Wersja do druku

28 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ten fason przypomina czasy, kiedy prawdziwa kobieta miała czym oddychać i na czym usiąść, więc jak najbardziej...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Administrator
Chciałam przytoczyć komentarz jaki zostawiła u mnie na blogu Ewa. Myślę, że wiele wyjaśnia jeśli chodzi o Annę :)

kochana susannko,sukieneczka wyszla swietnie,zreszta jak wszystko co do tej pory uszylas. do napisania komentarz sklonilo mnie jednak cos innego-mianowicie chcialabym wyjasnic pare niejasnisci dotyczacych czasopisma anna.dziwi mnie ten polski tytul bo anna ukazuje sie nadal,jest wylacznie robotkowa i z szyciem nie ma nic wspolnego.polska anna (w niemczech magazyn ma tytul meine nähmode-moje modne szycie) jest prezentacja wykrojow firmy simplicity i nie sa to stylizacje na pewien okreslony czas, lecz orginalne wykroje z epoki uszyte na nowo z obecnie modnych,wtedy nieistniejacych jeszcze(np.jersey)tkanin. numer ,ktory prezetowalas ukazal sie tutaj w zeszlym roku i twoja sukieneczka byla ogromnym hitem. widzialam ja uszyta na wielu blogach,w tym rowniez w wersji wieczorowej i kazda wgladala super. ale wracajac do tematu: w.w. wykroje mozna tez kupic pojedynczo za okolo 9euro za sztuke, tak wiec oplaca sie zakup gazety-podobnie jest tez w burdzie- pod warunkiem,ze ma sie slabosc do mody retro. nie znajdziesz w niej nowoczesnych ,ekstawaganckich wykrojow ( chociaz kiedys uchodzily za takie)ale pomimo tego wiele modeli po uszyciu wyglada rewelacynie i wcale nie zachowawczo.jezeli wydawnictwo zachowa te o rok cofnieta kolejnosc ,to w nastepnym numerze bedzie kapitalnya garsonka i bluzka z lat60tych i fajna sukieneczka z 90tych(chyba). no,to chyba wszystko.caluski.ewa
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dobrze wiedzieć i nie przegapić kolejnego numeru. Ja nie zauważyłam, żeby modele z pierwszego numeru były retro, ale może tak jest.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
To jest właśnie to, czego się obawiam - amerykanizacja czasopism modowych. Ten wszechobecny ostatnio wpływ modeli Simplicity...

To idzie w kierunku - nie damy wam tego, co modne, bo może tego nie zaakceptujecie. Damy wam to, co już znacie i lubicie...

I będziemy się kisić w tych samych, powtarzających się modelach... Żadnych nowych, odważnych fasonów, żadnych nowych krojów na miarę - powiedzmy - Pattern Magic...

Styl vintage powinien iść równolegle do nowoczesności, a tu nic takiego się nie dzieje...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A mnie jakoś mało zainteresowała Anna. Jedynie co mi się spodobało, to sukienka (nie pamiętam jej numeru, ale jest różowa). I jeszcze jedna bluzka, na końcu z różnymi supłami. A pozostałe modele praktycznie niczym się nie różniły. Chociaż sama nie wiem, czy mi się nie spodobały, czy po prostu na moja opinię ma wpływ moja niechcęć do szycia. Nie wiem, co mi się stało, ale od kiedy zaciążyłam (uwierzycie? Ja, taki stary babsztyl) nie mam ochoty w ogóle na szycie. Nawet skasowałam mojego bloga, bo nie chciało mi się robić zdjęć. Ale wracając do Anny, jestem ciekawa następnych numerów. Chciałabym, żeby były ciekawsze, ponieważ na naszym rynku nie ma wiele do wyboru w tej kwestii. Dlatego byłaby to miła alternatywa.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
dlatego zamiast trzymać się wszystkich wykrojów z burdy itp lepiej je samemu modyfikować :D
Nie spotkałem się z tą gazetą nigdzie, chyba że to kwestia że nie chadzam do kiosków a tylko po marketach chodzę
________________________________________________________
http://envyandcharm.blogspot.com/ - moje podrygi prawie na poważnie
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie widziałam tego jeszcze, ale chętnie skoczę do empiku, powinni mieć.
Choć pewnie i tak nic bym z tego nie uszyła XD

A Burda ma czasem coś fajnego, ale nawet 'szycie krok po kroku' jest dla mnie często nie całkiem zrozumiałe :<
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Post pod postem, ale chciała dodać, że kupiłam sobie pierwszy zeszyt Anny. Kilka ciuchów mi się podoba i może uszyję :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Uszyłam sukienkę na podstawie wykroju z Anny to moja pierwsza taka praca , na codzień szyje patchworki .

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Baaardzo ładna, lubię takie ciepłe kolorki:):tak::tak:
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-

28 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.