Wersja do druku

69 stron: « < 56 57 58 59 60 61 62 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie. To i ja dorzucę moje pytanie...
Mam od niedawna maszynę SilverCrest SNM 33 B1 (biała). Przymierzam się do przejścia na poziom uszycia jakiegoś ubrania. W związku z tym jako człek z lekka leniwy potrzebuję stopek do podwijania (obrębiania) materiału, które niezmiernie przydadzą się przy wykończeniu materiału.
Zastanawia mnie też czy przy tych stopkach da radę oprócz tkanin ogarnąć np. podwinięcie materiału okrągłego dekoltu przy cienkiej dresówce?
Będę wdzięczna za namiary do konkretnych stopek i kilku informacji jak z ich pomocą obrębiać.
Pozdrawiam ciepło!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Hej
Nie mam zbyt dużego doświadczenia w szyciu, ale próbowałam podwijać ze stopką do tego przeznaczoną i nie jest to łatwe :) prościej jest dla mnie podwinąć, zaprasować i przyszyć podwójną igłą lub ściegiem ozdobnym posiłkując się stopką z prowadnikiem tak żeby ścieg był równo od krawędzi
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam stopki, które podwijają na różną szerokość i do użytku nadaje się tylko ta, która malutko zawija, coś ok 2 mm chyba. Tą podwijam tylko jedwab, szyfon i podszewkę (lub inne cieniutkie materiały). Te stopki, które mają podwijać na pół centymetra i więcej u mnie się nie sprawdziły, bo łatwiej jest zaprasować i podwinąć "z wolnej ręki", niż się męczyć z tą stopką.
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja większość materiałów wolę podwijać przy użyciu zwykłej stopki. Na pewno do dresówki nie potrzeba specjalistycznego sprzętu :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jednak do szyfonu i innych cienkich tkanin się przyda. Tylko nie wiem jakie będą pasować do modelu mojej maszyny.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Macie jakieś przetestowane sposoby na zrobienie okrągłych rogów w kieszeni naszywanej ?

Ale tak naprawdę okrągłych , nie wielokątnych :bezradny:
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam zrobiony szablon z twardego kartonika i na nim zaprasowuję zaokrąglone rogi. Trzeba potrenować zaprasowywanie, uważać na palce - para parzy. Tu jest inny kształt kieszeni, ale sposób ten sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szablon sprawdziłem - średnio to wychodzi.:uoeee:

Właśnie testuję inną metodę - przeszyc po linii kieszeni gruba nitką i na tym zaprasowywac.

Miałem cichą nadzieję że istnieje jakiś cudowny trick...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Można przeszyć na łukach zapasy, położyć szablon na kieszeni i ściągnąć nitki, łuki przyjmą kształt szablonu.
Widziałam też szablon metalowy (pocket curve template) - ale nie używałam.

--- Ostatnio edytowane 2017-08-30 10:38:24 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ja mam taki przyrządzik.
https://www.google.pl/search?q=Pocket+Curve+Template&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjLg9DsxP7VAhVjCpoKHWmTDCIQ_AUICigB&biw=1025&bih=494

Ale jest też inny sposób:
wycinasz kieszeń z tkaniny wierzchniej i z możliwie najcieńszej podszewki. Składasz podszewkę z tkaniną prawą stroną do prawej, odszywasz zostawiając otwór na wywinięcie w miejscu najmniej widocznym. Potem wywracasz rozprasowujesz kieszeń i dopiero tak przygotowaną naszywasz na ubranie.

Mniej więcej jak tu:
http://lilysageandco.com/2014/10/making-neatly-curved-patch-pockets-with-interfacing-instead-of-lining-a-tutorial-2/

No oczywiście nie od razu wychodzi, trzeba potrenować.

--- Ostatnio edytowane 2017-08-30 10:44:47 przez Agniecha ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

69 stron: « < 56 57 58 59 60 61 62 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.