą wiedzieć jak ten "twór" gotowy zachowuje się w praniu. W końcu to wełna.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
obiecuje się Ani spytać ale mówiła że po praniu wygląda jeszcze lepiej :) jak? nie widziałam jeszcze

ja bym to wyprała w pralce w 30 stopniach, ewentualnie ręcznie ale ja wszystko piorę w pralce (najwyżej wsypuje do woreczków co by było łatwiej zbierać jak się rozsypie ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oj Mela szalejesz, szalejesz:] ale super ci to wychodzi:]
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
obiecuje się Ani spytać ale mówiła że po praniu wygląda jeszcze lepiej :) jak? nie widziałam jeszcze

ja bym to wyprała w pralce w 30 stopniach, ewentualnie ręcznie ale ja wszystko piorę w pralce (najwyżej wsypuje do woreczków co by było łatwiej zbierać jak się rozsypie ;)
Boi wiesz mam śliczną sukienkę z wełny, która uwielbiam. Jeszcze jej nie prałam i strasznie boje się ją prać w pralce wiec raczej oddam do pralni chemicznej. I nie wiem czy w pralni mi ja przyjmą ze wzgledu na ewentualny wzorek z wełny czesankowej :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo podobaja mi sie zdobienia ta welna, tak ze dzieki za tutorial :D Jezeli nawet nie wykonam nic podobnego to dzieki niemu zdobylam nowa wiedze :)

Mam tylko jedno pytanie, jakie wymagania musi spelniac ozdabiana rzecz aby to sie wlasnie kupy trzymalo? Pytam o grubosc tkaniny/dzianiny i splot (czy musi byc bardzo gesty).

O i nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanie czy tak intensywnie nakuwajac nie uszkadzamy tkaniny, na ktorej pracujemy?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
pierwsze moje filcowanie było na materiale dość podobnym do drelichu ale raczej sztucznym, dla Kasi filcowałam chyba na drelichu (albo jeansie), Ania maniakalnie filcuje na sweterkach a dziś specjalnie dla Was na bawełnianej bluzce (plus elastan pewnie) w załączniku efekt :) ja jestem zadowolona :D myślę że wszystkie tkaniny są dobre tylko trzeba dobrać grubość igieł, albo spróbować na jakimś ścinku.

co do prania to Ania już prała swój sweterek (w pralce, w ... 60! stopniach) i szczerze mówiąc nie widać większej różnicy

zapomniałam dodać w tutorialu że po zakończeniu trzeba swoje dzieło zaprasować po lewej stronie żeby się "sfilcowało"

jedyne co zauważyłam to że nie powinno się filcowaniej rzeczy za mocno rozciągać :( na tej bluzce (za małej na manekina) widać jak "poluzowały" się zaciągnięcia po lewej i wełna po prawej jest luźniejsza niż była jak zaprasowywałam, ale zawsze można ją dobić jak już zdejmę z manekina :D
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Oo no to super wiadomość z tym praniem :) Jakbym kiedyś kupowała igły to chyba te najcieńsze z obawy przed zaciąganiem :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :)

Piekny jest ten kwiat na manekinie...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
spódnica do kolekcji :)

jutro będą filce torebkowe :D nie zdążyłam dziś zdjęć porobić :(
tylko teraz trzeba będzie uszyć te torebki ;) ... ktoś chętny? ;)
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

7 stron: 1 2 3 4 5 6 7 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.