Wersja do druku

69 stron: « < 51 52 53 54 55 56 57 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie. (Mam dwie maszyny - jedna wymagała niskiego, a druga wysokiego uchwytu).

Pogłębiłam miejsce, w którym przykręca się śrubką uchwyt - tak jak na załączonym zdjęciu.


Kiedyś kupiłam z zestawem stopek dwa uchwyty (wysoki i niski), aby móc skorzystać ze stopek również w Łuczniku 466. I uchwyt oczywiście pasuje, ale wymaga dopasowania, pogłębienia rowka, bo po zamocowaniu stopki jest bardzo mało miejsca w porównaniu z tym, jak jest po przykręceniu oryginalnych stopek.
Czy to znaczy, że mam zamówić również niską??




--- Ostatnio edytowane 2016-04-14 22:47:18 przez Fides ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
uchwyt wysoki
Avatar użytkownika
Świeżynek
No i pojawił się nowy problem - przy próbie szycia zygzakiem wciągnęło materiał, odcięłam, ale nie mogę go usunąć, boję się coś uszkodzić.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Spróbuj poprzecinać nitki i wyciągaj po jednej. Poruszaj kołem zamachowym, sprawdź czy transporter się rusza, pewnie nie, rozkręć chwytacz (jedna śrubka do odkręcenia) i dostęp do tego węzła będziesz miała od spodu. Przy okazji sprawdzisz czy nitka nie owinęła się w chwytaczu.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Można odkręcić też płytkę ściegową.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Fides jesteś wielka :) bardzo dziękuję, pomogło rozkręcenie chwytacza (pierwszy raz w życiu to robiłam - panika straszna), udało się powyciągać niteczki i o dziwo maszyna nadal działa ;)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzisiaj odebrałam przesyłkę z uchwytem i stopką do ściegu owerlokowego i chyba coś jest nie tak. Mianowicie igła w najbardziej skrajnym położeniu z lewej strony trafia w środek stopki (mam nadzieję, że widać to na zdjęciu). Czy uchwyt jest zły i nie będzie "współpracował" z moją maszyną, czy ja coś źle zrobiłam?
I jeszcze jeden drobny problem - jak używać urządzenia na zdjęciu drugim?? (przesympatyczny sprzedawca dorzuciła do przesyłki, a ja za czorta nie wiem jak to obsłużyć :()

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie wiem, dlaczego igła trafia na środek. Jaka jest ustawiona pozycja igły - środkowa?

Tak się używa nawlekacza https://www.youtube.com/watch?v=CDzJtQXPuWU

--- Ostatnio edytowane 2016-04-21 23:52:30 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie wiem, dlaczego igła trafia na środek. Jaka jest ustawiona pozycja igły - środkowa?

--- Ostatnio edytowane 2016-04-21 23:52:30 przez Fides ---
Igła jest w pozycji środkowej. Wydaje mi się, że jednak coś jest nie tak z uchwytem bo po zamontowaniu wygląda na przesunięty w lewo.
Zdjęcie starałam się zrobić centralnie.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sprawdziłabym, czy uchwyt przylega całą powierzchnią na samym końcu do drążka stopki.
Może szerokość tego kanału zwęża się odrobinę i dlatego uchwyt nie chce przylegać? To oczywiście przypuszczenie, trzeba to potwierdzić.
Proponuję odkręcić uchwyt i zsunąć go do dołu po drążku, potem przesuwać uchwyt do góry pilnując, aby przylegał cały czas drążka, aż do poziomu kiedy wyżłobienie na śrubę w uchwycie będzie na poziomie otworu na śrubę.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Przylega - sprawdziłam. Chyba poprostu ten uchwyt nie nadaje się do mojej maszyny. Chyba, że da się go jakoś podpilowac. Może ktoś miał podobny problem?
A może spróbować jeszcze raz kupić taki uchwyt w innym miejscu.

69 stron: « < 51 52 53 54 55 56 57 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.