Wersja do druku

69 stron: « < 50 51 52 53 54 55 56 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na początek może wyciągnij nitkę górną i przy podniesionej stopce nawlecz ponownie maszynę.
Opuść stopkę i ustaw naprężacz na np. 4 i spróbuj szyć. Jak nie będzie poprawy - najlepiej pokazać zdjęcia obu stron szycia i najlepiej jak nitki są w innych kolorach.

;)
przeczytałam kilka stron tego wątku i mam wątpliwości czy jestem bardzo początkująca czy może ten etap jeszcze przede mną w dalekiej przyszłości :)

mam problem z zygzakiem - mianowicie szew jest ściągnięty i wydaje mi się, że to wina górnej nitki, ale już bardziej nie da się jej poluzować bo ustawiłam na zero, co zrobić??


--- Ostatnio edytowane 2016-04-13 22:39:27 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zrobiłam jak napisałaś, nawlekłam maszyne od nowa, ustawiłam naprężenie górnej nitki na 4 i efekt taki jak na drugim zdjęciu. Natomiast po ustawieniu na 0 efekt jak na 1 zdjęciu.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
polna nitke tez regulowalas?
Avatar użytkownika
Świeżynek
po przekręceniu śrubki w bębenku sytuacja wygląda tak, przy ustawieniu górnej na zero (niebieska jest górna)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W ściegu zygzakowym górna nitka powinna być minimalnie przeciągnięta na lewą stronę. Ściąganie materiału występuje tylko na cienkich tkaninach, czy próbowałaś na czymś sztywniejszym i też tak było? Jeśli nie próbowałaś to sprawdź ten trop. Wydaje mi się że ustawienia ściegu na pierwszym zdjęciu było prawie dobre, a na ściąganie to należy się zaopatrzyć w stopkę do ściegu owerlokowego.
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Świeżynek
Na grubszym materiale jest lepiej. Potrzebuję tym obrzucić brzeg, bo innej opcji nie znam, mam maszynę Lucznik 466 i tam mogę szyć tylko zwykłym lub zygzakiem.
Czy do tej maszyny można założyć taką stopkę o jakiej piszesz? i gdzie ewentualnie ją zakupić?
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Czy do tej maszyny można założyć taką stopkę o jakiej piszesz? i gdzie ewentualnie ją zakupić?
Potrzebny jest uchwyt stopek matic typ wysoki i stopka matic do ściegu overlokowego.
Chyba najtaniej jest na Allegro, kupując u 1 sprzedawcy będzie tańsza przesyłka.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=uchwyt+matic+wysoki&bmatch=base-relevance-popul-uni-1-3-0408

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=lm_v2-popul-ele-1-3-0408&search_scope=&string=stopka%20do%20%C5%9Bciegu%20owerlokowego

Ps. mając uchwyt, można również kupić inne stopki matic, wszystkie pasują do tego uchwytu.

--- Ostatnio edytowane 2016-04-14 17:34:28 przez bogdan ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki bardzo za podpowiedź. Czy jako osoba "bardzo" początkująca powinnam zamówić coś jeszcze?

--- Ostatnio edytowane 2016-04-14 19:52:01 przez Aniazzg ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kiedyś kupiłam z zestawem stopek dwa uchwyty (wysoki i niski), aby móc skorzystać ze stopek również w Łuczniku 466. I uchwyt oczywiście pasuje, ale wymaga dopasowania, pogłębienia rowka, bo po zamocowaniu stopki jest bardzo mało miejsca w porównaniu z tym, jak jest po przykręceniu oryginalnych stopek.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Kiedyś kupiłam z zestawem stopek dwa uchwyty (wysoki i niski), aby móc skorzystać ze stopek również w Łuczniku 466. I uchwyt oczywiście pasuje, ale wymaga dopasowania, pogłębienia rowka, bo po zamocowaniu stopki jest bardzo mało miejsca w porównaniu z tym, jak jest po przykręceniu oryginalnych stopek.
Czy to znaczy, że mam zamówić również niską??

69 stron: « < 50 51 52 53 54 55 56 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.