Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Naocznie się nie spotkałam i nie wypróbowywałam...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ale muszę powiedzieć, że stopkę do ściegu owerlokowego używam nie całkiem zgodnie z jej przeznaczeniem - a mianowicie do szycia w szwie nasadowym /czyli w tzw. rowku/. Super się w tym sprawdza ;-) Tyle, że maszyna musi mieć pozycjonowanie igły na boki, bo tą stopką nie można szyć ściegiem prostym w centralnym położeniu igły - igła się złamie...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ale muszę powiedzieć, że stopkę do ściegu owerlokowego używam nie całkiem zgodnie z jej przeznaczeniem - a mianowicie do szycia w szwie nasadowym /czyli w tzw. rowku/. Super się w tym sprawdza ;-) Tyle, że maszyna musi mieć pozycjonowanie igły na boki, bo tą stopką nie można szyć ściegiem prostym w centralnym położeniu igły - igła się złamie...

Ania
Znalazłam już tą stopkę w sklepie ETI. Zamówiłam też kilka innych, które mnie interesują:
- stopka owerlokowa
- stopka teflonowa
- stopka krawędziowa

Zobaczę, jak będzie się teraz będzie szyło ;-)
Avatar użytkownika
Administrator
Powiem tak - pierwsze spodnie i bardzo dobry efekt wizualny :) Fajnie te nity "robią" całość. Naprawdę udany uszytek - oby tak dalej :)
Co do stopki z obcinaczem to pytałam ludzi ze Strimy jak oni to widzą bo też mają ją w sprzedaży i jednak to nie jest to co overlock ;) Zresztą tu na forum był już kiedyś poruszany temat stopek overlockowych z nożem, zerknij proszę -> KLIK
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Powiem tak - pierwsze spodnie i bardzo dobry efekt wizualny :) Fajnie te nity "robią" całość. Naprawdę udany uszytek - oby tak dalej :)
Co do stopki z obcinaczem to pytałam ludzi ze Strimy jak oni to widzą bo też mają ją w sprzedaży i jednak to nie jest to co overlock ;) Zresztą tu na forum był już kiedyś poruszany temat stopek overlockowych z nożem, zerknij proszę -> KLIK
Dziękuję za miłe słowa i za link :-). Co do efektu wizualnego, cóż, trochę jeszcze brakuje do całkiem dobrego, ale będę się szkolić :-). A jeśli chodzi o owerlok, to będę kupowała jakiś tani, tylko do obrzucania brzegów, a jak portfel będzie grubszy, to skuszę się na coś lepszego. Ale póki co, skorzystam z rady Ani, i spróbuję szyć stopkę owerlokową jak tylko przyjdzie (już zamówiłam), maszynę mam całkiem dobrą, więc efekt powinien być ładny :-).
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Super spodenki :oklasky:
A jeśli chodzi o zamek, to nie ma się co bać. Wypruj zamki ze starych, nienoszonych już ciuchów i ćwicz wszywanie. Kilka prób i będzie OK :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Super spodenki :oklasky:
A jeśli chodzi o zamek, to nie ma się co bać. Wypruj zamki ze starych, nienoszonych już ciuchów i ćwicz wszywanie. Kilka prób i będzie OK :)
:-*
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie wiedziałam, gdzie to umieścić, więc dam w swoim wątku :-)

Za radą Ani kupiłam sobie stopkę do ściegu owerlokowego, i w związku z tym, że dzisiaj przyszła, oczywiście przeprowadziłam odpowiednie testy.

Na załączonym obrazku widać próby wykończenia krawędzi ściegiem owerlokowym, oraz zwykłym zygzakowym. Na zielono to nitka górna, z czerwono nitka dolna.

W moim przypadku o wiele lepiej wyszło szyjąc gęstym zygzakiem, niż "owerlokiem", przy tym drugim nitka się czasami zrywa, no i nie wychodzi tak równo.
Aczkolwiek wykańczanie krawędzi zwykłą stopką nie równa się z robieniem tego stopką owerlokową.

Dzięki, Aniu :-).

--- Ostatnio edytowane 2013-05-07 20:39:07 przez iskralight ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.