Wersja do druku

16 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witam:hejka:
Planuje uszycie kolejnego patchworka na łóżko, tym razem większego. Do poprzedniego wycinałam kwadraty nożyczkami, ktore odmierzałam zwykłą szkolną linijką...bardzo pracochłonne...później te kwadraty skladalam razem, odmierzałam sobie 1cm od brzegu, spinałam kwadraty żeby było równo...i wyszło:) teraz jednak chcę pracę ułatwić a że mąż chce mi zrobić prezent urodzinowy tak więc pomysł mam:).---podstawowe narzędzia do patchworków czyli: nóż krążkowy, mata i taka linijka czy liniał nie wiem jak to sie fachowo nazywa:zalamka:
prosiłabym Panie o podpowiedzi gdzie najlepiej się zaopatrzyć w takie rzeczy...mam na myśli sprzedaż przez internet. Widze ciekawy sklep GOLD-POL, może allegro...i pomoc/radę przy wyborze noża, wielkości maty czy tej linijki:)Bede bardzo wdzieczna :kwiatek:
Avatar użytkownika
Administrator
Ja mam w ofercie sklepu nóż krążkowy i mini żelazko oraz dużą matę, która nie jest wystawiona jeszcze do sprzedaży :) Gdyby co to się polecam.

Nóż, mini żelazko
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witamy w patchworkowym świecie :D
Co do maty to ja mam rozmiar A1 i chyba mniejszej bym (osobiście) nie polecała. Chociaż znam osoby co wyciają na mniejszych i też sobie chwalą. Przydatne są pomocnicze linie 45 stopni na macie ale nie niezbędne (bo z reguły są na linijkach)

Linijki mam 3 i wraz mi mało :P
Mam kwadratową - 6,5" (16.5cm), Prostokątną 6,5" x 12" (16.5 x 30.5cm) i długą prostokątną 6,5" x 24" (16.5 x 61cm).
Ale chciałabym jeszcze mieć trójkątną.. chyba sobie kupię ;)

Ogólnie to kwadratowa będzie dobra bo możesz przyłożyć do materiału i wyciąć nożykiem bezpośrednio po krawędzi linijki. Wszystkie kwadraty wtedy będą identyczne. Długa ilnijka do wyrównywania gotowego patworku jest przydatka :)
Nożyk - jeśli masz możliwość to z 2 rodzajami ostrza - prostym i ząbkowanym :) Ząbkowane kwadraty nie będą się tak strzępić jak te cięte prosto.. (chociaż ja z lenistwa nie wymieniam ostrza i wycinam na prosto ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nożyk wygląda super Sus!

Co do mini żelazka to nigdy nie używałam :mysli:
Może dlatego, że mam żelazko i deskę tuż za plecami :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Napiszcie jakie jest spektrum noży, czy różnią się grubością ostrzy i dlaczego.
Avatar użytkownika
Administrator
Od dłuższego czasu zastanawiam się czy nie zostawić sobie jednego noża dla siebie. hmmm.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Przyznam szczerze, ze ceny mnie powalają:bezradny:
Żelazko sobie odpuszcze (może w przyszłosci), jeśli chodzi o matę to myślałam o A3 lub A2...bo większe są sporo droższe (zakup większej też w ramach jak mi apetyt dopisze;)...no i pozostaje nóż...czy ten ząbkowany to coś takiego-ostrze http://allegro.pl/ostrze-noza-krazkowego-28mm-ecobra-do-perforacji-i3144232851.html ? I jeszcze pytanie o linijke czy mogłabyś mi Martynior polecic jakiś sklep gdzie je znajde (a najlepiej wszystko) :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Vibeke6 nóż moim zdaniem najprostszy ( nie posiadam ząbkowego i jakoś nie czuje potrzeby)ja mam taki
http://szmatkalatka.pl/Noz_krazkowy_RTY2G_ostrze_45_mm-84.html kupowałam i mate i nóż i liniał właśnie tam, ale ZAZNACZAM było to rok temu i ceny były duuużo niższe np. za ten nóż dałam 37 zeta a może nawet mniej nie pamiętam dokładnie.
1. mata ( dobrze jak ma 2 strony cale i cm) bo przy zagranicznych tutkach nieodzowna- jakbym miła przeliczać cale to bym kota dostała ;) )- wielkość już zależy do portfela i miejsca na stole
2. nóż krążkowy
3. linijka- ja mam prostokątna, są kwadratowe, trójkątne itd

wydaje mi się to podstawą + maszyna do szycia

żelazko mam stare domowe - prawie zardzewiałe- ale daje radę :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Napiszcie jakie jest spektrum noży, czy różnią się grubością ostrzy i dlaczego.
Natalia uwielbiam Cię :)! też mnie to pytanie nurtuje ale że ja samouk to kupiłam podobno "standardowy" 45 i tak sobie standaryzuje :D

dobra a teraz pytanie do Ciebie :)- z tego co czytam na forum to Ty bardzo "techniczna" jesteś( Twoja wiedza na temat maszyn nawet powiem, że mnie przeraża ;) ) i zastanawia mnie czy jest to z zamiłowania czy może związane z pracą...:mysli::mysli::mysli::mysli::mysli::mysli: takie małe OT zrobiłam


________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Napiszcie jakie jest spektrum noży, czy różnią się grubością ostrzy i dlaczego.
Natalia uwielbiam Cię :)! też mnie to pytanie nurtuje ale że ja samouk to kupiłam podobno "standardowy" 45 i tak sobie standaryzuje :D

dobra a teraz pytanie do Ciebie :)- z tego co czytam na forum to Ty bardzo "techniczna" jesteś( Twoja wiedza na temat maszyn nawet powiem, że mnie przeraża ;) ) i zastanawia mnie czy jest to z zamiłowania czy może związane z pracą...:mysli::mysli::mysli::mysli::mysli::mysli: takie małe OT zrobiłam

Pollu, tym razem ja się zaczerwieniłam. Moja wiedza na temat maszyn jest śmiesznie mała i kilka razy się już na tym forum zbłażniłam, ale trudno. Czasami maszyny są ciekawsze od samego szycia. A tak generalnie to jestem trochę bardziej techniczna od przeciętnej kobiety i trochę bardziej analityczna od przeciętnego człowieka. I tyle. Ale wykształcenie i zawód mam humanistyczny.

16 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.