Wersja do druku

16 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Natalia, noże różnią się średnicą ostrza - co do zasady to są 18, 45 i 60 mm, ewentualnie jego "wzorem" tzn. krawędź prosta, falista lub ząbkowana. Grubość ostrza jest chyba standardowa.

Vibeke, ja mam nóż 60 mm (zwykłe ostrze i podobnie jak Polla nie czuję potrzeby aby kupować ząbkowane) i bardzo dobrze nim się tnie, ale często spotykam się z opiniamy, że 48 mm jest bardziej uniwersalny.

Co do maty, to ja mam takie trochę większe A2: http://www.e-pasmanteria.pl/pl/p/podkladka-do-ciecia-patchworkow-60-x-45-PRYM-611-374-1/4860 (moja na jednej stronie ma oznaczenie w centymetrach a na drugiej w calach) i nie narzekam, chciałabym większą, ale miałabym problem z miejscem. Natomiast marzy mi się mała podkładka obrotowa - do wycinania małych elementów, bez konieczności ich podnoszenia z maty, albo latania dokoła stołu. Maty można też kupić na stronie eti: http://eti.com.pl (tam są sporo tańsze, ale gdzieś czytałam, że są grubsze od tych olfy i przez to szybciej się niszczą? - nie sprawdzałam, "sprzedaję jak kupiłam").

Linijki mam dwie, długą 60x15 (mniej więcej) i kwadratową 31x31 - zasadzam się na mniejsze, tzn. kwadrat 16x16 i jeszcze jakąś prostokątną (też wygodniejsze do cięcia mniejszych elementów).

Nóż z ostrzem, o którym wspomina Martynior znajdziesz tutaj: http://www.e-pasmanteria.pl/pl/p/noz-obrotowy-do-patchworkow-tkaniny-zestaw-PRYM-611-368/5124 (znajdziesz tam też inne narzędzia - z góry zastrzegam, że nigdy nie korzystałam z tego sklepu, znalazłam ich tylko bo mają w ofercie rzeczy z których ja korzystam, możesz też spróbować na stronie olfy: http://www.olfa.net.pl - niektóre ceny wydają się niższe).

A co do żelazka, to na początku walczyłam z dużym i deską, której daleko do stabilnej (a może to podłoga nie równa), a w końcu za namową Małża kupiłam zwykłe żelazko turystyczne, wyprodukowałam sobie "podręczną" deskę do prasowania (według tutka: http://www.youtube.com/watch?v=2uGVYK-VeNs) i wszystko mi się mieści w kąciku do pracy.

Fakt, ceny są okropne, ale niestety słowo patchowork jest tu kluczowym czynnikiem podbiającym cenę. Problem w tym, że jeśli już używasz noża krążkowego, to powinnaś mieć dobrą linijkę (te do patchworku są grubsze, nie ślizgaja się zbyt mocno na materiale - dzięki czemu jest mniejsze niebezpieczeństwo uszkodzenia palcy - a te ostrzą są pioruńsko ostre).
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ikk dzięki za odpowiedź odnośnie sklepów.
Vibeke6 ja mieszkam w UK więc ciężko mi jest cokolwiek polecić w Polsce ale Ikk dała sporo namiarów więc jestem pewna, że coś wybierzesz :)

Co do nożyków to też mi się wydaje, że grubością się nie różnią. Za to mogą być zrobione z różnych materiałów. Widziałam np ostrza tytanowe :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czasami maszyny są ciekawsze od samego szycia.
eee niemożliwe :jezyk_oko::jezyk_oko::jezyk_oko::jezyk_oko:


________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czasami maszyny są ciekawsze od samego szycia.
eee niemożliwe :jezyk_oko::jezyk_oko::jezyk_oko::jezyk_oko:



Są są! Zobacz na mnie! Od tygodnia siedze i czytam i oglądam a szycia niewiele :jezyk_oko:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czasami maszyny są ciekawsze od samego szycia.
eee niemożliwe :jezyk_oko::jezyk_oko::jezyk_oko::jezyk_oko:



Są są! Zobacz na mnie! Od tygodnia siedze i czytam i oglądam a szycia niewiele :jezyk_oko:
ale ja wiem, że Ty się zbierasz...gromadzisz pozytywną energię :jezyk_oko:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czasami maszyny są ciekawsze od samego szycia.
eee niemożliwe :jezyk_oko::jezyk_oko::jezyk_oko::jezyk_oko:



Są są! Zobacz na mnie! Od tygodnia siedze i czytam i oglądam a szycia niewiele :jezyk_oko:
Bo się zdecydować nie możesz :wysmiewacz: Ale Natalię też rozumiem, też mam trochę skrzywienie techniczne.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tja.. zbieram energię :D
Mam nadzieję, że się nie ulotni za szybko :D

No.. decyduję się, decysuję.. nie widać? :rotfl::rotfl:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Natalia, noże różnią się średnicą ostrza - co do zasady to są 18, 45 i 60 mm, ewentualnie jego "wzorem" tzn. krawędź prosta, falista lub ząbkowana. Grubość ostrza jest chyba standardowa.
I proszę rozwinąć temat, która średnica do czego?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Natalia, noże różnią się średnicą ostrza - co do zasady to są 18, 45 i 60 mm, ewentualnie jego "wzorem" tzn. krawędź prosta, falista lub ząbkowana. Grubość ostrza jest chyba standardowa.
I proszę rozwinąć temat, która średnica do czego?
To chyba jest tak, że im większa średnica tym wygodniej jest ciąć jakies puchate 'kanapki' :mysli:
Bo np taką małą 18-tką niezbyt dobrze by się cięło 2 warstwy wypełniacza plus materiał itd.
Za to świetne by były do wycinania małych aplikacji itp.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
w opisach znalazłam tylko to, że mała średnica ułatwia wycinanie mniejszych wzorów np. lepsze cięcie po łuku itp.
________________________________________________________

16 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.