Wersja do druku

69 stron: « < 57 58 59 60 61 62 63 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Całkiem nieźle sprawdziło się przeszywanie grubą nicią Talia 30 i zaprasowywanie po niej.

Zastanawiam się jak mogłem nie wpaśc wcześniej na motyw z podszewką kieszeni - pewnie sprawdzę następnym razem.:tak:

Dzięki.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, jestem tu nowa i mam problem z uszyciem legowiskiem typu kapeć dla zwierzaka. Chodzi mi o takie legowisko jak na obrazku ale bez podwyższonego brzegu. Problem dotyczy wykroju góry legowiska, wychodzi mi bardzo niskie wejście. Nie wiem jaki kształt powinna mieć góra wykroju. Pomóżcie :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Patka93:). Wprawdzie nigdy nie szyłam takiego "lokum" dla zwierzaka ale wydaje mi się że wejście będzie tym wyższe im większy promień koła z którego wycinasz górną część kapcia. Bo ta część to według mnie jest kawałek koła. Nie wiem, tak kombinuję. Może ktoś szył coś takiego i da Ci dobrą radę.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czesc Patka, mysle ze taka uszyta "buda" powinna byc wysokosci psa,lub troche nizsza, zreszta to jest bardzo trudne do doradzenia, bo pieski maja swoje gusty i co do wielkosci i do zapachu tkaniny na przyklad.
A jaki duzy jest piesek?
Pozdrawiam i to milo ze tak dbasz o swojego pieska, jestes super :D
Avatar użytkownika
Świeżynek
To akurat dla świnki morskiej :) dziekuje za rady, kapec juz gotowy.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam. Jestem poczatkująca. Kupilam sobie maszyne Łucznik Weronika 2008 i nie mam pojecia jak ustawic na scieg 18 np.Ustawiam tak jak w instrukcji pokretlo ale maszyna szyje sciegiem 17. Jak sie obslugiwac tym pokretlem? Nie rozumiem tej instrukcji. Moze bylby ktos tak mily mi pomoc? Dziekuje bardzo i pozdrawiam.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak z ciekawości.

Wykrój spodni , nogawek powinien byc położony wzdłuż tkaniny ?

Ale... Jeżeli machniemy taką nogawkę na tkaninie pod kątem 90 stopni , w poprzek tkaniny (belki) ?

Tkanina o splocie jak na załączonej fotce - nie jest to żaden skośny , twill etc. Raczej jakiś zwykły płócienny splot.

Co wtedy , czym to grozi ? Będzie jakaś deformacja uszytych nogawek etc. ?




--- Ostatnio edytowane 2018-03-01 16:50:54 przez Benedek ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
kasisko1407sz: wywnioskowałam ze strony 9 u góry i 15 na dole instrukcji obsługi: pokrętło długości ściegu (chyba z boku maszyny) należy ustawić w pozycji "SS" (do ściegów elastycznych, oznaczonych na maszynie na czerwono, ścieg nr 18 do nich należy, przynajmniej tak wynika z instrukcji), a pokrętło wyboru ściegu na 18.
Powtarzam mój apel: Ludzie! Czytajcie instrukcje obsługi! To nie boli...

Benedek: Nie jest to zgodne ze sztuką krawiecką, ale chyba nic się nie stanie w przypadku materiału tego rodzaju. Oczywiście wtedy wszystkie nogawki należy skroić w poprzek (wpoprzek?). Ja chyba kiedyś jakieś porcięta dla syna tak szyłam, a moja ciocia na 100% stosowała ten manewr, żeby osiągnąć zamierzony efekt z wzoru (np. paski były nie w tę stronę...).

--- Ostatnio edytowane 2018-03-04 17:48:07 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2018-03-04 17:54:22 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Administrator
Tak z ciekawości.

Wykrój spodni , nogawek powinien byc położony wzdłuż tkaniny ?

Ale... Jeżeli machniemy taką nogawkę na tkaninie pod kątem 90 stopni , w poprzek tkaniny (belki) ?

Tkanina o splocie jak na załączonej fotce - nie jest to żaden skośny , twill etc. Raczej jakiś zwykły płócienny splot.

Co wtedy , czym to grozi ? Będzie jakaś deformacja uszytych nogawek etc. ?
Skrój, uszyj i napisz co wyszło ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I pewnie tak to się skończy - Experimental - jak zwykle :tak:
________________________________________________________

69 stron: « < 57 58 59 60 61 62 63 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.