Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mój faworyt to sukienka w czerwone kwiaty :) i Te spodnie :) Nie poradzę CI co do wykończeń, overlocka nie posiadam, ale nie narzekam na strzępienia, może dlatego, ze jeszcze nie mam tylu uszytków co Ty. Spódnice podszewkę zrobiłam na lamówce, a materiał właściwy podwinęłam dwa razy i nie ma prawa się strzępić. A tak, to zyg-zag, ostatnio stopka do ściegu owerlokowego, trochę lepiej to wygląda.
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam sentyment do tej sukienki, a została uszyta z......pościeli :kwadr:
Lamówka i podwinięcie to dobry sposób, ale zajmuje więcej czasu niż wykończenie overlockiem, właśnie np. przy spodniach baaardzo brakowało mi overlock'a...
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Sukieneczki, top i spodnie bardzo udane :) A przy wykańczaniu nie spróbowałabyś ściegu krytego ..
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szyj dalej i sie rozwijaj:) Spodnie bardzo fajne.
Szyję ponad 20 lat bez owerloka i jedynie przy szyfonie mi go brak i ewentualnie dzianinach.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cieszę się, że się podoba! :) choć z techniką dalej u mnie kiepsko :) ścieg kryty oczywiście używam, ale sporadycznie.. tylko mi chodzi o lewą stronę ubrania i miejsca zszycia dwóch kawałków materiału (na pewno to się jakoś nazywa, ale brakuje mi słownictwa w zakresie krawiectwa, ciągle się uczę). Może po prostu dodam zdjęcie :D gdy robię to tak jak na zdjęciu to niestety co rusz urywa mi sie górna nitka...

--- Ostatnio edytowane 2015-01-27 19:55:52 przez szyszkia ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Może nitka jest słabej jakości albo zbyt mocno jest naprężona. Szyszkio zmień nitkę i poluzuj jej naprężenie.

--- Ostatnio edytowane 2015-01-28 08:28:05 przez Ola ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Widać, że górna nitka ma problem z pociągnięciem dolnej do góry. Sprawdź naprężenie dolnej nitki /test na upuszczanie bębenka/, jeśli to jest w porządku - poluzuj górną nitkę.

Ania

--- Ostatnio edytowane 2015-01-28 09:00:30 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Aaaaaj takie proste a ja w głowę zachodziłam... dziękuję Wam bardzo, zadziałało poluzowanie górnej nitki :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dobry Wieczór! ;) chciałam spróbować swoich sił tym razem przy koszuli, znalazłam jakiś stary długi szal, wzór mnie nie zadowalał, ale ręce paliły mi się do szycia więc przygarnęłam :p Efekt mnie zdziwił, bo wyszło trochę retro, wzór się sprawdził na koszuli :) To się skromnie pochwalę jak już mi coś z tego wyszło.. :)



--- Ostatnio edytowane 2015-02-07 17:54:08 przez szyszkia ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
nieźle, nieźle..

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.