Wersja do druku

69 stron: « < 53 54 55 56 57 58 59 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kassdoe, a jak wygląda płytka ściegowa? Dokładnie tak samo, jak na tym zdjęciu? Sprawdź, czy jest nieuszkodzona.

Płytka ściegowa Łucznik 620D
http://szycieonline.pl/images/946.jpg
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam dołączona druga płytkę ściegową do zestawu. Wymienić?
Dołączyłam zdjecia w srodku.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Płytka ściegowa wyglada u mnie tak samo jak i na obrazku :) wróciłabym do problemu noża albo długości szwu.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję za zdjęcia.
Nie, ta druga, jeśli w międzyczasie nie wymieniałaś płytki, jest do ściegu rolującego. Nie wymieniałaś, prawda?

Co to jest - żółtą strzałką zaznaczyłam - pokrętło? Jeśli tak, wyłącz maszynę z prądu, podnieś nóż górny i pokrętłem zwiększ szerokość ściegu.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co do długości ściegu - dyferencjał masz ustawiony na samym dole. Spójrz na zdjęcie - zaraz obok rysunku nawlekania - ustaw go na środku i skręć, aby się nie przesuwał, nie opadał nieproszony.
https://ekrawiectwo.net/site_media/media/images/6642/28340.jpeg.800x600_q85.jpg

--- Ostatnio edytowane 2016-04-25 15:49:10 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dyferencjał powinien być na środku a nie na samym dole lub samej gorze? :/ moze to przez to
To czarne to jakas czesc od płytki i noża. Nie mozna tym poruszać :/ a płytki nie wymieniałam :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam pytanie odnośnie przyszywania gumy np. do spódnicy, w sensie tak, że ta guma jest na wierzchu przyszyta do materiału. Jak wtedy mam dobrać igłę by ją przyszyć? Biorę igłę taką jaka jest odpowiednia do materiału szytej spódnicy, czy może ogólnie do szycia gumy jest jakiś specjalny rozmiar igły?
Moze to pytanie jest głupie ale na prawdę nie wiem.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dyferencjał powinien być na środku a nie na samym dole lub samej gorze? :/ moze to przez to
To czarne to jakas czesc od płytki i noża. Nie mozna tym poruszać :/ a płytki nie wymieniałam :)
Trzeba sprawdzić, czy mam rację : ) Ustawić po środku dyferencjał i zobaczyć, czy regulacja długości działa. Albo teleportować do mnie owerloka, chętnie sprawdzę osobiście ; )
Warto zajrzeć do instrukcji - strona 7 i 11. Ustawienie dyferencjału po środku to pozycja neutralna.
Korzystam z tej instrukcji, do takiej mam dostęp.

Została jeszcze sprawa regulacji szerokości szwu. Może ktoś doradzi?



--- Ostatnio edytowane 2016-04-26 10:23:09 przez Fides ---




--- Ostatnio edytowane 2016-04-27 15:55:53 przez Fides ---

--- Ostatnio edytowane 2016-04-27 15:57:16 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
KotFilemon, ja ostatnio pierwszy raz szyłam spódnicę na gumce, gumka była widoczna na wierzchu i z wierzchu przyszywana (możesz zobaczyć na moim blogu - ostatni wpis) i przyznam szczerze, że nawet nie zastanowiłam się, jakiej igły użyć, tylko z marszu użyłam tej samej, którą szyłam całą spódnicę, czyli igłą do tkanin. O ile dobrze pamiętam rozmiar 80. Postąpiłam zupełnie bezrefleksyjnie, ale wyszło ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Super :) dziękuję za odpowiedź. Spódnica śliczna ;)

69 stron: « < 53 54 55 56 57 58 59 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.