Wersja do druku

47 stron: « < 30 31 32 33 34 35 36 > »

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Nieśmiało pokazuję moje mini uszytki....

Poduszkę uszyłam już dawno.
Podkładki ostatnio,a bieżnik uszyty przy pomocy pani na warsztatach ( w zeszłym roku)

Zbieram,,materiały''i w lipcu siadam do mojej maszyny - w planie mam też warsztaty.
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nieśmiało pokazuję moje mini uszytki....

Poduszkę uszyłam już dawno.
Podkładki ostatnio,a bieżnik uszyty przy pomocy pani na warsztatach ( w zeszłym roku)

Zbieram,,materiały''i w lipcu siadam do mojej maszyny - w planie mam też warsztaty.
Bardzo ładnie i starannie szyjesz :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
bojgu jakie te Wasze prace są piękne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jak na nie patrzę i na te swoje - to tylko wyrzucić maszynę przez okno powinnam...

...
nie tym razem literki były po prostu naszyte ( jednowarstwowe) przyszywam je zygzakiem a potem zygzakiem ale "niewidoczna nicią nylonową" żeby wzmocnić
...

kurczę za nic mi tak nie wychodzi :( podwijasz jakoś krawędzie?? bo jak ja wytnę kawałek i przyłożę go, obszywam zygzakiem to najczęściej mi się "wyrywa" materiał :( buuuuu ściąga mi się, marszczy :( okropnie wychodzi :( za nic nie umiem ładnie tego zrobić :(
no same zobaczcie co mi wyszło... masakra jakaś

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo dziękuję. Ale cena szokująca.
:zly: na allegro za zygzaka wychodzi 60 zł/m :zly:

witamy w polskim raju...:uoeee:

Kazia no proszę pokazuj pokazuj:oklasky::oklasky::oklasky: poducha, podkładki bieżniczek bardzo ładne :) powiedz mi jak Ty robisz ze poduszka ma takie boki przeszyte...hmm nigdy tak nie robiłam a fajnie to wygląda
Karolinkahmm zacznę od począku odnośnie szycia zygzakiem- najpierw musisz na kawałku przetestować sobie ustawienia zygzaka: szerokość i jaki ma być gęsty("ściśnięty"). Ja do każdej aplikacji dobieram inne ustawienia.
Teraz jak przyszywam biorę wycięty wzór -rozprasowuje przykładam do tkaniny spinam szpilkami ale nie dużo najlepiej w 4 strony świata ;) Jak szyje staram sie szyć powoli i wygładzać za każdym razem a na pewno jak skręcam- przy ostrych zawijasach zawszę podnoszę stopkę(igła w materiale) przy łagodnych lecę przesuwając rękami. Hmm co jeszcze- mogę Ci poradzić przy aplikacjach takich bardzo "skomplikowanych" fizelinę 2 stroną- rewelacja- wtedy obszycie zygzakiem jest tylko formalnością bo nawet aplikacja będzie się trzymać bez szycia - sprawdzałam wielokrotnie już prałam synka poszewkę i nic się nie odkleiło
tu link do tej fizeliny- http://szmatkalatka.pl/Flizelina_dwustronnie_klejaca_szer90cm-173.html sa tez w mniejszych formatach-sprzedawane
To chyba tyle... :pocieszacz: aa ja nigdy nie przyszywałam aplikacji na śliskich materiałach a pewnie to też ma duże znaczenie


aaaaaaaaaa jeszcze jak chcesz aplikacje podwijać - to popodwinieciu i zaprasowaniu nie przyszywaj zygzakiem tylko dookoła ładnie ściegiem prostym -długim- lub takim a 'la ręcznym -mam coś takiego w maszynie

--- Ostatnio edytowane 2013-06-09 16:12:25 przez polla ---

--- Ostatnio edytowane 2013-06-09 16:15:54 przez polla ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dziękuję:muza::muza::muza:

Karolinka,spróbuj fizelinę podkleić jak poradziła Ci polla.
Można też użyć np.kleju w sprayu.Tak na warsztatach p.mi pokazywała.

polla często zaglądam do Gazyni http://gazynia.blox.pl/2009/05/szyjemy-poduche-z-hafcikiem........
i szycie poduszki tu podpatrzyłam.Po prawej stronie na blogu ma też inne tutki szyciowe.
Dziewczyna robi piękne aplikacje - warto ten blog przejrzeć (kliknąć na mój nowy adres)

--- Ostatnio edytowane 2013-06-09 18:05:53 przez Kazia ---

--- Ostatnio edytowane 2013-06-09 18:08:55 przez Kazia ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kazia dziękuje za linka oglądałam te cudeńka - super stronka:buziak:


a tu leje leje i ...leje

zrobiłam w ramach "zabijania depresji" podkładki pod kubek :kwadr: i jak zwykle poszewkę:milczek:

--- Ostatnio edytowane 2013-06-10 13:47:10 przez polla ---

--- Ostatnio edytowane 2013-06-10 15:06:02 przez polla ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Tak,super blog - zgadzam się..

...leje i leje - też zgadzam się....

Piękne podkładki,takie kolorowe:oklasky::oklasky::oklasky:

Super!
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
no to zakupię tę flizelinę i będę kombinować - pewnie dzięki niej się nie siepie materiał bo ona "skleja" te krawędzie?? a narazie, bo musiałam już skończyć poszłam na łatwiznę i filcu i polaru wycięłam elementy i naszyłam zwykłym zygzakiem... efekt "dupy nie urywa" jak to mój małżonek określił, ale na pierwszy worek testowy może być ;) jutro będzie wręczany Oskarowi i do żłobka jak znalazł :)
ewentualnie będę robić z dwóch kawałków aplikacje i wywijać, bo to mam przetestowane już na miśkach pluszowych - pokazywałam je już?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Dupy nie urywa... No ja nie mogę...

Super worek - Oskar pewnie zachwycony...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Karolinka no worek super wyszedł :) a misiaków nie pokazywałaś- wrzucaj foty :)

Martynior wake up!!!!!
________________________________________________________

47 stron: « < 30 31 32 33 34 35 36 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.