Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam!

Czy mozecie polecic mi jakies ksiazki odnosnie nauki tworzenia wykrojów i szycia na maszynie?
Bede bardzo wdzieczna.:)
Avatar użytkownika
Administrator
Bardzo chciałabym znaleźć moją starą książkę z rysunku technicznego itd. Miałam też książkę nt. tworzenia form tylko... gdzie one są????????
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
pewnie za maszyna:)))
Avatar użytkownika
Administrator
Sprawdzałam - niestety tam jej nie ma ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a może na strychu, w jakimś kartonie? ja zawsze tak pakowałam podręczniki (które chciałam zachować) i zeszyty z zakończonego właśnie roku szkolnego: w karton i na strych
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie ma nic w księgarniach na ten temat?
A z czego uczą się w szkołach?
Podajcie mi jakieś ciekawe podręczniki o formach?

Wiecie dlaczego pytam?Powinniście się już domyśleć.

Pozdrowienia.
Avatar użytkownika
Administrator
Jedną znalazłam ale ćwiczeń z form nie widu :(
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dobra krawcowa musi umieć robić formy.Jeśli nie umie,to nie umie również robić poprawek na przymiarkach.
Korzystamy z gotowych form tylko dla wygody.Bo robienie form też pochłania czas.

Znajdzmy więc żródło tej cennej nauki.Jestem zaskoczona,że w szkole tego nie uczą i nie mają podręczników.
Każdy wychodząc,ze szkoły powinien wychodzić z podręcznikiem fachowym.Wiadomo,że może coś zapomnieć,czegoś długo nie robił.
Są też ludzie ,którzy lubią uczyć się z książek.A nauczyciel,z czego uczy,nie ma żadnych wytycznych?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja uczyłam się z książki Parafianowicza "Konstrukcja i modelowanie odzieży damskiej ciężkiej" To według mnie podstawy, są podstawowe siatki konstrukcyjne. Mogą stanowić bazę. Po wykonaniu formy podstawowej i jej dopracowaniu, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że od razu z konstrukcji wyjdzie super może nam taka forma służyć do tworzenia wielu różnych modeli. Mam swoje sprawdzone formy sukni podstawowej, żakietu, płaszcza i przy ich pomocy tworzę kolejne modele.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
bardzo dziekuje
lubie sie uczuc z ksiazek dlatego pytam
czy jest jakas ksiazka "biblia" o szyciu na maszynie??

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.