Wersja do druku

69 stron: « < 54 55 56 57 58 59 60 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dyferencjał powinien być na środku a nie na samym dole lub samej gorze? :/ moze to przez to
To czarne to jakas czesc od płytki i noża. Nie mozna tym poruszać :/ a płytki nie wymieniałam :)
Trzeba sprawdzić, czy mam rację : ) Ustawić po środku dyferencjał i zobaczyć, czy regulacja długości działa. Albo teleportować do mnie owerloka, chętnie sprawdzę osobiście ; )
Warto zajrzeć do instrukcji - strona 7 i 11. Ustawienie dyferencjału po środku to pozycja neutralna.
Korzystam z tej instrukcji, do takiej mam dostęp.

Została jeszcze sprawa regulacji szerokości szwu. Może ktoś doradzi?
Łucznik 620D - ustawianie - regulacja szerokości szwu:

Owerlok odłączyć od prądu
Odłączyć górny nóż (strona 8 wyżej wspomnianej instrukcji w pdf)
Kluczem poluzować śruby (powinien być w zestawie odpowiedni do tego klucz inbusowy)
Przesunąć uchwyt nieruchomego dolnego noża w prawo (zwiększając) lub w lewo (zmniejszając) szerokość szwu
Upewnić się, czy dolny nóż nie wystaje ponad płytkę ściegową – ostrze powinno być na tym samym poziomie co płytka ściegowa
Dokręcić obie śruby unieruchamiając uchwyt nieruchomego dolnego noża
Opuścić górny nóż
Włączyć owerlok do prądu
Wykonać próbę obrzucania, dopasować naprężenie nici.

Uwaga – nie ustawiać szerokości obrzucanego szwu poniżej 3,5mm.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Łucznik 620D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pytanie do szyjących nakrycia głowy:

Jak uszyc rondo aby się nie falowało oraz lekko opadało w dół (jak na załączonym foto) ???

Obecnie rondo wychodzi płasko w stosunku do "garnka" obejmującego głowę oraz mniej lub bardziej się faluje.

Może zamiast wykroju na bazie koła zrobic lekki owal ?
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pytanie do szyjących nakrycia głowy:

Jak uszyc rondo aby się nie falowało oraz lekko opadało w dół (jak na załączonym foto) ???

Obecnie rondo wychodzi płasko w stosunku do "garnka" obejmującego głowę oraz mniej lub bardziej się faluje.

Może zamiast wykroju na bazie koła zrobic lekki owal ?
Falowanie to kwestia naciągania w czasie szycia i wiotkości materiału, Taki efekt uzyskasz wycinając na bazie koła ale nie pełnego. Ile dokładnie trzeba wyciąć niestety nie odpowiem, robiłabym na wyczucie, wytnij z kartonu i sprawdz ile musisz "ciachnąć" z obwodu żeby pochył był odpowiedni.

Taki punkt zaczepienia, zaczełabym od odjęcia 5 cm, czyli mierzysz obwód rondka-n, dodajesz 5cm, robisz kółko o obwodzie n+5, po wycięciu zaznaczasz 5cm z obwodu, składasz brzegi i sprawdzasz czy spadek ci odpowiada, Jeśli trafiłeś super, jeśli nie składasz mniej lub więcej w zależności czy rondko jest za bardzo czy za mało pochylone. Jak już znajdziesz swój rozmiar, przeliczasz ile procent musisz dodać do obwodu, które potem wytniesz i jedziesz z odpowiednim rozmiarem.

Mam nadzieję że dobrze to wytłumaczyłam :D
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na pewno wycinek koła, nie całe i usztywnić. Szyłam ten (kremowy na zdjęciu po prawej), faluje się, bo mało sztywny. Ale pogląd jest na wykrój.
https://papavero.pl/article?id=389
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Uuuu...

Czyli jeśli dobrze rozumiem to nie uniknę prostego szwu przechodzącego w poprzek ronda ?

Teraz mam takie fajne - są tylko przeszycia wzdłuż.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Uuuu...

Czyli jeśli dobrze rozumiem to nie uniknę prostego szwu przechodzącego w poprzek ronda ?

No raczej nie. Szew się daje do tyłu i spoko.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ok. Dzięki.

Potestuję i zobaczę co z tego będzie.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam dość ciężki, stosunkowo cienki i bardzo elastyczny materiał, którego za chiny ludowe nie mogę przeszyć. Przy próbie podwinięcia po kilku centymetrach zrywa górną nitkę. Nie pomaga zmiana naprężenia:( jak sobie z tym poradzić??
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Może spróbuj zmienić igłę, np. na igłę do dzianin /nawet jeśli to nie jest dzianina/. Albo do jeansu /o ile to nie jest dzianina :-) /. Igły te mają nie tylko czubki inne niż igły standardowe, ale i uszko /oczko?/ zaprojektowane tak, by łatwiej przeprowadzać i łapać nitkę górną. Może to coś da...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Jeśli nie pomoże zmiana igły to można spróbować podłożyć pod spód pasek papieru (pergamin), trochę uciążliwe ale z reguły pomaga .
Pozdrawiam :)

69 stron: « < 54 55 56 57 58 59 60 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.