Wersja do druku

4 strony: < 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Instrukcja to nie wszystko, aby ustawić maszynę do szycia ściegu ozdobnego należy posłużyć się będącymi w wyposażeniu dwoma połączonymi w osi krążkami z naniesionymi danymi ściegów (nie znam prawidłowej nazwy krążków). Obkręcając względem siebie krążki wybieramy interesujący nas ścieg i odczytujemy dane do ustawienia maszyny. Odczytane dane przenosimy na maszynę tj. odchylamy klapkę w górnej pokrywie i obkręcamy pokrętłem oraz pokrętłami z przodu maszyny - zgodnie ze wskazaniami z w/w krążków.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak, wiem ale to nic nie daje. Ja tych krążków nie mam ale znalazłam na youtube fajny filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=vy7WK9q52mk Próbowałam wg tych ustawień ale nic z tego.
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
To pozostaje dobry mechanik, nie każdy posiada umiejętności do naprawy czy regulacji tej maszyna, taki mechanik "spławia" czymś klienta.

Ps. wymienione krążki do wybierania ściegu są przeznaczone do kilku modeli maszyny, wybierając ścieg należy wybrać wskazania do danego modelu.

--- Ostatnio edytowane 2013-05-25 20:35:14 przez bogdan ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To pozostaje dobry mechanik, nie każdy posiada umiejętności do naprawy czy regulacji tej maszyna, taki mechanik "spławia" czymś klienta.
Tylko gdzie w Zielonej Górze takowe znaleźć. Niby każdy się zna, a jak przychodzi co do czego-to nic nie potrafią.
Ale Tobie Bogdan bardzo dziękuję za czas i pomoc. Przynajmniej nie zrywa mi już nitki. Raczej nie zostanie długo ze mną ta maszyna. Nie mam cierpliwości do takich sprzętów. U mnie musi wszystko działać od ręki.
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Tak, wiem ale to nic nie daje. Ja tych krążków nie mam ale znalazłam na youtube fajny filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=vy7WK9q52mk Próbowałam wg tych ustawień ale nic z tego.
Krążki na w/w filmie nie przeqwidują ustawień dla Pfaffa 360, dla tego modelu należy znaleźć inne, chyba do Pfaffa 260 automatic są te same.

--- Ostatnio edytowane 2013-05-25 21:07:15 przez bogdan ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak, wiem ale to nic nie daje. Ja tych krążków nie mam ale znalazłam na youtube fajny filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=vy7WK9q52mk Próbowałam wg tych ustawień ale nic z tego.
Krążki na w/w filmie nie przeqwidują ustawień dla Pfaffa 360, dla tego modelu należy znaleźć inne, chyba do Pfaffa 260 automatic są te same.

--- Ostatnio edytowane 2013-05-25 21:07:15 przez bogdan ---
Może rzeczywiście są inne ustawienia. Będę szukać.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak, wiem ale to nic nie daje. Ja tych krążków nie mam ale znalazłam na youtube fajny filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=vy7WK9q52mk Próbowałam wg tych ustawień ale nic z tego.
Krążki na w/w filmie nie przeqwidują ustawień dla Pfaffa 360, dla tego modelu należy znaleźć inne, chyba do Pfaffa 260 automatic są te same.

hej!

Bogdan dobrze pisze na tym filmie ustawienia sa pozmieniane(sa w innej kolejnosci) i dlatego nie pasuja do twojej maszyny,
na zalaczonych fotkach znajdziesz ustawiania do 360-siatki
moze bedzie wreszcie funkcjonowac...powodzenia!

pozdrawiam Masza

--- Ostatnio edytowane 2013-05-26 12:28:15 przez Masza ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak, wiem ale to nic nie daje. Ja tych krążków nie mam ale znalazłam na youtube fajny filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=vy7WK9q52mk Próbowałam wg tych ustawień ale nic z tego.
Krążki na w/w filmie nie przeqwidują ustawień dla Pfaffa 360, dla tego modelu należy znaleźć inne, chyba do Pfaffa 260 automatic są te same.

hej!

Bogdan dobrze pisze na tym filmie ustawienia sa pozmieniane(sa w innej kolejnosci) i dlatego nie pasuja do twojej maszyny,
na zalaczonych fotkach znajdziesz ustawiania do 360-siatki
moze bedzie wreszcie funkcjonowac...powodzenia!

pozdrawiam Masza

--- Ostatnio edytowane 2013-05-26 12:28:15 przez Masza ---
Dzięki Masza. Po obiedzie będę próbować. Oby się udało .


Niestety, nie działa. Maszyna nie chce szyć ściegów. Już się z tym pogodziłam-po prostu ta sztuka tak widocznie ma.

--- Ostatnio edytowane 2013-05-26 14:35:41 przez evcia1 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wyszły dwa modele tej maszyny jedna ze ściegami ozdobnymi to ta co ma pokrętło u góry z cyframi i zwykła tylko zygzak i na wprost bez tego pokrętła na górze . Na fotkach widać różnicę . Może dlatego Twoja nie chce szyć ,ściegów ozdobnych .

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wyszły dwa modele tej maszyny jedna ze ściegami ozdobnymi to ta co ma pokrętło u góry z cyframi i zwykła tylko zygzak i na wprost bez tego pokrętła na górze . Na fotkach widać różnicę . Może dlatego Twoja nie chce szyć ,ściegów ozdobnych .
Tylko, że moja wygląda identycznie jak ta po lewej. Więc teoretycznie powinna posiadać te ściegi. Ja po prostu nie mam ręki do starych maszyn :bezradny:. Pewnie, gdyby ktoś inny ja miał to działaby bez problemu.

4 strony: < 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.