Wersja do druku

69 stron: « < 63 64 65 66 67 68 69 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Proszę pomocy nie ważne jakim ściegiem bym szyła to lamówka mi faluje😣jestem załamana... Poradźcie proszę coś😔
Próbowałam odtworzyć przyszycie lamówki, jak u Ciebie, ale nie uzyskałam takiego falowania, nie potrafię. Być może rozciągasz firankę przy przyszywaniu. Czy od razu przykładasz zaprasowaną lamówkę do krawędzi firanki i przyszywasz? Czy może przyszywasz ją inaczej? Napisz, jak układasz firankę, jak lamówkę do szycia.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzień dobry, problem jest następujący: nić pętelkuje się w bębenku. Próbowałam różnego napięcia nici,zaczynam szyć z opuszczoną stopką, nici przytrzymuję, oczywiście nić dolną najpierw wyciągam "ręcznie". Maszyna zaczyna szyć, po chwili przestaje (w tym momencie zaczyna się pętelkować) i znowu idzie szew - zaznaczone na zdjęciu. Jestem nowicjuszką, kompletnie się na tym nie znam, to moje drugie podejście do maszyny - mam nadzieję, że tym razem tak szybko się nie poddam.

Edit: Dodam, że na chwilę po rozpoczęciu szycia coś "strzela" i igła się blokuje. Model to Łucznik Diana 417.

--- Ostatnio edytowane 2020-02-09 18:40:36 przez Jeff89 ---
Nawleczenia górnej nitki jest ważne. Jeśli nie ma różnicy w naprężeniu, to może być źle poprowadzona górna nitka. Nawlekaj przy podniesionej stopce.
Myślę, że powinnaś do nauki założyć dwa inne kolory nitek. I dla pewności zmieniłabym igłę na nową, nie twierdzę, że ta, której teraz używasz jest felerna, ale może jest.
Czyli najpierw nawleczenie ponowne górnej nitki, potem sprawdzenie poprawnego włożenia szpuleczki do bębenka, tak, jak pokazane jest to na filmie na przykład tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=J5f4s4H6ooo albo tutaj https://www.youtube.com/watch?v=T5OTPGU3apQ lub w instrukcji. Potem wymiana igły.


--- Ostatnio edytowane 2020-02-09 21:25:01 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Proszę pomocy nie ważne jakim ściegiem bym szyła to lamówka mi faluje😣jestem załamana... Poradźcie proszę coś😔
Próbowałaś przeprasować z dużą ilością pary po uszyciu? (jeśli nie, wypróbuj na niepotrzebnym kawałku czy ten materiał i lamówkę można prasować) To może pomóc powrócić lamówce do pierwotnego kształtu bo wygląda jakby się naciągnęła przy szyciu (poprzez zbyt mocne przytrzymywanie i naciąganie ręką lub zbyt duży docisk stopki).

Co to za lamówka? atłasowa? bawełniana ze skosu? jakaś inna?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy ktoś szył sobie buty "espadryle" (lub inny dowolny model)z wykorzystaniem gotowych podeszw firmy PRYM ?

A co najważniejszy jak wyglądało dalsze użytkowanie i wytrzymałość tych podeszw ?

Pytam bo z chęcią bym nabył ale nie wiem czy warto.

Pod warstwą juty jest jakiś plastik/guma , nie pęka to ?

No i w kilku poradnikach wyczytałem że dobrze jest zamawiać rozmiar większe - bo trochę podeszwy odpada ze względu na szew. Nie uwzględnili tego przy produkcji takiej podeszwy ?

--- Ostatnio edytowane 2020-10-03 16:50:10 przez Benedek ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Szyje bluzkę z lekko rozciągliwego szyfonu według modelu 117 z burdy 7/2014. Chcę uszyć ją z dwóch warstw materiału bo mocno prześwituje. Czy powinnam najpierw sfastrygować każdy element z 2 warstw i szyć razem jakby to była 1 warstwa czy zszyć każdą warstwę oddzielnie - tak jakby 1 warstwa była podszewką i połączyć je na koniec?
Będę wdzięczna za pomoc.
Avatar użytkownika
Administrator
Szyje bluzkę z lekko rozciągliwego szyfonu według modelu 117 z burdy 7/2014. Chcę uszyć ją z dwóch warstw materiału bo mocno prześwituje. Czy powinnam najpierw sfastrygować każdy element z 2 warstw i szyć razem jakby to była 1 warstwa czy zszyć każdą warstwę oddzielnie - tak jakby 1 warstwa była podszewką i połączyć je na koniec?
Będę wdzięczna za pomoc.
Jak wolisz ale ja bym szyła pierwzym sposobem.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Drodzy forumowicze, jestem osobą uczącą się szycia. Chciałabym dopytać o nitkę prostą. Czy sposób, w jaki przyłożyłam wykrój jest prawidłowy? Nitki, które wychodzą ze strzepiącego się brzegu materiału to osnowy? Materiał to bawełna. Wykrój jest przypadkowy, chodzi mi tylko o określenie, gdzie powinnam szukać nitki prostej na tkaninie. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Wykrój układasz wzdłuż nitki prostej (osnowy) czyli dla ułatwienia - wzdłuż brzegu fabrycznego. Osbowa biegnie pionowo a wątek poziomo. Zdjęcie jest maleńkie - nie jestem pewna czy ten poszczępiony brzeg to ten fabryczny (na bawełnie mało kiedy jest postrzępiony ale jest za to zgrubienie i są widoczne maleńkie dziurki jedna obok drugiej). Z drugiej strony bawełna ma najprostszy splot prosty więc czy ułożysz wzdłuż czy w poprzek to i tak nic się nie stanie. Popatrz też jak układa się wzór na tkaninie żeby potem nie okazało się że kwiatki są do góry nogami czy coś ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Przychodzę z bardzo głupiutkim pytaniem - czy dodawać zapas na szwy w miejscu które będę odszywać lamówką? Obecnie szyję sukienkę z Burdy, model 103 z numeru 7/2000 i w opisie szycia jest wykańczana pliską z skosu ale chcę zamiast tego użyć lamówkę. Przy plisie mam wrażenie że ten zapas powinien być dodany na dekolcie i pachach, ale nie jestem pewna co do dodawania go przy lamówce.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Drodzy forumowicze, jestem osobą uczącą się szycia. Chciałabym dopytać o nitkę prostą. Czy sposób, w jaki przyłożyłam wykrój jest prawidłowy? Nitki, które wychodzą ze strzępiącego się brzegu materiału to osnowy? Materiał to bawełna. Wykrój jest przypadkowy, chodzi mi tylko o określenie, gdzie powinnam szukać nitki prostej na tkaninie. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!
No właśnie - przy tak położonym wykroju kwiatki (te duże żółte) na gotowych spodniach będą rosły w dół. Chyba że tak ma być :)

Druga sprawa - wydaje mi się wykrój powinien być tak ułożony na tkaninie że ta strzałka ledwo widoczna na wykroju (w czerwonym owalu) ma przebiegać równolegle do brzegu fabrycznego tkaniny (tego postrzępionego). Tutaj jest ździebko nachylona.

Fajny wzór na materiale.
________________________________________________________

69 stron: « < 63 64 65 66 67 68 69 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.