Wersja do druku

69 stron: « < 58 59 60 61 62 63 64 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej! Czy ktoś z Was zwężał męskie (w sensie sztywniejsze od damskich) dżinsy na maszynie domowej? Mój problem polega na tym, że nie mogę przeszyć miejsca gdzie jest dolna listwa. Mam iglę 100 do jeansu i setki razy regulowałam naprężenia nici a wciąż nitka górna się zrywa lub wysuwa... Pozostałą część materiału zszyłam bez problemu. I nici do jeansu też założyłam 😔 zaczynam myśleć, że to się nie da na moim Singerze
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak gładko żeby poszło to raczej niemożliwe.W mojej husqvarnie mam taki specjalny plastik który podkładam pod stopkę z tyłu w celu jej wypoziomowania.Niezbyt to wygodne.Lub odkręcam docisk stopki i szyję kręcąc pokrętłem.Łatwiej wtedy wyczuć że igła wchodzi krzywo i mozna ją nakierować.
Avatar użytkownika
Świeżynek
To chyba zadanie mnie przerosło... Dzięki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hej Katia, nie poddawaj się:):). Da się, tylko w tym miejscu szyj z wyczuciem, powoli, byś nie złamała igły. Tak jak napisała Ania- trzeba pod stopkę z tyłu tuż za igłą dać jakąś podkładkę by wyrównać poziomy - ja nie mam oryginalnej, ale do niektórych maszyn są dołączone. Jeśli nie masz to wystarczy podłożyć złożony kilkakrotnie kawałek materiału. Tak właśnie robię, ale tę "podkładkę" co 2-3 skoki maszyny przesuwam bliżej igły - do momentu aż stopka zaczyna zjeżdżać z newralgicznego miejsca. Dasz radę, tylko spokojnie i z wyczuciem:):):). Powodzenia.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Można też dojechać do tego szwu podnieść igłę i wyciagnąć spodnie nie odcinając nici.Zostawiamy jakieś 20cm tych nici i z pomocą naparstka i igły markujemy szycie stębnówki.Przy odrobinie cierpliwości i staranności wyjdzie ładnie😄nie poddawaj się.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Miejsce akcji - Łucznik 466.

Nici ariadna tytan 60E.

Od dwóch dni czasami nitka "wychodzi" z bębenka w sposób pokazany na fotce i oczywiście plącze się o bolec na którym jest mocowany bębenek.

Co jest :-S

Maszyna wyczyszczona , naoliwiona etc.

Przykręcic śrubkę czy co ?

--- Ostatnio edytowane 2018-06-30 20:36:05 przez Benedek ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
A może chwytacz jest gdzieś "uszczerbiony". W sensie, że nie jest gładki, że jest zadzior i on tą nitkę cofa i pętli? Może warto przejechać palcem i sprawdzić
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Benedek, a szycie nićmi innej grubości też tak wygląda? No i jeszcze - pytanie pewnie naiwne - czy założyłeś odpowiednią szpuleczkę? - Bo jeśli masz różne maszyny to przecież mogłeś szpuleczki pomylić:):)

--- Ostatnio edytowane 2018-07-02 16:36:35 przez jakłucznik ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A)Szyję tylko ariadną 60E
B)Szpulek używam tych samych w Singer 4423 i łucznik 466

Problem pojawił się od niedawna , cuś się musiało rozregulowac :mysli:

Odstawiłem szycie na parę dni - niech ostygnie a ja to spokojnie rozkminię.
(chociaż po cichu mam nadzieję że "samo" się naprawi...)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
"samo" się naprawi... weź mnie nie rozśmieszaj :P ja powinnam już spać, a Ty mnie rozweselasz :D

69 stron: « < 58 59 60 61 62 63 64 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.