Wersja do druku

4 strony: < 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Heh no tych szwów ręcznych trochę jest, więc przydałoby się doprecyzować o co pytasz :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Lyra, załączam tablicę ściegów w 607. Napisz o który ścieg Ci chodzi.
Załączniki
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak, sądzę... fastryga. Lepiej opisując jakby bardziej "rozlazłe" zwykłe przeszycie drogie Panie, nie tak zwięzłe jak maszynowe. Dodatkowo podpytam....czy może Janome posiada możliwość imitacji jakiegoś ściegu ręcznego ozdobnego? Jest spora lista ściegów ale ja sobie wizualnie nie wyobrażam ich na materiale. Jutro może już sama się wszystkiego dowiem kiedy to cudo trafi w moje dłonie, podekscytowanie i ewentualne pomysły robią jednak swoje...zniecierpliwiona postanowiłam zapytać :zawstydzony: wybaczcie, ze ciekawa męczę :kwiatek:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
"Fastrygowanie" na maszynie sprowadza się do ściegu prostego zwykłego nastawionego na maksymalną długość, w przypadku 607 jest to 5 mm. Maszyny nie mają ściegu imitującego luźny, ręczny ścieg fastrygujący. W żargonie krawieckiem mówi się o fastrygowaniu na maszynie, ale to jest mylące i rodzi nadzieję, że w maszynie jest taki super ścieg, a tymczasem go nie ma.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Martynior, imp18, Natalia_ :kwiatek::kwiatek::kwiatek: dziękuję za poświęcony czas i odpowiedzi:oczko:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Martynior, imp18, Natalia_ :kwiatek::kwiatek::kwiatek: dziękuję za poświęcony czas i odpowiedzi:oczko:
NIe ma srawy, po to jesteśmy :)

Ja używam na mojej maszynie 'fastrygi' jeśli już muszę coś koniecznie przyfastrygować... jak nei to jadę na szpilkach :)

Lyra - to kupujesz Janomke? Zdecydowana jestes?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ps. Jakby co to Natalia umieściła niektóre ściegi ozdobne na materiale i udostępniła dla nas w wątku 'Moja maszyna -> Janome' :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Lyra, na mojej maszynie fastrygowanie można zrobić za pomocą stopki do pikowania (prosty ścieg, opuszczony transporter) wtedy to Ty decydujesz o długości ściegu, ale nie wiem czy to jest możliwe na TXL'ce - podejrzewam, że tak ale tutaj Natalia by się przydała.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sprawdziłam, można tak zrobić, ale ten sposób mi się nie podoba.
Wymaga silnego ciągnięcia materiału i w związku z tym nie nadaje się do dzianin.

--- Ostatnio edytowane 2013-03-21 17:17:56 przez Natalia_ ---

--- Ostatnio edytowane 2013-03-21 17:31:11 przez Natalia_ ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Maszyny nie mają ściegu imitującego luźny, ręczny ścieg fastrygujący.
Taki ścieg można uszyć maszyną Sashiko - ale droga jest i nic więcej nie potrafi ;-)

http://www.okazje.info.pl/okazja/sprzet-agd/babylock-sashiko.html

Tylko - skąd aż taka cena? Na wakacjach widziałam ją za około 900 euro, nie za 2 tysiące...

Ania





--- Ostatnio edytowane 2013-03-22 08:57:19 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

4 strony: < 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.