Wersja do druku

69 stron: « < 63 64 65 66 67 68 69 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Igły do maszyny, półpłaskie. Będą jakieś nagrody?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Będą.

Dokładniej poproszę.

Może coś o...połysku , kolorze i co w związku z tym ?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Benedek, ja sądzę że są to "zszywacze pionowe przystosowane do współpracy z maszynami szyjącymi":):):)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dobra , prosto z mostu - złotawy połysk/kolor igieł w połączeniu z zaokrągloną końcówką (czubkiem przechodzącym przez tkaninę) oznacza że są to igły.........

........................

--- Ostatnio edytowane 2018-09-05 09:22:21 przez Benedek ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Benedku, jeans maluje się zwyczajowo na piesko niebiesko. Złote do dzianin z kulkowym zakończeniem (notabene, na haffciarce przestałam używać,bo tnie obojętnie jaką igłą jak leci). Fiolety do mikrotexu, b. cienkie 70.Złamałam natychmiast na Izuni, na 8 razy zwiniętej tuniczce z poliestru (vide tunika ze Strimy), od tego czasu nie używam. Skóry nie oznaczają. Używam za to jak kiedyś polecała Sus 90 do wszystkiego ostatnio, i boję się Schmetza zaaplikować Czikusi, ma przeznaczonego Organa i bęc.Co oznacza skrót 130 / 705 H? Nacięłam się już znów na igły które nie wchodzą, więc pytam?
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co oznacza skrót 130/705H - nie mam pojęcia. W sumie nigdy ta częśc wiedzy na temat igieł jakoś mi nie była potrzebna. Ale chętnie bym się dowiedział jakby coś.

Złote do dzianin z kulkowym zakończeniem


Ok. Dzięki że wreszcie ktoś potwierdził moje przypuszczenia - bo już się obawiałem że częśc mojej (z takim trudem zdobytej) wiedzy krawieckiej to bujda.

Otóż zamówiłem sobie w pewnej hurtowni igły Akra do jeansu 90 i 100 a dostałem to co na fotkach - opakowania od tego co chciałem a w środku ?

Nawet nie wiem czy to Akra czy inne w każdym razie wg. mnie są to igły do dzianin/strechu etc. Złoty połysk + kulkowe zakończenie.

Telefonicznie dowiedziałem się że (w tej kolejności):
- Czy aby napewno jestem pewien bo na opakowaniu przecież pisze co i jak...
- Złoty połysk w zasadzie to nic nie znaczy. Wychodzi na to że to czysta fantazja producenta. Ot taki kaprys...:)
- " Ale może Pan jednak wypróbuje bo inni kupują i nie narzekają..."
- " No to jak Panu nie odpowiada to my innych nie mamy..."
To ostatnie to już :bezradny:
Wysłac klientowi "co bądź" może machnie ręką albo nie zauważy...
Jasne , pewnie odpuścmy też różne grubości nici - Unifikacja , jeden typ dla wszystkich.:D
W końcu wiadomo że "Złej baletnicy to..."

Pewnie gdyby ktoś mi powiedział "sorry , pomyłka" pewnie bym machnął ręką (to tylko 7 zeta) ale jak mi wciskają kit...


--- Ostatnio edytowane 2018-09-05 13:18:20 przez Benedek ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Twoje na zdjęciach też wydają się takie być🤔wiadomo setki nie będą już tak smukłe jak 90tki.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aniu,wyjaśniasz b. dużo, na blogu są te różne systemy troszeczki wyjaśnione, m. in. system 130/705 H albo różnica m. Schmetzem a innymi igłami. Dość, że do Izusi wchodzą różne Schmetze.
(muszę dokończyć czytanie bloga,ale padało przed chwilą :), wiadomo, kiedy baby pranie robią, kończy się dobra pogoda i płanetniki przychodzą :),a więc zmusza mnie to do zajęć codziennych )

Te ze zdjęcia firmy Akra kosztują coś koło 2-3 złociszy pudełko 5 igieł. Obawiam się, czy to nie tak jak z ceną innej firmy nosystem noname in Poland, Organ to chińszczyzna czy też tajskie już nie wiem, ale też chyba system 130/705H.
Owerlok Łucznika ma oznaczenie HAX na początku i jest jakby krótszy niż "nowe sklepowe", o czymś takim jak igły do owerlocków u nich w sklepiku nie słyszano w ogóle. Jak już tanizna to wiadomo, że koło prawdziwych specjalistycznych rzeczy to nawet nie leżało. Nauczyła mnie tego skromnego systemu te4stów rzeczywistości nasza aptekarka, jako że miała "syropy lecznicze" za 6 zł kupić, nie kupiła z powodu tego,że koszt technologii produkcji i butelki przekracza cenę "marqetowego" produktu. :D:angel:B-)
Stąd chyba pomyłka bo "systemów" jest sporo,oznaczenia na igłach nie mają prawa mylić, jeśli już to ich nie mają prawa tak sobie sprzedawać,bo to przeciw prawu. Dlatego kupiłam 90 bo te są stabilne, i i do skór wejdą, a cieńsze i tak do większości materiałów z wyjątkiem szyfonów się nie używa.Zresztą,dzianiny też szyła, na hafciarce większość zależy od ściegu, i ona ustawia się w zależności od ściegu sama wg.programu, to temat zwariowany, i dostępny Łucznikowi, ale słynne już na cały świat robią się "samouzdrowienia" Bernetek, vide filmy na internecie. Lecę do pracy i zaraz będę zdjęcia nowych przeróbek ładować do mojego bloga tutaj :) zajrzę jeszcze.
Oszustwo,nic ino. W dodatku złota do dzianin w wolnej sprzedaży to kosztuje JEDNA igła,nie 5
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

69 stron: « < 63 64 65 66 67 68 69 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.