Wersja do druku

28 stron: « < 9 10 11 12 13 14 15 > »

Avatar użytkownika
Administrator
Kupiłam wczoraj Annę - jupiii :zacieszacz:
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Misses, przy oznaczeniu wykroju Simplicity oznacza w tym przypadku jedynie typ figury, czyli mniej wiecej taka, jaka maja mlode dziewczyny. W odroznieniu od "kobiecej" takiej bardziej zaokraglonej. Obydwa typy figury maja te same oznaczenia wielkosci typu rozmiar 8, 10 , 12... tyle ze troche sie roznia samymi wymiarami (ogolnie: miss jest jakby bardziej szczupla).
Szylam bez problemu z takich wykrojow (musialam jedynie przedluzac, ale ja jestem b. wysoka).
Miss petite -oznacza male kobietki (czyli wykroje na 160cm).
Absolutnie zgadzam sie z tym, co piszesz o cenie, te zeszyty sa tanie, tyle ze dochodzi koszt papieru do kopiowania (tutaj niestety jest drogi,a nie ma "zamiennikow"; no i czas wlozony w to kopiowanie).
zastanawialam sie kiedys nad czyms takim (ale nigdy tego nie zrobilam, troche z braku czasu...)
gdyby zeskanowac te arkusze wykrojow Anny, i polaczyc ze soba (w sensie zrobienia z nich gotowego "kaflowego" wydruku), wydrukowac w kilku egzemplarzach, tak zeby miec caly wykroj? Byc moze w przypadku wykrojow z ktorych sie wielokrotnie korzysta zaoszczedzilo by to troche czasu?
Sprawdzałam na stronie Simplicity wykroje z ostatniego numeru i większość jest oznaczona "misses". Czyli są przeznaczone dla młodych kobiet?
Dla mnie to gratka, że za dychę mogę mieć wykroje, które kupowane osobno kosztowałyby mnie conajmniej 5 razy tyle.

Tutaj (j.ang) sa dokladne opisy roznic, plus rysunki rozncych sylwetek:
http://www.simplicity.com/t-sewing-101-part2.aspx

A tabele (trzeba najechac mysza na opis -otwiera sie tabela) tu
http://www.simplicity.com/t-sewing-measurement-charts.aspx#womenpetite

--- Ostatnio edytowane 2013-09-08 17:03:59 przez Anna-Maria ---
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Świeżynek
Może i modele nie są z obecnych pokazów mody, ale nawet jeśli w każdym zeszycie znajdę po 2 czy 3 rzeczy, które już przy pierwszym przeglądaniu chcę uszyć to jest dobrze, bo po pierwsze potem z pewnością coś jeszcze mi się spodoba, a po drugie tak jak już było powiedziane, Anna jest dość tania i i tak wychodzi mniej niż gdybym chciała kupować oddzielnie. Dla mnie jedynym problemem jest to, że tak mało jest wykrojów na rozmiar 34, ale burdy to poniekąd też dotyczy.

Podsumowując, mi się Anna podoba i mam zamiar ją kupować, bo może póki co nie jestem w stanie wszystkiego uszyć, ale wiem że z czasem moje umiejętności się polepszą i każdy wykrój jest przydatny, a nie lubię kiedy mam w głowie jakąś wizje i materiał, a blokuję mnie tylko to, że nie wiem jak coś wykroić.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziewczyny, nie chcialabym byc zle zrozumiana, ja b. lubie wykroje Simplicity, w koncu caly czas z nich szyje!! Od kilkunastu lat...
A i calkiem OK byla ta pierwsza Anna,
jedyne co krytykowalam to jakosc tlumaczenia opisow , jak i braki wypunktowania dla jakich sylwetek jest dany wykroj etc. Bo calosc polskiego opisu na prawde byla tragiczna. To ze brakowalo czesci ktora jest w ang. to nic, ale do tego te "naddatki" to zapasy, " z kierunkiem" to z wlosem itd itp.; odrabiac zadan domowych za firme komercyjna nie bede. Po prostu w oryginale, te opisy sa jasne i klarowne, w polskim tlumaczeniu trudno cokolwiek zrozumiec. Kiedys znalazlam stronke skad mozna bylo sciagnac opisy wykonania, do wszystkich obecnie dost. modeli Simplicity, ale potem ja zmodyfikowano, i opcja przestala byc aktywna.
Tu sa darmowe wykroje, warto sie zalogowac i sciagnac, wtedy dokladnie widac o co mi chodzi (mozna tez polowac na okazje, b. duze obnizki w stosunku do normalnej ceny wykrojow!)
http://www.sewingpatterns.com/sewingframe.php?mdl=http://www.printsew.com/inc_specials2.php
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co do misses, to mniej więcej miałam na myśli - na młodą figurę czyli dla młodych kobiet. :) Dzięki za potwierdzenie.

Co do opisów to nie są jakieś rewelacyjne, ja je zazwyczaj lekceważę i sprawdzam jedynie sposób szycia charakterystycznych elementów, choć jak szyłam ramiączka fikuśnie poskładane, to instrukcja niewiele mi dała :/


Hmmm... jak można się zalogować na Sewing Patterns? :> Nie widzę opcji rejestracji :(


Dobra, udało się, mam ściągnięty wykrój na sukienkę :)


--- Ostatnio edytowane 2013-09-10 10:59:25 przez Aire ---

--- Ostatnio edytowane 2013-09-10 18:51:38 przez Aire ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Moja mama przegladnęła Annę i stwierdziła, że znalazła w niej więcej interesujących wykrojów niż w Burdzie ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pojawił się numer 3/2013.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak zwykle podoba mi się już sukienka z okładki :D
Resztę namierzonych modeli wrzuciłam do siebie na bloga.

--- Ostatnio edytowane 2013-10-30 15:25:46 przez SewQuester ---
________________________________________________________
http://sewquest.blogspot.com - wyzwanie rzucone samej sobie :-)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mi też się podoba ta sukienka. Ale jestem ciekawa całości, muszę poczekać aż dotrze do mnie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mi też się podoba ta sukienka. Ale jestem ciekawa całości, muszę poczekać aż dotrze do mnie.
Ha a ja już mam :-D Sukienka z okładki przekonała mnie do zakupu. Większość modeli jest od rozmiaru 38 i wyżej.
W weekend zrobię zdjęcia i uzupełnię rysunki techniczne u mnie na blogu.
________________________________________________________
http://sewquest.blogspot.com - wyzwanie rzucone samej sobie :-)

28 stron: « < 9 10 11 12 13 14 15 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.