Wersja do druku

69 stron: « < 52 53 54 55 56 57 58 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może Pan Bogdan coś podpowie, co dalej. A może ktoś inny miał podobny problem i go rozwiązał.

Co chcesz obrzucać stopką owerlokową - jaki rodzaj tkaniny?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie posiadam wiedzy na temat rodzaju tkaniny, zresztą pani w sklepie też nie wiedziała, powiedziała, że to chyba rodzaj wiskozy - cokolwiek to znaczy. Materiał jest cienki, lekko rozciągliwy w jedną stronę. Zamieszczam zdjęcie może fachowcy od razu będą wiedzieli co to takiego :)
Chcę z tego uszyć spódniczki, najprostsze na gumce dla dzieciaków na występ.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To może być wiskoza.

Szwy boczne
Możesz wykonać szew francuski (brzeg schowany jest wewnątrz szwu - nic się nie strzępi - nie trzeba nic obrzucać) lub zszyć bok tak jak zwykle, zapasy obrzucić razem, potem zapas zaprasować na jedną stronę.

Najlepiej wypróbować obrzucanie na ścinkach. Jeśli się uda obrzucić zapasy razem, tak jak do tej pory - jedno wkłucie zygzaka w tkaninie, drugie na brzegu, to dobrze - dwie warstwy inaczej się obrzuca niż jedną. Jeśli nie, obrzucenie zygzakiem może być inaczej wykonane.
Załóżmy, że przeznaczysz na zapas 1,5 cm. Przy szerokości 1,5 cm ustawisz krawędź stopki na brzegu zapasu i wykonasz zygzak - oba wkłucia zygzaka są w tkaninie. Po przeszyciu zygzakiem, po prawej stronie zostanie nadmiar, który trzeba obciąć tuż przy zygzaku (trzeba uważać i nie przeciąć nitek).
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam problem z overlockiem Łucznik 620d. Jak widać na zdjęciu maszyna zostawia dużo materiału co nie ladnie wygląda i pruje materiał...nie wazne na jakich ustawieniach jest to i tak to wyglada tak samo...Co robie źle? Jak powinny być naprezone nicie i długość sciegu?

Załączniki
Avatar użytkownika
Świeżynek
Szwy boczne
Możesz wykonać szew francuski (brzeg schowany jest wewnątrz szwu - nic się nie strzępi - nie trzeba nic obrzucać) lub zszyć bok tak jak zwykle, zapasy obrzucić razem, potem zapas zaprasować na jedną stronę.

Bardzo, bardzo dziękuję za wszystkie Twoje rady i podpowiedzi.
Jakoś udało mi się ukończyć moja pierwszą spódniczkę. Efekt nie jest powalający, ale... Mam ich uszyć 10 i mam nadzieję, że każda kolejna będzie lepsza.
Szew boczny zostawiłam niewykończony - fabryczny, dół na stopce do podwijania wyszedł nawet nieźle, a góra... bez komentarza :/

Fides jeszcze raz wielkie dzięki :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aniu,
Spódniczka jest już ładnie uszyta.

Jeśli na trzecim zdjęciu jest tunel na gumkę, to i tu możesz ominąć obrzucanie (zapas można schować w tunelu). /Zygzak jest w porządku, dobrze wygląda. Czy obrzuciłaś za pomocą stopki owerlokowej czy uniwersalnej?/

Brzegi fabryczne to dobre wykończenie. Czasami jednak sam brzeg potrafi się inaczej zachowywać, niż reszta tkaniny. Tak nie musi być w tym przypadku. Trzeba zobaczyć jak się zachowuje szew. Jeśli brzeg fabryczny wyraźnie ciągnie, wtedy wycina się go w całości (to co jest sztywniejsze niż materiał) albo nacina co jakiś czas, aby zmniejszyć naprężenie.

--- Ostatnio edytowane 2016-04-25 08:58:18 przez Fides ---

--- Ostatnio edytowane 2016-04-25 11:24:51 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam problem z overlockiem Łucznik 620d. Jak widać na zdjęciu maszyna zostawia dużo materiału co nie ladnie wygląda i pruje materiał...nie wazne na jakich ustawieniach jest to i tak to wyglada tak samo...Co robie źle? Jak powinny być naprezone nicie i długość sciegu?


Jeśli przepuszcza ściegi - spróbuj zmienić lewą igłę. (W instrukcji na stronie 12 jest więcej podpowiedzi). Na zdjęciu widać też, że nóż za dużo obcina, za szeroko. Czy w Twojej maszynie szerokość szwu zależy od zastosowanej płytki ściegowej?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Długość ściegu zalezy od tego pokrętła do długości ściegu z prawej strony maszyny :) niestety co nie zmieniam ustawień na 5,4,3, pomiedzy 3 a 2, 2 i F to i tak długość ściegu wyglada tak samo...sytuacja zaczela sie dziac notorycznie po kilku szyciach..moze to faktycznie sprawa noża. Mam go odczepić? Chociaz jak zostawia mi tyle materiału to sama nie wiem czy to nie nicie jednak Bo nie chce oddawać maszyny do naprawy, bo czuje ze to jakas błachostka :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Co do szerokości szwu to nie mam pojecia. Maszyna jako overlock jest dla mnie nowowcia
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I dla mnie owerlok jest nowym doświadczeniem.
Tak, długość reguluje się z boku pokrętłem. Spróbuj obrzucić tkaninę, nie dzianinę. I gdybyś mogła zrobić zdjęcie wnętrza - z odchyloną osłona chwytaczy, byłoby fajnie.

Masz dwie płytki ściegowe?

69 stron: « < 52 53 54 55 56 57 58 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.