Wersja do druku

69 stron: « < 60 61 62 63 64 65 66 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Brzeg wolantu - łuk jest wykończony, zgadza się? Jeśli jeszcze nie, trzeba to teraz zrobić. Zakładkę też złożyć.
Zaszewki z przodu i z tyłu zszyte i zaprasowane? Jeśli tak, to dobrze.

Najpierw przód sukienki (bluzki).
Połóż przód prawą stroną do stołu, na lewą stronę patrzysz.
Połóż na tym wolant - lewą stroną do lewej strony przodu. Od góry patrzysz na prawą stronę wolantu.

Zszyj podkrój pachy do poprzecznej kreski, a potem ukośnie do brzegu po dodanym zapasie na szew. Tak samo, identycznie, ukośnie zszywa się jeszcze 3 razy. edit: Oczywiście chodzi tutaj o pozostałe wolanty.

Przyciąć zapasy szwów na podkroju pachy.
Zapasy podkroju pachy zaprasuj na wolant. I od wierzchu wolantu wąsko od brzegu przeszyj przez wszystkie warstwy.



--- Ostatnio edytowane 2018-07-11 14:56:35 przez Fides ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry,

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Szyję sukienkę z Burdy 5 2018 model 117. Czy ktoś szył tę sukienkę? Nie wiem dlaczego na plecach pod wolantem marszy się materiał wierzchni, podszewka i obłożenie raczej ok. Pozdrawiam Ania
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzień dobry Anka03,
Z tyłu w oryginalnej sukience jest wiązanie, które trzyma dekolt. Kiedy jest ściągnięte i zawiązane nie powinno się nic marszczyć z tyłu. Może tu jest problem, że na manekinie nie ściagnęłaś tego dekoltu.
Pozdrawiam
Fides

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki za chwilę refleksji nad moim problemem.Ale to chyba nie to, przyczepiłam szlufki szpilkami,Wolant zrolowałam. A zmarszenie jest nadal.Mam wrażenie, że popełniłam błąd przy zszywaniu elementów. Szyłam ten element 2 razy i cały czas jest tak beznadziejnie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Monkan,
Kiedy wolant wywiniesz na prawą stronę, należy podkrój pachy zaprasować.
Wolant ułożyć na przodzie, prawa strona do prawej i od ramienia przyszyć do przodu do kreseczki - według oznaczenia.

Edit: Przeszyję na próbę i zbadam sprawę boku wolantu.

--- Ostatnio edytowane 2018-07-11 22:29:52 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Anka03, a może wierzch marszczy obłożenie/podszewka, nie wiem co tam jest?

Edit: Tutaj obłożenie kroi się według części wierzchu. Być może to, co jest spodem jest za mocne do wierzchu, inaczej pracuje? Nie wiem. Na pewno jest jakaś przyczyna.


--- Ostatnio edytowane 2018-07-11 22:24:28 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, podszewka jak widać nie wpływa na przód sukienki.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Od wewnętrzej strony tyłu nic się nie marszczy. Nie wiem chyba jak poprawnie zszyć elementy zewnętrzne.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Anka03,
Wprowadziłaś pewne zmiany do sukienki. I dlatego mam prośbę, złap od wierzchu sukienkę tak, jak pokazuje strzałka (przy rękawie i dekolcie) i napnij ten odcinek. Jeśli spód się wyprostuje a wierzch będzie miał luz (będzie się nadal marszczył), to problem wynika z wprowadzonych zmian. (edit: Tak może być, ale nie musi.) Bardzo jestem ciekawa, jaki będzie wynik tego doświadczenia.

--- Ostatnio edytowane 2018-07-13 20:03:14 przez Fides ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

69 stron: « < 60 61 62 63 64 65 66 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.