Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja to się zawsze muszę w coś wpakować. Najpierw Pfaff 1469 teraz Pfaff 360. Niby działa i szyje ale... Na początku szyła bez problemu (prosto i zygzakiem). Nie zrywała nitki. Dałam ją do mechanika by sprawdził dlaczego nie szyje ściegów ozdobnych. "Spec" stwierdził, że chyba brakuje jakiejś części odpowiedzialnej za ustawienia tych ściegów-to jeden minus tej machiny.
Drugi-niechcący wygięłam igłę i zanim to zauważyłam, nacisnęłam pedał. Igła wyrzuciła bębenek z koszyczka. Kiedy zmieniłam igłę na nową, maszyna zaczęła wariować. Blokuje się bądź zrywa nitkę. Wyjęłam bębenek i pomacałam ten wystający trzpień (zaznaczyłam strzałką na zdj). Jest trochę ostry. Czy może to być powodem zrywania nici? Już nie wiem co mam począć z ta maszyną. POMOCY!!!

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
igle dobrze założyłaś?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
igle dobrze założyłaś?
Tak, szyje już kilka lat.
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
moze zadzior na plytce masz i wadzi
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Skoro igła rąbnęła w bębenek - może maszyna się przestawiła i nie ma koordynacji między ruchem igielnicy i chwytacza /czy bębenka/.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może po uderzeniu igły powstała zadra na krawędzi blaszki(kolor czerwony)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
moze zadzior na plytce masz i wadzi
Jak ja czyściłam, to płytka była gładka.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Skoro igła rąbnęła w bębenek - może maszyna się przestawiła i nie ma koordynacji między ruchem igielnicy i chwytacza /czy bębenka/.

Ania
Też już to sprawdzałam. Igła ładnie wchodzi w ten otwór w koszyczku.
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
niechcący wygięłam igłę i zanim to zauważyłam, nacisnęłam pedał. Igła wyrzuciła bębenek z koszyczka. Kiedy zmieniłam igłę na nową, maszyna zaczęła wariować.
Blokuje się bądź zrywa nitkę.

Spotkałem się z takim przypadkiem, powodem zrywania nici był uszkodzony bębenek oraz na dodatek problemy z naprężaczem nici górnej.

Wyjęłam bębenek i pomacałam ten wystający trzpień (zaznaczyłam strzałką na zdj). Jest trochę ostry. Czy może to być powodem zrywania nici?

Nie jest to powód zrywania nici, choć każdy zadzior/ostrość jest wadą którą należy usunąć

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Maszyna blokuje sie ponieważ górna nitka musi po drodze o coś zaczepiac ,albo jest zadzior albo chwytacz przestawiony względem igły.Proszę podłożyc materiał pod stopkę i kręcąc kołem pasowym w kierunku obrotów maszyny obserwowac jak nitka przechodzi na chwytaczu.

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.